Προς το περιεχόμενο

Ντεμπούτο του Apple Watch με 3.000 διαθέσιμες εφαρμογές από την πρώτη ημέρα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσύ περιμένεις να εξαφανιστούν τα desktop; Θα περιμένεις πολύ μάλλον :lol:

 

Άλλο δεν πουλάνε πολύ επειδή πλέον ο κόσμος τα αλλάζει πολύ πιο αραιά, άλλο θα αντικατασταθούν οι υπολογιστές απο ταμπλέτες, ούτε με τα μηχανάκια της ms με κανονικά win δε παίζει αυτό το σενάριο.

 

Δε θα ασχοληθώ με τη καταστροφολογία μερικών που κοιτάνε τις πωλήσεις και το παίζουν αναλυτές, μιλάω για το τι πρακτικά συμβαίνει.

 

Πλέον που υπαρχουν τηλέφωνα με 5+ ίντσες οθόνη τα tablet γίνονται όλο και περισσοτερο περιττή αγορά αργά ή γρήγορα θα πάθουν ότι και τα netbook, αλλά ας μην ξεφεύγουμε τελείως από το θέμα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ θέλω να συζητησουμε μετά από μερικά χρόνια που θα σκάσει και αυτή η φούσκα.

 

Είδη ζεσταίνομαι για να συζητήσουμε τον επόμενο καιρό τη φούσκα των tablet

 

Εγώ απλά βλέπω άλλη μια αρπαχτή και όχι κάτι που θα αλλάξει δραστικά τις ζωές μας

.

.

.

 

Δε θα ασχοληθώ με τη καταστροφολογία μερικών

 

:-D

 

(δι αρτ οφ κοπτοραπτικής)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι λεει εδω, εφοσον ανταγωνιζεται 3 εταιριες μαζι και βγαινει πρωτο σε πωλησεις κατι σημαινει....

 

http://uk.businessinsider.com/android-wear-apple-watch-google-advantage-developers-2015-4?r=US

 

Sent from my iPad Air using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω πολλές φορές αυτό το ύφος χιλίων καρδιναλίων με το οποίο κάποιοι διακηρύττουν ότι τα smartwatch είναι απλά μια μόδα ηλ ότι δεν θα αλλ´αξουν δραματικά τη ζωή μας. Τα ίδια έλεγαν κάποιοι σε σχόλια όταν πρωτοπαρουσιάστηκε το iphone(και η μπακατέλα μου παίρνει τηλέφωνα οπότε τι να το κάνω που μπαίνει στο ιντερνετ), το Note (τι παντόφλα, ρακέτα του πινγκ πονγκ), το ipad (αφού έχω υπολογιστή τι να το κάνω αυτό το μαραφέτι) και τοοοοόσα άλλα!

Απλά περιμένετε και θα δούμε πού θα πάει η εξέλιξη. Ακόμα είμαστε στην αρχή!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω πολλές φορές αυτό το ύφος χιλίων καρδιναλίων με το οποίο κάποιοι διακηρύττουν ότι τα smartwatch είναι απλά μια μόδα ηλ ότι δεν θα αλλ´αξουν δραματικά τη ζωή μας. Τα ίδια έλεγαν κάποιοι σε σχόλια όταν πρωτοπαρουσιάστηκε το iphone(και η μπακατέλα μου παίρνει τηλέφωνα οπότε τι να το κάνω που μπαίνει στο ιντερνετ), το Note (τι παντόφλα, ρακέτα του πινγκ πονγκ), το ipad (αφού έχω υπολογιστή τι να το κάνω αυτό το μαραφέτι) και τοοοοόσα άλλα! Απλά περιμένετε και θα δούμε πού θα πάει η εξέλιξη. Ακόμα είμαστε στην αρχή!

άλλο τεχνοφοβικός, άλλο ρεαλιστής 

 

μη τα μπερδεύεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως με το gear s κανω αυτα που θελω δλδ κανω την προπονηση μου στο τρεξιμο καιμμου τα γραφει ολα,ταυτοχρονα ακουω την μουσικη μου απο τa bluetooth ακουστκα και αν εχω καποια κληση στο νουμερο μου απαντω αμεσα... και το βασικο δεν κουβαλαω μαζι μου την ωρα της προπονησης το κινητο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά αυτοι που κράζουν τα smartwatch έχουν αγοράσει ποτε στη ζωή τους έστω ένα;;;;

Εχω αγοράσει σχεδον όλα τα μοντέλα της samsung και τώρα έχω το moto 360 (μακραν το πιο ωραίο).

Επειδή πάντα είχα μεγάλο κινητό (αυτή τη στιγμή κουβλαώ το Z ultra) είναι πάρα πολυ βολικό να βλέπεις τις ειδοποιήσεις σου στο κινητό και όταν κρινεις απαραίτητο να το βγάζεις απο την τσάντα σου ή την τσεπη σου. Μεγαλύτερη αυτονομία στο κινητό και μεγαλύτερη αντοχή. Μαζι με ενα handsfree bluetooth και πραγματικά η οδήγηση γινεται πολύ πιο ασφαλής.

ΥΓ. Το Samsung Gear S είναι και θα είναι το καλυτερο smartwatch για πολύ καιρό ακομα

ΥΓ2. Εαν ξέρεις τι θέλεις ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ στο ρολοϊ σου......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούμε να κρίνουμε καμιά συσκευή όταν αυτή είναι καινούργια.

 

Προσωπικά βρίσκω αυτές τις συσκεύες useless. Αλλά, θα μπορώ να τα κρίνω σε μια πενταετία! 

 

Αν δούμε λίγο την ιστορία, το iPhone όταν βγήκε πίσω το 2007, δεν έκανε τίποτα wow, μετά όταν αναβαθμήστικε, και ειδικά όταν μπείκε το App Store έκανε τεράστιες πωλήσεις.

 

Οταν το έβλεπε κάποιος τότε έλεγε δεν κάνει τίποτα παραπάνω από το να πέρνει τηλέφωνα και να μπένει στο web. Σήμερα κάνει πολλή περισσότερα.

 

Κατα την άποψη μου, οι ανθρώποι πίσω απο τεράστιες εταιρείες όπως την Apple, κάνουν ΕΡΕΥΝΑ πριν καν ξεκινήσουν το design. Για να βγάλουν κάτι στην αγορά, αυτό σημένει ότι κάτι είδαν, που θα το κάνει επιτυχία, αλλά ίσως και όχι.

 

Αυτό είναι μια δοκιμασία για την Apple/Tim Cook, ακολουθάει τον ανταγωνισμό και την αγορά για να πουλήσει; ¨Η είναι ακόμα "Think Different";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φούσκα οι ταμπλέτες με την Apple μονο να έχει πουλήσει 21 εκατομμύρια το τρίμηνο οκτ-δεκ 2014, 5 χρονια μετα την εισαγωγή του γκάτζετ. Μάλιστα!
Ρε παίδες, Νταξει να κάνετε αυθαίρετες προβλέψεις για το μέλλον, τύπου αυτο θα πάει άπατο, αλλα όχι και να αλλάζουμε τα γεγονότα για να ταιριάζουν στις αποδεδειγμένα λανθασμένες προβλέψεις μας.

Επεξ/σία από Evangelos Anagnostou
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά αυτοι που κράζουν τα smartwatch έχουν αγοράσει ποτε στη ζωή τους έστω ένα;;;;

Εχω αγοράσει σχεδον όλα τα μοντέλα της samsung και τώρα έχω το moto 360 (μακραν το πιο ωραίο).

Επειδή πάντα είχα μεγάλο κινητό (αυτή τη στιγμή κουβλαώ το Z ultra) είναι πάρα πολυ βολικό να βλέπεις τις ειδοποιήσεις σου στο κινητό και όταν κρινεις απαραίτητο να το βγάζεις απο την τσάντα σου ή την τσεπη σου. Μεγαλύτερη αυτονομία στο κινητό και μεγαλύτερη αντοχή. Μαζι με ενα handsfree bluetooth και πραγματικά η οδήγηση γινεται πολύ πιο ασφαλής.

ΥΓ. Το Samsung Gear S είναι και θα είναι το καλυτερο smartwatch για πολύ καιρό ακομα

ΥΓ2. Εαν ξέρεις τι θέλεις ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ στο ρολοϊ σου......

Επικροτω το σχολιο σου φιλε μου για τον λογο οτι γραφεις για ενα προιον που εχεις ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ...

Και εγω οταν πηρα το gear πρωτης γενιας και λογω note 3 με βολευε και μ αρεσε στην αρχη αλλα μετα βαρεθηκα την φορτιση και ειπα...οτι ξανα οταν αποκτησουν Αυτονομια της προκοπης (τωρα βολευομαι με ενα MiBand ).

Και να πουμε και το απλο ...οτι οι περισσοτεροι που γραφουν Διαφορα...ουτε προκειται να τ ακουμπησουν.....μαλλον εκθεση ιδεων γραφουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... ειλικρινα... ασχετα αν ειναι android ή ios....

 

τι να το κανεις το ρολοι αν θελει καθε 10-15 ωρες φορτιση???

 

πολυς κοσμος θα κλαψει τα λεφτα του...

 

υπαρχουν τοσο υπεροχα ρολογια (που δειχνουν την ωρα) σε αυτα τα λεφτα  που μπορεις να αγορασεις.... αν εισαι και σπορτιφ τυπος παρε και ενα miband και εισαι ετοιμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικροτω το σχολιο σου φιλε μου για τον λογο οτι γραφεις για ενα προιον που εχεις ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ...

Και εγω οταν πηρα το gear πρωτης γενιας και λογω note 3 με βολευε και μ αρεσε στην αρχη αλλα μετα βαρεθηκα την φορτιση και ειπα...οτι ξανα οταν αποκτησουν Αυτονομια της προκοπης (τωρα βολευομαι με ενα MiBand ).

Και να πουμε και το απλο ...οτι οι περισσοτεροι που γραφουν Διαφορα...ουτε προκειται να τ ακουμπησουν.....μαλλον εκθεση ιδεων γραφουν

ενώ όλα τα samsung μου άρεσαν πολύ (καθώς είχαν την δυνατότητα να μιλάω με αυτα όταν το χρειαζομαι, πραγμα που δεν μπορώ να κάνω με το moto360 γιατι δεν έχει ηχειο) αφυγα απο αυτα για τον λόγο της συμβατότητας μόνο με samsung και του τρόπου φόρτισης.

Με Παρα πολύ βαριά χρήση το βραδυ εχω πάντα πάνω απο 50% μπαταρία. Πριν κοιμηθω αντι να το ακουμπήσω πάνω στο κομοδίνο το ακουμπαω πάνω στην ασύρματη βάση φόρτισης (αλλο ένα περιτο για πολλους πραγμα που μολις το δοκιμάσετε δεν θα ξαναγυρισετε πισω στο USB καλωδιο ). Τόσο απλο. Ποτε δεν νοιαστηκα για την μπαταρία του, ουτε με κουρασε ο τρόπος φόρτισης.

 

Πραγματικά όμως εαν αγοράσετε μια φορά ενα καλό smartwatch δεν θα μπορείτε χωρίς αυτό μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...