Προς το περιεχόμενο

Μπορεί ένας άνθρωπος να τα βάλει με ένα λύκο/σκύλο;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει οτι και να λεμε ειπαμε ειναι αναλογα τον σκυλο.

Την πλειοψηφεια μπορεις να την κουμανταρεις των σκυλων...

Αλλα πχ εχω γνωστο με καυκασου που οταν ειναι ορθιος το κεφαλι του φτανει στο στομαχι μου ( 1.85 ειναι το υψος μου) και αν σηκωθει στα 2 ποδια ΑΣΤΟ...

Οταν με βλεπει καμια φορα το κανει για παιχνιδι και με το ζορι τον κραταω να μην πεσω κατω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

???? :blink:

Ποια σκυλια βαζουν κατω αρκουδες?? Αρκουδα κανονικη 300-500 κιλων βεβαια οχι κανα αρκουδακι 100 κιλων.

http://www.liveleak.com/view?i=eec_1364398025

 

Δεν μιλαω για πολικες κι Grizzly :P , Οι καυκασου ας πουμε φτανουν σε καποιες περιπτωσεις κι 100 κιλα κι εχουν τρομερη δυναμη γι αυτο κι ονομαζονται κι λυκοπνικτες, ε απο αυτα η απο τιποτα θιβετιανα δε γλιτωνεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10.000 χρονια εξελιξης για να συζηταμε αν ενας ανθρωπος μπορει να τα βαλει ενας με εναν και με γυμνα χερια με λυκο/σκυλο?

 

Δεν εχει σημασια αν μπορει, ειναι 0.0000001% οι πιθανοτητες να χρειαστει

 

Στις αλλες εχει οπλα, το μυαλο του, εργαλεια, αμαξια κτλ

 

Πχ για αυτο που εγινε στη Θεσσαλονικη δεν καταλαβαινω πως τραυματιστηκε τοσος κοσμος

 

Δηλαδη ο μπατσος και ο πυροσβεστης γιατι απλα δεν το εκτελεσαν/πατησαν με το αμαξι (ναι, ειμαι τοσο στα @@ μου οσον αφορα τα ζωα, humans uber alles)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τελος του "βιντεο" (αναθεμα με αν αυτο ειναι βιντεο) μια αστυνομικος μαλλον, επιασε το σκυλι απο τα πισω ποδια και το γυριζε γυρω γυρω. Νεα μεθοδος αντιμετωπισης σκυλιου που δεν την ειχαμε σκεφτει! :-D

 

http://www.seleo.gr/thessalonikh/176525-kare-kare-i-agria-epithesi-tou-skylou-sto-neo-rysio-vinteo#.VWCiDPBWqM1


http://www.liveleak.com/view?i=eec_1364398025

 

Δεν μιλαω για πολικες κι Grizzly :P , Οι καυκασου ας πουμε φτανουν σε καποιες περιπτωσεις κι 100 κιλα κι εχουν τρομερη δυναμη γι αυτο κι ονομαζονται κι λυκοπνικτες, ε απο αυτα η απο τιποτα θιβετιανα δε γλιτωνεις :P

 

Αυτο ειναι αρκουδακι και οχι ενηλικη αρκουδα ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10.000 χρονια εξελιξης για να συζηταμε αν ενας ανθρωπος μπορει να τα βαλει ενας με εναν και με γυμνα χερια με λυκο/σκυλο?Δεν εχει σημασια αν μπορει, ειναι 0.0000001% οι πιθανοτητες να χρειαστειΣτις αλλες εχει οπλα, το μυαλο του, εργαλεια, αμαξια κτλΠχ για αυτο που εγινε στη Θεσσαλονικη δεν καταλαβαινω πως τραυματιστηκε τοσος κοσμοςΔηλαδη ο μπατσος και ο πυροσβεστης γιατι απλα δεν το εκτελεσαν/πατησαν με το αμαξι (ναι, ειμαι τοσο στα @@ μου οσον αφορα τα ζωα, humans uber alles)

Τετοιους μαγκες χρειαζεται ο πλανητης να μη μπορει να ζησει ουτε κατσαριδα σε λιγα χρονια στο μπουρδελακι μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοιους μαγκες χρειαζεται ο πλανητης να μη μπορει να ζησει ουτε κατσαριδα σε λιγα χρονια στο μπουρδελακι μας.

Δεν ειναι θεμα μαγκιας

Ειναι θεμα προσαρμογης και επιβιωσης. Ειναι ο λογος που μπορεις τωρα και μου γραφεις στο Internet

 

Δεν ειδα τους ιους να εχουν προβλημα να επιβιωσουν απο τον ανθρωπο

 

ΥΓ. Δεν ειναι μπουρδελακι ΜΑΣ. Δεν ειναι κανενος. The cosmos doesn't give a f*** about us.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο OP εκανε μια ΥΠΟΘΕΤΙΚΗ ερωτηση..

 

αγριος σκυλος - συγκεκριμενες ρατσες - αμα στην πεσουν δε σε σωζει κανεις -

μη βλεπετε τις αμερικανιες που του βαρανε 2 μπουκετα η πανε να του κανουν κεφαλοκλειδωμα..

οταν ο σκυλος ορμησει , ξερει που θα χτυπησει.. και εκει που θα χτυπησει θα ασκηθει μεγαλη πιεση + ζημια απο δοντια νυχια..

και αμα παμε σε ρατσες ντοπερμαν/πιτμπουλ, αμα στην πεσει ενα απο αυτα σε ερημια και εισαι μονος σου.. αστο..

 

αν ο ανθρωπος ειναι οπλισμενος ειναι αλλο παραμυθι αν και εχω δει σκυλο να ορμαει σε ληστη, ο ληστης να πυροβολααει, να πετυχαινει τον σκυλο στο ποδι ΑΛΛΑ ο σκυλος συνεχισε με ενα απελπιδο πηδο στον λαιμο και του κατεβασε το σαγονι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τελος του "βιντεο" (αναθεμα με αν αυτο ειναι βιντεο) μια αστυνομικος μαλλον, επιασε το σκυλι απο τα πισω ποδια και το γυριζε γυρω γυρω. Νεα μεθοδος αντιμετωπισης σκυλιου που δεν την ειχαμε σκεφτει! :-D

 

http://www.seleo.gr/thessalonikh/176525-kare-kare-i-agria-epithesi-tou-skylou-sto-neo-rysio-vinteo#.VWCiDPBWqM1

 

Αυτο ειναι αρκουδακι και οχι ενηλικη αρκουδα

 

δεν ειναι νεα μεθοδος, σωστα εκανε. αν και θα ειχαν ολα τελειωσει νωριτερα και πολυς κοσμος δε θα ετρεχε στο νοσοκομειο, αν απλα το ειχαν καθαρισει επι τοπου. οπως πρεπει για ζωα που ειναι εκτος ελεγχου και απειλουν ανθρωπινες ζωες. αλλα μετα θα εχεις ολους του καμμενους μισανθρωπους "φιλοζωους" να διαδηλωνουν και να απαιτουν τη παραδειγματικη τιμωρια του θυτη. βεβαια αν ηταν το παιδι τους η οι ιδιοι στα δοντια του, ισως να αλλαζαν γνωμη

 

δυστυχως εγινε μοδα τα τελευταια χρονια και πολλοι ανεγκεφαλοι αγορασαν ενα πιτ, το εκλεισαν σε ενα διαμερισμα για να το μοστραρουν στα γκομενακια οταν βγαινουν εξω. ελαχιστοι εχουν επαφη με τη πραγματικοτητα και την ευθυνη που εχουν απεναντι στο ζωντανο και τους γυρω τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα μαγκιας

Ειναι θεμα προσαρμογης και επιβιωσης. Ειναι ο λογος που μπορεις τωρα και μου γραφεις στο Internet

 

Δεν ειδα τους ιους να εχουν προβλημα να επιβιωσουν απο τον ανθρωπο

 

ΥΓ. Δεν ειναι μπουρδελακι ΜΑΣ. Δεν ειναι κανενος. The cosmos doesn't give a f*** about us.

σορρυ αλλα οτι να ναι λες,τεσπα,σαν ανωτερο ον αν δε καταλαβαινεις την ενοια τις ισοροπιας δεν θα στο εξηγησω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ο μπατσος και ο πυροσβεστης γιατι απλα δεν το εκτελεσαν/πατησαν με το αμαξι (ναι, ειμαι τοσο στα @@ μου οσον αφορα τα ζωα, humans uber alles)

Πω ρε φιλε πόσο μεγάλα τα εχεις εχεις μιλάμε τρόμαξα !!!

παντως  σε πληροφορώ οτι έχουν γίνει πολυ αυστηρά τα πράγματα όσον αναφορά τα ζώα  έπειτα απο ειδική εγκύκλιο του Αρειού πάγου -της ανώτερης εσαγγελιας στην Ελλάδα- γι αυτο πρόσεχε τι γράφεις και τι κάνεις  !

προχθές έγινε   ενα γεγονός που μάλλον δεν το ξέρει κανείς σας εδώ ,  στην εισαγελια αμαλιαδας  για εναν κακοποιημένο σκύλο παραλίγο να περάσουν αυτόφωρο ο υπάλληλος της φιλοζωικής και ο ιδιος ο αντιδήμαρχος , στα ποδια πέσαν της εισαγγελέα να τους την χαρίσει!

πρόσεχε μεγάλε εχουν σφίξει πολύ οι κώλοι  .. αν σε δούνε εξω (μιας και τα αγαπάς πολύ βλέπω) να κλωτσάς - κακοποιείς κανα αδεσποτακι σε πήραν σηκωτό αυτόφωρο και δεν πιάνουν ουτε οι κλάψες μετα ουτε τίποτε προσεχε ..

Τετοιους μαγκες χρειαζεται ο πλανητης να μη μπορει να ζησει ουτε κατσαριδα σε λιγα χρονια στο μπουρδελακι μας.

Μιλαμε για μεγαλους μαγκες   φιλε  , οχι αστεια .. Ανατρίχιασα  !!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ο ανθρωπος ειναι οπλισμενος ειναι αλλο παραμυθι αν και εχω δει σκυλο να ορμαει σε ληστη, ο ληστης να πυροβολααει, να πετυχαινει τον σκυλο στο ποδι ΑΛΛΑ ο σκυλος συνεχισε με ενα απελπιδο πηδο στον λαιμο και του κατεβασε το σαγονι..

 

Το να έχεις απλά όπλο μαζί σου δεν αρκεί. Γιατί δεν γνωρίζεις πότε θα σου επιτεθεί ο σκύλος, θα γίνει πολύ γρήγορα και δεν θα το περιμένεις. Άλλο πράγμα να είσαι αστυνομικός και να έχεις το όπλο στην θήκη δίπλα από το χέρι σου οπότε εκεί θα έχεις αμεσότερη και ταχύτερη αντίδραση, άλλο πράγμα να είσαι περαστικός στην αμερική π.χ που θα έχεις το όπλο στην τσάντα σου, συν οτι μερικοί μπορεί να έχουν όπλο και να μην είναι εκπαιδευμένοι να στοχεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τα πιτ και τους ηλιθιους ιδιοκτητες εχει παραγινει στην ελλαδα.Εγω εχω δει να κανουν τσαμπουκα αμολοντας το πιτ μπουλ πανω στην μανουρα.Απαραδεκτα πραγματα δεν φταιει το πιτ που τους καταφαγε ο μαλακας που το κανε ετσι φταιει αυτον πρεπει να βρουνε πρωτο.Κατι πρεπει να γινει δεν γινετε καθε γιδι να παιρνει ρατσες που ειναι εν δυναμη δολοφονοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γνωριζει ο λυκος η ο σκυλος που να τραυματισει τον ανθρωπο; πχ οπως αναφερατε οτι σε μια επιθεση θα προσπαθησουν να μας δαγκωσουν τον λαιμο..;;..

Aυτο θα το κανουν στα γατια και στα αλλα ζωα που περπατανε με τεσσερα ποδια. Oι ανθρωποι θα τους φαινονται πιο δυσκολα οντα, σαν ορθιοι που κυκλοφοραμε οποτε πιστευω θα βρισκονται σε συγχηση. Δάγνωνουν ποδια χωρις να πιστευουν οτι θα τον τραυματισουν θανασιμα τον αλλον. Πιστευω μας φοβουνται γενικως ακομα και τα μεγαλομεσσαια σκυλια και λυκοι, οποτε αν καποτε επιτεθουν σε ανθρωπο θα ειναι μονο απο αμυνα. Ακομα και σε βουνο αν δουμε καποιο λυκο μπροστα μας, ακομα και πεινασμενος να ειναι, θα το σκεφτει πολλες φορες να ερθει προς το μερος μας. Μονο και μονο επειδη δεν ειμαστε τετραποδα και το αναστημα μας ξεπερναει το εναμιση μετρο,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιες ράτσες δεν θα έπρεπε να βρίσκονται καν στα πετ-σοπάδικα για αγορά, ας ξεκινήσουμε από εκεί πρώτα. Αν βέβαια το σκυλί το βρεις αδέσποτο έξω είναι άλλη περίπτωση εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...