Προς το περιεχόμενο

Μπορεί ένας άνθρωπος να τα βάλει με ένα λύκο/σκύλο;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει προβλεπόμενη νομοθεσία και για αυτους , ενα κατοσταρικακι  

http://www.matrix24.gr/2013/04/%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CE%B5-%CF%8C%CF%83%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%B5%CF%8D%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CE%BA%CE%B1/

 

εννοείται οτι όποιος δεν μαζεύει τις ακαθαρσίες του σκύλου του ειναι  άτομο χαμηλού νοητικού επιπέδου  για τον απλούστατο λόγο οτι ανέχεται  να του κάνει παρατήρηση ο καθένας σαν και σενα , και θα έχεις και δικιο βεβαία!

αν εχεις αυτοεκτίμηση δεν  αφήσεις ποτέ τις ακαθαρσίες,υπάρχει περίπτωση εγώ να ανεχτώ εσένα να μου κάνεις παρατήρηση?

πάντα με το σακουλάκι στο χέρι .. πρώτα το σακουλάκι κ μετα το λουρί ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικά είναι χαμηλού νοητικού επιπέδου επειδή πολλές φορές αναφέρεται στο ζωντανό ως "παιδί" του (που σημαίνει ότι αντιλαμβάνεται πως έχει ευθύνες απέναντι του) και αφήνει τις βρομιές σε δημόσιο χώρο. Παρατηρήσεις δεν κάνω, μόνο σλάλομ για να τα αποφύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις  άδικο ,  απλα ήθελα να τονίσω οτι  για άτομα που εχουν αυτοεκτίμηση είναι πιο σημαντικό να μην σε προσβάλει ο άλλος (που θα εχει 100% δίκιο αν το κάνει) απο το κατοστάρικο ,  γι αυτο και τα μαζεύουν παντα !

υπάρχουν και οι κόπανοι δεν αντιλέγω , αυτοί που δεν σέβονται τον εαυτό τους πρώτα και μετά εσένα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσον αφορα τους φορεις προστασιας ζωων, ειτε δημοσιοι δικαστικοι λειτουργοι ειτε προστασιας φιλοζωικων εταιριων αν μη τι αλλο μονο υποκριτικη η σταση τους θα μπορουσε να χαρακτηριστει λιαν επιεικως, πανε αυτοφορο καποιον που τα κλωτσα η τα κακομεταχειριζεται που χρηζει ψυχιατρικης αναλυσης και θεραπειας γιατι μονο ως ψυχικη παθηση μπορει να αντιμετωπιστει αυτο και οχι στο αυτοφορο κρατητηριο, ειναι σαν του λενε συνεχισε την κακοποιηση, δεν το βοηθα αυτο καποιον, αλλα στο κεντρο της αθηνας που εχουν στησει παγκους με τσιγγελια με σκυλια και καθε λογης αδεσποτων απο ισλαμοθρησκους σκυλο η γατα με πατατες στο φουρνο, ααααα εκει επεμβαινει η αντιρατσιστικη ασυλια δεν κουνιεται φυλλο συκης, για τον γαιδαρο καβαλα ειναι κατα τα αλλα οι δηθεν υποστηρικτες προστασιας αγριων ζωων, η υπαρξη αυτων ειναι καθαρα διακοσμητικη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι χαμηλού νοητικού επιπέδου επειδή πολλές φορές αναφέρεται στο ζωντανό ως "παιδί" του (που σημαίνει ότι αντιλαμβάνεται πως έχει ευθύνες απέναντι του) και αφήνει τις βρομιές σε δημόσιο χώρο. Παρατηρήσεις δεν κάνω, μόνο σλάλομ για να τα αποφύγω.

 

δεν χαμηλού νοητικού επιπέδου, ειναι απλα μαλακες που δεν εχουν μαθει να συμπεριφερονται. Μου την δινει που ο δρομος ειναι γεματος πεζους, που δεν μπορουν να περπατησουν πανω στο πεζοδρομιο γιατι ειναι γεματο μηχανακια-αμαξια-σκατα-περιπερα-τραπεζακια κτλ. Και σκεψου τι τραβανε και αυτοι που σερνουν μωρα ή και οι αναπηροι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χαμηλού νοητικού επιπέδου, ειναι απλα μαλακες που δεν εχουν μαθει να συμπεριφερονται. Μου την δινει που ο δρομος ειναι γεματος πεζους, που δεν μπορουν να περπατησουν πανω στο πεζοδρομιο γιατι ειναι γεματο μηχανακια-αμαξια-σκατα-περιπερα-τραπεζακια κτλ. Και σκεψου τι τραβανε και αυτοι που σερνουν μωρα ή και οι αναπηροι

 

Υπάρχουν κι αυτοί που βγαίνουν σε 3άδες+ και κινούνται σε αρμονία, λες και τους ανήκει το πεζοδρόμιο. Παίζω super mario όμως, ξέρω να τους αποφύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή κάτι που μου ειπε ενα μέλος του στιλ '

'καλά ρε μεγάλε ποίος είσαι εσύ που θα πιάσεις κάποιον που κακοποιεί το αδέσποτο , μπάτσος εισαι ?''

θελω να πω κατι τελευταίο ,  πολυ χρήσιμο ομως  μιας και πολλοί μπορεί να μην το ξέρετε !  ΔΩΣΤΕ ΒΑΣΗ ΛΟΙΠΟΝ!

 

όταν διαπράττεται ένα αυτόφωρο έγκλημα  (όπως ειναι στην προκειμένη η κακοποίηση των ζώων) η κλοπές , ληστείες , διαρρήξεις , φόνοι κτλ ο πολίτης έχει το δικαίωμα να συλλαβει -ο αστυνόμος  έχει την υποχρέωση !

αυτό βάλτε το καλά  στο μυαλό σας σε περίπτωση που νομίζεται οτι δεν έχετε δικαίωμα να επέμβετε !

 

θα το πω άλλη μια να το καταλάβετε  !

 

σε αυτόφωρα εγκλήματα ο πολίτης έχει  ΔΙΚΑΙΩΜΑ  να  συλλάβει επι τοπου τον δράστη , να τον πιάσει να τον ακινητοποιήσει , να τον καθηλώσει  να τον δείρει ακόμη αν χρειαστεί  για να μην του φύγει μεχρι να ερθει η αστυνομια (προσοχή,  οχι αυτοδικία)  - ο μπατσος εχει ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ !

 

ΕΠΙΣΗΣ !

  αν ο πολίτης θα μπορούσε να επέμβει και δεν το κάνει   κ επέλθει θάνατος , τότε ο εισαγγελέας μπορεί -αν θέλει-  να του ασκήσει δίωξη για παράληψη  λύτρωσης ζωής !!

ψιλά γραμματα που τα ξέρουν  λίγοι  και καλό είναι να τα μοιραζόσαστε με όλους!

αν ξέρει κανείς  νομικά εδώ ας  σας τα επιβεβαιώσει ..

 

 

συνοψίζουμε .. τωρα λοιπόν που η κακοποίηση των ζώων ειναι αυτόφωρο έγκλημα αν δούμε  κανέναν να κλωτσήσει - κακοποιήσει η κάνει οτιδήποτε άλλο για να ικανοποιήσει την αρρώστια του πάνω σε  σε κάποιο ανυπεράσπιστο αδεσποτακι , τον πιάνουμε απο το αυτάκι παίρνουμε τηλ την αστυνομία και σε 5 λεπτά ειναι εκει περιπολικό να τον συλλαβει και να τον περάσει αυτόφωρο την επομένη ! και αν κανει πως παει να μας φυγει του ριχνουμε και καμμια ψιλη για να νιωσει και αυτος οπως το αδεσποτακι ... όμορφα απλά και ωραία !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαους, και αν ο παραβατης ειναι μπρατσωμενος σαν εσενα εγω με ποιο δικαιωμα, προσοχη, οχι υποχρεωση.. μπορω να τον πιασω απο το αυτι και να τον δωσω στην Police? Oχι μονο θα βρω τον μπελα μου αλλα θα φαω και ξυλο, και οχι απ τον σκυλο..

Μιλας εκ του ασφαλους νομιζω ..θα εχεις μπλεξει σε πολλους καυγαδες πιστευω και θα βγηκες νικητης, νομιζεις οτι ειναι ευκολο να τιμωρουμε αδικιες που βλεπουμε καθημερινα..

θελω να πω πως οκ αμα βλεπουμε παιδια να πειραζουν ζωα κτλ μπορεις να τα φοβησεις. Τις ηλικιες σου ομως.. μετραει ο χαρακτηρας του καθενος.

Τελος, σιγα μην περιμενει ο παραβατης να ερθει η αστυνομια, ενω θα τον κρατας απ το χερι. Το πολυ πολυ μα ξερεις που μενει, αλλα και παλι μπορει να υπερασπιστει πως δεν εκανε τιποτα, εκτος και παλι αν εσυ/εγω τον εχουμε τραβηγμενο σε βιντεο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ απλά θελω να τονίσω πως έχουμε το δικαίωμα να το κάνουμε  ,  το αν μπορούμε κτλ κτλ είναι μια αλλη ιστορία !

το βασικό ειναι να γνωρίζουμε οτι έχουμε το δικαίωμα να επέμβουμε ! ο μπατσος έχει καθήκον εμεις δικαίωμα ..

τόσο απλό και πολλοι δεν το ξέρουν  ! μόνο σε αυτόφωρα εγκλήματα !

για να γίνω πιο σαφής , πρωτα που ηταν απλό πλημμέλημα δεν μπορούσαμε να κάνουμε τιποτα εμείς , τώρα ομως που η κακοποίηση είναι αυτόφωρο έγκλημα   και μετά απο αυτήν την εγκύκλιο του Αρειου  πάγου ,μπορούμε, έχουμε δικαίωμα να επέμβουμε !! και με τον νόμο !!!   ..  τοσο απλό αυτο που λεω και καλο ειναι να το ξέρουν όλοι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και για σκυλια/ζωα που ζουν σε σπιτια σε αθλιες συνθηκες, οπως με ελλειψη φαγητου ή αλυσοδεμενα 24ωρα κτλ μπορουμε να επεμβουμε;

Ωραιος νομος αυτος αλλα εκτος απο την τιμωρια που θα εχει ο παραβατης, τα σπιτικα ζωα και ποσο μαλλον τα σκυλια, δεν πιστευω οτι θα εχουν καλυτερο μελλον.

Θα τα παρει το κρατος ή ο μπογιας ή οι φιλοζωικες και μετα,, κ αλλα εξοδα κτλ κτλ για τις φροντιδες τους,

Υποθεσεις κανω.

Παντως για να μην ειμαι οφ, ο ανθρωπος αν και μπορει, δεν πρεπει να τα βαζει με τα αδεσποτα ανεξαρτητου ρατσας. Επιφυλασσομαι για τα πιτ μπουλ εχοντας στο μυαλο μου τη χθεσινη ειδηση,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ακουτε τις συμβουλες του Maus Maus ... για να πατε γρηγορα στο νοσοκομειο

 

οταν εγω λοιπον δω ενα ντερεκι να "πειραζει" ενα σκυλο.. θα τον πιασω απο το αυτι.. θα τον μαλωσω με δυνατη φωνη και θα του πω να ερθει στο τμημα .. αν παει να φυγει θα τον ισοπεδωσω με καποιες τεχνικες που ειδα στο youtube. αν αυτος ειναι οπλισμενος, σεσημασμενος, ψυχακιας, μαφιοζος ΔΕΝ εχει καμια σημασια... εγω σαν πολιτης ασκησα το δικαιωμα μου! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπααα οι περισσότεροι που ''πειράζουν'' αδέσποτα είναι δειγματα ανθρώπων ,  μισοριξιες , κομπλεξικά ανθρωπάκια της φάπας , που εκτονώνουν τα κόμπλεξ και την αρρώστια  τους  σε ανυπεράσπιστα σκυλάκια και γατάκια ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...