Προς το περιεχόμενο

[smartphone] Lenovo S60 5'' dual sim 4G LTE 4core 2gb ram 179€@mediamarkt


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Price match σε έκτακτες προσφορές συνήθως δεν γίνεται οποτε καλυτερα μην περιμένεις. Όσον αφορά το κινητό δεν καταλαβαίνω το Κράξιμο αντικειμενικά είναι προσφορά για Ελλάδα και είναι η καλύτερη πρόταση σε αυτά τα λεφτά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 400
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποση ειναι η διαφορα 179 απο τα 239ευρω; Η αριθμητικη που ξερω λεει 60ευρω, δεν ειναι αμελητεο ποσο. Επισης ειναι αλλο πραγμα να αγορασεις απο το καταστημα της γειτονιας και αλλο να περιμενεις ταχυδρομειο απο εξωτερικο, αλλη αντιμετωπιση στην εγγυηση.

Καλυτερα οταν γραφεις κατι να μπορεις να το υποστηριξεις πραγματικα.

Στην γειτονιά σου ίσως για σένα όχι όμως και για τον περισσότερο κόσμο ;)

Να σκέφτεσαι ότι υπάρχουν και άτομα που δεν έχουν πρόσβαση σε τέτοια καταστήματα.. Οπότε ταχυδρομικός είναι μονοδρομος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι άλλο κραζετε ορισμένοι τον low end snapdragon 410 64bit εγώ πάντως απο οποιονδήποτε mediatek low και midrange θεωρώ οτι είναι πολύ καλύτερη και ασφαλέστερη επιλογή!!

 

Όσο αφορά το k3 note υπάρχει μια διάφορα ανάμεσα στα 179 και στα 240 ευρώ απο Ελλάδα άνω του 30%!!

 

Απο κινεζικό καταστημα επίσης που παιζει στα 190-200 ευρώ υπάρχει το θέμα της εγγύησης που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ!!

 

Μην διυλιζουμε τον κωνωπα... Στα 179 ευρώ απο Ελλάδα δεν παίζεται το S60 μιας και ο βασικός ανταγωνιστής του το moto g υστερεί χαρακτηριστικά σχεδόν στα παντα!!

 

Αυτά απο εμένα θεωρώντας οτι βοηθαω αυτους για τους οποιους προέχει η εγγύηση και το να πάρουν οτι καλυτερο μπορούν αυτήν την εποχή απο Ελλάδα, το τονίζω, σε χαμηλό μπάτζετ!!

 

Όσοι προτιμούν αγορες απο Κίνα η κινέζικα μαγαζιά που έχουν ευρωπαϊκές αποθήκες αλλά Κινέζικη εγγύηση όπως είναι λογικό σαφως και έχουν επιλογές, με πολλαπλάσια ρίσκα φυσικά, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα νομιζω!!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημέρα , το πηρα εγω χτες και εχω να πω πολυ καλα λογια σαν απλοσ χρηστης που ειμαι

το UI πολυ ομορφο δεν ειχα πιασει αλλο κινητο στα χερια μου τετοιο οποτε ευχαριστη εκπληξη .. εχει μεσα περασμενα καποια παιχνιδια και τα κλασσικα facebook . twitter οποτε ειναι ετοιμο προς χρηση ... αντε μεγια μας λοιπον και πολλα μπραβο στον φιλο που το βρηκε και το μοιραστικε μαζι μας .. αναβαθμιση δεν εχω κανει το λειτουργικο ... να το κανω ? τι λετε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρήγγειλα χθες αλλά μου είπε πριν την παρ άλλη Πέμπτη μη το περιμένεις, 7 εργάσιμες γαρ και βάλε.

Φίλος πάντως που το πήρε από κατάστημα χθες απογοητεύτηκε.

Ειδικά μόλις έβαλε lollipop άστα, δε πιάνει το ξεκλείδωμα με τη πρώτη, Έχει διάφορα μικρό bugs σπαστικά λέει και ή εσωτερική διαθέσιμη μνήμη έπεσε στα 2.5 περίπου goodbyes.

Είμαι υπό σκέψη τι να κάνω και στο δικό μου τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έχει περίπου 4gb μετά την αναβάθμιση, ξεκλειδώνει με την πρώτη ή με double tap και bugs δεν έχω δει. Για τα λεφτά του εξαιρετικό

Πες του να κάνει ένα factory reset

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι factory reset να κάνει μόλις το πήρε λέμε.

Πάντως μακάρι να είναι Ετσι όπως τα λες γιατί θέλω ένα αξιοπρεπές δίκαρτο.

Το double tap πιάνει με τη πρώτη αλλά μετά το swipe για να ξεκλειδώσει δεν ακούει με τη πρώτη λέει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι factory reset να κάνει μόλις το πήρε λέμε.

Πάντως μακάρι να είναι Ετσι όπως τα λες γιατί θέλω ένα αξιοπρεπές δίκαρτο.

Το double tap πιάνει με τη πρώτη αλλά μετά το swipe για να ξεκλειδώσει δεν ακούει με τη πρώτη λέει

 

To swipe για να ξεκλειδώσει λόγω του τρόπου που λειτουργεί, αποκλειστικά προς τα πάνω. Όχι πλάγια,όχι κάτω,όχι διαγώνια.Πιάνει μια χαρά. Ναι, factory reset γιατί μπορεί κάτι να πήγε στραβά στην αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έχει περίπου 4gb μετά την αναβάθμιση, ξεκλειδώνει με την πρώτη ή με double tap και bugs δεν έχω δει. Για τα λεφτά του εξαιρετικό

Πες του να κάνει ένα factory reset

2,68 GB για την ακρίβεια διαθέσιμα μετα το OS update σε 5.0.2. άδειο μετά από 2 factory reset

αισθητήρας πυξίδας δεν υπάρχει παρα μόνο τρεις αισθητήρες,μετά την μεγάλη αναβάθμιση έφυγαν διάφορες ενοχλητικές εφαρμογές Security κλπ. αλλά και κάποιες που ήταν ΟΚ όπως το ημερολόγιο της Lenovo και εμεινε το stock της Google όπως και μόνο Μουσική Google.

Το double tap OK δουλέυει και το Swipe up εντάξει είναι(φαίνεται είχε ζεσταθεί χθες).

Παραθέτω screenshots παρακάτω.Πάντως με την Lollipop τρωει τα κολλήματακια του.

To πρώτο screenshot είναι από το Ηuawei G620s και τους αισθητήρες του,αντίστοιχα πιο κάτω είναι του S60.

Πρακτικά σημαίνει πως στους Χαρτες Google δεν έχεις πυξίδα,αλλά και καμμία εφαρμογή δεν δουλέυει,χαρας στο πράγμα να μου πεις,who cares αλλά το αναφέρω ....και σε άλλα Lenovo κάνουν τσιγκουνιές στο hardware.

 

Screenshot_2015_06_07_17_20_16.jpg

 

Screenshot_2015_06_07_17_30_20_111.jpg

 

Screenshot_2015_06_07_17_30_32_878.jpg

 

Screenshot_2015_06_07_17_34_07_436.jpg

 

Screenshot_2015_06_07_17_34_16_652.jpg

 

Screenshot_2015_06_07_17_35_15_043.jpg

 

Screenshot_2015_06_07_22_23_41_355_1.jpg

 

Screenshot_2015_06_07_22_24_09_468.jpg

 

Screenshot_2015_06_07_22_24_44_957.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...