Προς το περιεχόμενο

[smartphone] Lenovo S60 5'' dual sim 4G LTE 4core 2gb ram 179€@mediamarkt


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το κινητο στο θεμα επιδοσεις πως παει ; με φορτωμα εφαρμογες σκαλωνει καθολου η συσκευη ;

παντως τα 13mp ειδα οτι ειναι interpolated ( 8mp κανονικα ) 

ακυρο!  :X

Επεξ/σία από futureshock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 400
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το κινητο στο θεμα επιδοσεις πως παει ; με φορτωμα εφαρμογες σκαλωνει καθολου η συσκευη ;

παντως τα 13mp ειδα οτι ειναι interpolated ( 8mp κανονικα ) 

πως το διαπιστωσες το interpolated?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με το καλώδιο handsfree τι γίνεται με το volume up down, εμένα το ακούω πάντα στο τέρμα τον ήχο του αλουνου που μου μιλαει και ξεκουφαινομαι. εσείς; Πάρτε μια να ακούσετε το υπόλοιπο σας και ανεβοκατεβασετε τον ήχο βλεπετε διαφορά στην ένταση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια απορία έχω κι εγω

μαλλον ειναι μυστικο.. B)

δεν εχει ειναι κακης ποιοτητας η καμερα.

απλα εχει ενα μικρο ζουμ με αποτελεσμα να χανει ελαφρως σε χαμηλου φωτισμου φωτο ,τιποτε αλλο.

αν δοκιμασεις αλλο προγραμμα για φωτο,θα δεις πως οι φωτογραφιες που τραβαει πιανουν ενα μεγαλυτερο μερος δεξια και αριστερα αποτι η στοκ εφαρμογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως το διαπιστωσες το interpolated?

Την ίδια απορία έχω κι εγω

Δεν έχω το κινητό αλλά τσεκάρετε  από κάποιον Root explorer εδώ: /sys/hwm_info/hw_module_info

Εκεί θα δείτε τι sensor κάμερας φοράει το κινητό και με μια αναζήτηση στο google θα μάθετε στα σίγουρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω το κινητό αλλά τσεκάρετε  από κάποιον Root explorer εδώ: /sys/hwm_info/hw_module_info

Εκεί θα δείτε τι sensor κάμερας φοράει το κινητό και με μια αναζήτηση στο google θα μάθετε στα σίγουρα :)

και χωρις να εχεις το συγκεκριμενο κινητο στα χερια σου, πως εβγαλες αυτο το συμπερασμα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά δε βγάζει καλές φωτογραφίες?

πολυ καλες βγαζει για κινητο!(για μενα ειναι παρα πολυ καλες)

εκτος και αν καποιος ειναι φωτογραφος,δημοσιογραφος η κανει ρεπορταζ στην αντάρα :P και τον ενδιαφερουν οι λεπτομερειες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και χωρις να εχεις το συγκεκριμενο κινητο στα χερια σου, πως εβγαλες αυτο το συμπερασμα?

Γιατι σχεδον σε όλα τα android εκεί το γράφει. Και αν κρίνω από το lenovo note που εχω το γράφει εκει.Αν θες να κάνεις τον έξυπνο συνεχισε ετσι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά δε βγάζει καλές φωτογραφίες?

Οι φωτογραφίες που βγάζει είναι μέτριες τη μέρα και ψιλό έως χοντρό χάλια το βράδυ.

Αλλά για τη τιμή του και για snap shots τρώγονται.

Θα μπω στο PC να τις βρω γιατί το κινητό το έδωσα δε το έχω να τις ανεβάσω στο cloud να δώσω λινκ να δείτε μόνοι σας να κρίνεται.

Απλά δεν έχω χρόνο πολύ και το ξεχνάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι σχεδον σε όλα τα android εκεί το γράφει. Και αν κρίνω από το lenovo note που εχω το γράφει εκει.Αν θες να κάνεις τον έξυπνο συνεχισε ετσι :P

κανω τον εξυπνο???

δεν πειραζει,καταλαβα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά καλά μέχρι στιγμης.. Είχα το lenovo s820. Εκείνο είχε λίγο lag. Επειδή του κάνω βαριά χρήση αυτό με ενοχλουσε. Το s60 έχει καλύτερη μπαταρία και καθόλου lag. Κάνει όμως το εξής παλαβό. Κάποιες φορές όταν κάνω κλήση δεν κάνει τίποτα. Ακόμη και να ακυρωσω και να ξανακανω κλήση δεν κάνει τίποτα. Με επανεκινηση στρωνει. Έχω αναβαθμίσει στην πιο καινούργια έκδοση.Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λοιπόν το τσίμπησα και εγώ το κινητάκι. Το προηγούμενο που ήταν κινέζικο με mtk6582 μου έσπασε.

Το ρούταρα εύκολα με kingoroot, έψαξα για ρομ αλλά δεν υπάρχει ακόμα κάτι. Μπήκε κανονικά xposed με gravity κλπ.

Άλλαξα εννοείται εκκινητη και έβαλα apex . Έβγαλα αρκετή σαβούρα. 

 

Η μπαταρία κρατάει καλύτερα από το προηγούμενο μου (inew v3) και ακόμα δεν έχω προλάβει να ρυθμίσω το disable servises. Το gps δουλεύει πολύ καλά και χωρίς καμία ρύθμιση. Μπορεί να φαίνεται περίεργο σε κάποιους που το αναφέρω αλλά το gps απο mtk έπρεπε να του βάλεις δάχτυλο για να δουλέψει καλά. 

 

Το φόρτωσα και με εφαρμογές και δεν βλέπω να υστερεί κάπου. Δεν βάζει και φωτιά αλλά στέκεται αξιοπρεπώς. Δεν αναβάθμισα σε lollipop επειδή δεν διάβασα καλά λόγια. 

 

Τα αρνητικά για εμένα είναι ότι δεν έχει τα κάτω πλήκτρα φωτιζόμενα, και ότι μόνο η 1 σιμ είναι 3g. 

 

Τίμια πρόταση με εγγύηση.

 

 

 

Αρκετά καλά μέχρι στιγμης.. Είχα το lenovo s820. Εκείνο είχε λίγο lag. Επειδή του κάνω βαριά χρήση αυτό με ενοχλουσε. Το s60 έχει καλύτερη μπαταρία και καθόλου lag. Κάνει όμως το εξής παλαβό. Κάποιες φορές όταν κάνω κλήση δεν κάνει τίποτα. Ακόμη και να ακυρωσω και να ξανακανω κλήση δεν κάνει τίποτα. Με επανεκινηση στρωνει. Έχω αναβαθμίσει στην πιο καινούργια έκδοση.Καμία ιδέα;

 
Κάνε μία επαναφορά δεδομένων. Έκανα και όταν το άνοιξα αλλά και μετά την 1η αναβάθμιση που μου έβγαλε (όχι για lollipop)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...