Προς το περιεχόμενο

Samsung: Το Android 5.0 Lollipop δε θα κυκλοφορήσει για το Galaxy Note II και το Galaxy S III


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο δρόμος των αναβαθμίσεων για δύο από τα best sellers της Samsung, του Galaxy S III και του Galaxy Note II, φθάνει στο τέλος του όπως δηλώνει επίσημα το τμήμα της εταιρείας του Ηνωμένου Βασιλείου.

Απαντώντας σε ερωτήματα κατόχων στο Twitter, η Samsung κάνει σαφές ότι το Android 5.0 Lollipop δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει για τα δύο αυτά μοντέλα, με το Android 4.4 KitKat να είναι η τελευταία αναβάθμιση που θα κυκλοφορήσει.

 

Χωρίς να υπάρχει κάποια αιτιολογία, η ανακοίνωση αφορά την έκδοση των smartphone με το Exynos 4412 SoC chipset το οποίο διαθέτει τετραπύρηνο επεξεργαστή, 2 GB μνήμη και Mali-400 MP 4 GPU, δυό εκδόσεις οι οποίες δεν έχουν μεγάλη παρουσία στην Ευρώπη.

 

Ίσως πάντως η ανακοίνωση αυτή να μην αφορά όλες τις εκδόσεις των συγκεκριμένων μοντέλων αν και ήδη υπάρχουν ανεπίσημες εκδόσεις του Android 5.0 Lollipop, εκδόσεις τις οποίες μπορείτε να βρείτε μέσα από την ιστοσελίδα του XDA-Forum.

 

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευτυχώς που υπάρχουν τα custom roms ,απαράδεκτη η Samsung βγάζουν στην αρχη κινητά με δυνατά specs και δεν σου δίνουν το νεότερο android ενώ το hardware το σηκώνει άνετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να υπάρχει κάποια αιτιολογία, η ανακοίνωση μα υπάρχει αιτιολογία είναι Samsung εδώ δεν σου δεινει την δυνατότητα να ξανά περάσεις το λογισμικό από το πρόγραμμα τους καλά κάνω εγώ που δεν αλλάζω την Sony που το πρόγραμμα τα κάνει όλα μόνο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν ειναι απαραδεχτο;

3 χρονια περασανε οχι 30,

Πρεπει να βγαζουν updates, ιδικα στα ακριβα μοντελα.

 

Απ τη στιγμη που η τεχνολογια προχωρα με τετοιους ρυθμους και μια ναυαρχιδα(οποιας εταιριας), ξεπερνιεται μεσα σε ενα 6μηνο το πολυ, τοτε τα 3χρονια ειναι τεραστιος χρονος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκαν ολοι οι προπετες να μας πουν για την απαραδεκτη Samsung που δεν αναβαθμιζει συσκευες 3ετιας. Συνελθετε!

Φίλε μου ακόμη και η APPLE βγάζει updates για τα iphone μέχρι αυτά να μην μπορούν να τα σηκώσουν.

Πχ. το IPhone 4 πήρε το ios 7 που το σηκώνει ίσα ίσα για smooth εμπειρία.

Δεν σου μιλάω για windows mobile. Εκεί μέχρι και τα χρέπια θα πάρουν το 10.

Τα συγκεκριμένα κινητά της SAMSUNG σηκώνουν το lolipop για πλάκα... Αλλά αφού δεν έχει κέρδος πολύ απλά δεν το βγάζει...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ τη στιγμη που η τεχνολογια προχωρα με τετοιους ρυθμους και μια ναυαρχιδα(οποιας εταιριας), ξεπερνιεται μεσα σε ενα 6μηνο το πολυ, τοτε τα 3χρονια ειναι τεραστιος χρονος.

Το τι ξεπερνιεται δεν με ενδιαφέρει δεν κατάλαβα δεν έχει τα specs το s3 και το note2 να πάρει αναβαθμίσεις?η θα αλλάζω κάθε χρόνο κινητό. Συγνώμη κιόλας έχω ένα nexus 5 που είναι 2 χρόνων βρες μου ένα λόγο να αλλάξω και πες μου ένα λόγο να σταματήσουν να βγάζουν update ναι έλεος η Samsung της πλάκας έχει καταντήσει ούτως ή άλλως εδώ και καιρό πέρα από το θέμα των αναβαθμίσεις. Έχεις s5 πχ περσινό μοντέλο δλδ και περνεις το moto e και περνεις lolipop πιο νωρίς δλδ έλεος εγώ δεν δέχομαι να έχω συσκευή wannabe Apple με Android σε τιμές στο Θεό και να μου λέει τέρμα τα update και να βλέπω κάρβουνα της galaxy σειρά full updated απλά πεταμένα λεφτά η Samsung πέραν του note

 

Αποστολή από το Nexus 5 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαραδεκτη εταιρια... Οσο βεβαια και η lg sony κλπ.
Να ειναι καλα το ξεκλειδωμα που κανει τα κινητα pc και ακομα μοντελο του 2011 xperia mini τρεχει την lolipop
Βεβαια αυτο ειναι το συστημα που ζουμε αλλοι πληρωνουν για να εχουν μια επιπλεον αναβαθμιση 300 και 400 ευρω περισσοτερα.
Απο την αλλη δεν βλεπω και το πραγματικο λογο για εναν απλο χρηστη να παει απο kitkat σε lolipop περαν του ψυχολογικου ορου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ακόμη και η APPLE βγάζει updates για τα iphone μέχρι αυτά να μην μπορούν να τα σηκώσουν.

Πχ. το IPhone 4 πήρε το ios 7 που το σηκώνει ίσα ίσα για smooth εμπειρία.

Δεν σου μιλάω για windows mobile. Εκεί μέχρι και τα χρέπια θα πάρουν το 10.

Τα συγκεκριμένα κινητά της SAMSUNG σηκώνουν το lolipop για πλάκα... Αλλά αφού δεν έχει κέρδος πολύ απλά δεν το βγάζει...

Η apple βγαζει το ios και η microsoft τα wp. Αν το android ηταν της Samsung θα τα αναβαθμιζε σιγουρα.Καταλαβαινετε φανταζομαι

 

Για να μην το κανει, κατι ξερει. Παντως στο S4 η lollipop δεν ειναι οτι καλυτερο, φανταστειτε ποσο χαλια θα ειναι στο S3.

 

Επισης η lollipop σε sony z ειναι απαραδεκτη. Αν λοιπον γινει χειροτερη με lollipop γιατι να αναβαθμιστει;; Στην μοναδικη συσκευη μου που πραγματικα αλλαξε πολλα προς το καλυτερο η lollipop ειναι το tab s 10.5

 

Τα galaxy alpha, galaxy A3, note 8 μου πετανε με 4.4.4 σε αντιθεση με το S4 που κολλαει αρκετα με 5.0.1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple βγαζει το ios και η microsoft τα wp. Αν το android ηταν της Samsung θα τα αναβαθμιζε σιγουρα.Καταλαβαινετε φανταζομαι

 

Για να μην το κανει, κατι ξερει. Παντως στο S4 η lollipop δεν ειναι οτι καλυτερο, φανταστειτε ποσο χαλια θα ειναι στο S3.

 

Επισης η lollipop σε sony z ειναι απαραδεκτη. Αν λοιπον γινει χειροτερη με lollipop γιατι να αναβαθμιστει;; Στην μοναδικη συσκευη μου που πραγματικα αλλαξε πολλα προς το καλυτερο η lollipop ειναι το tab s 10.5

 

Τα galaxy alpha, galaxy A3, note 8 μου πετανε με 4.4.4 σε αντιθεση με το S4 που κολλαει αρκετα με 5.0.1

 

Τα wp δεν είναι μόνο microsoft, αλλά ναι η πλειοψηφία είναι.

Το ότι το lollipop πάει χάλια είναι ένας συνδυσμος φταιξίματος από google μέχρι κατασκευαστή. H 1h τα βγάζει με 30000 bugs (ο αριθμός είναι πραγματικός!) κια ο 2ος τα βάζει unoptimized με bloatware....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...