Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi Action Camera Review


erasmia394

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο άκουσμα του ονόματος Xiaomi, καταλαβαίνουμε ότι αναφερόμαστε σε μία εταιρία κινεζικής προέλευσης. Η εταιρεία Xiaomi Inc, έχει τα κεντρικά της γραφεία στο Πεκίνο και αξίζει αυτήν τη στιγμή 46 δισεκατομμύρια δολάρια (USD), με τον ιδρυτή της, αλλά και CEO της εταιρείας, να είναι ο 23ος πλουσιότερος άνθρωπος στην Κίνα (πηγή FORBES), ενώ υπάρχουν και πολλοί που τον παρομοιάζουν με τον (συγχωρεμένο) Steve Jobs.

Το τελευταίο διάστημα έχει αρχίσει να γίνεται αναφορά από τα ΜΜΕ (media) σε αρκετά προϊόντα που λανσάρει η συγκεκριμένη εταιρία, αφού σε χαμηλότερη τιμή η Xiaomi υπόσχεται προϊόντα καλής ποιότητας κατασκευής αλλά και υψηλής ποιότητας υπηρεσιών προς τους καταναλωτές της, συγκριτικά με προϊόντα άλλων εταιρειών που κοστίζουν κατά πολύ ακριβότερα.

 

IMG_7401.jpg

 

Link.png Site: Xiaomi Yi Action Camera Review 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα την αποψη μου εισαι λαθος φιλε Saleit .

Ειναι μια, ναι μεν φθηνη επιλογη αλλα πολυ αξιολογη για τα λεφτα αλλα και τα χαρακτηριστικα της.
Προσιτη σε ολους ειδικα για entry level..

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τι είναι σκουπίδι ξέρουμε πολύ καλά. Αν δεν εχεις δοκιμάσει τα προϊόντα αυτής της εταιρίας μην παίρνεις τον λόγο για να κρίνεις. Όσοι ασχολούμαστε ξέρουμε πολύ καλά τι είναι φτηνό.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι παιδιά, αλλά όταν μια εταιρία επενδύει εκατομμύρια για έρευνα ενός project, και έρχεται μια κινεζία και αντιγράφει...εεε πάει πολύ.

Και σίγουρα η ανάλυση δεν θα έχει να μας πει πολλά.

peace!

Επεξ/σία από saleit
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η xiaomi δεν επενδυει χρηματα σε διαφημισεις και καταστηματα εξοικονομωντας πολλα δισεκατομμύρια. Αυτη η εταιρεια ανεβηκε λογο της καλης ποιοτητας και τιμης. Και απο την πιο εμπιστη διαφημιση. Στομα με στομα

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η xiaomi δεν επενδυει χρηματα σε διαφημισεις και καταστηματα εξοικονομωντας πολλα δισεκατομμύρια. Αυτη η εταιρεια ανεβηκε λογο της καλης ποιοτητας και τιμης. Και απο την πιο εμπιστη διαφημιση. Στομα με στομα

Δεν ξέρω, δεν έχω προϊόν της, αλλά δεν μου αρέσει το γεγονός της στεγνής αντιγραφής από άλλες εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείτε καλύτερη απο την Hero? εντάξει βγάζει ικανοποιητικές φωτογραφίες(!) ειναι action camera όμως .... αν θες φωτογραφίες παίρνεις φωτογραφική ή χρησιμοποιείς το κινητό σου αν έχει μια μέτρια ή καλή κάμερα για να βγάλεις ίδιες ή καλύτερης πιστότητας φωτό με το xiaomi ....

το βίντεο ήταν ΜΑΠΑ πολύ απλά και το grading του και το blur και η ποιότητα και όλα.... και ναι ξέρω ότι το youtube συμπιέζει τα αρχεία αλλά δείτε βιντεάκια που τραβήχτηκαν με αντίστοιχα προϊόντα gopro ή sony κτλ... καμία σχέση... και σε πιο σκοτεινό περιβάλλον πιστεύω να ειναι ακόμη πιο χάλια... βασικά το 720p με το 1080p 0 διαφορά.... και είστε σίγουροι ότι το βάλατε @60 FPS? γιατι ότι ηταν σε κίνηση εμφανιζόταν choppy πχ το αυτοκίνητο και η ποδηλάτης στο 0:15 του βίντεο.

Εγώ είμαι της γνώμης ότι το φτηνό ειναι πάντα ακριβότερο (όχι μόνο γιατι παίζει να χαλάσει πιο εύκολα) αλλά επειδή το ωφέλιμο έργο του ( για τον λόγο που θες να το πάρεις) ειναι κατα πολύ υποδεέστερο (συγκριτικά ανα μονάδα) με τον  ακριβότερο ανταγωνισμό.

 

φυσικά υπάρχουν λίγες εξαιρέσεις αλλά το συγκεκριμένο προϊόν δεν ειναι μια απο αυτές

και αν βαριέστε να επαληθεύσετε αυτά που λέω εδώ footage απο gopro hero 2 (που ειναι παλιό μοντέλο τώρα είμαστε στο 4)

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείτε καλύτερη απο την Hero? εντάξει βγάζει ικανοποιητικές φωτογραφίες(!) ειναι action camera όμως .... αν θες φωτογραφίες παίρνεις φωτογραφική ή χρησιμοποιείς το κινητό σου αν έχει μια μέτρια ή καλή κάμερα για να βγάλεις ίδιες ή καλύτερης πιστότητας φωτό με το xiaomi ....

 

το βίντεο ήταν ΜΑΠΑ πολύ απλά και το grading του και το blur και η ποιότητα.... και ναι ξέρω ότι το youtube συμπιέζει τα αρχεία αλλά δείτε βιντεάκια με που τραβήχτηκαν με αντίστοιχα προϊόντα gopro ή sony κτλ... καμί σχέση... και σε πιο σκοτεινό περιβάλλον πιστεύω να ειναι ακόμη πιο χάλια...

 

Εγώ είμαι της γνώμης ότι το φτηνό ειναι πάντα ακριβότερο (όχι μόνο γιατι παίζει να χαλάσει πιο εύκολα) αλλά επειδή το ωφέλιμο έργο του ( για τον λόγο που θες να το πάρεις) ειναι υποδεέστερο ανα μονάδα συγκριτικά με το  ακριβότερο ανταγωνισμό.

 

 

Με αντιπροσώπευσες πλήρως! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείτε καλύτερη απο την Hero? εντάξει βγάζει ικανοποιητικές φωτογραφίες(!) ειναι action camera όμως .... αν θες φωτογραφίες παίρνεις φωτογραφική ή χρησιμοποιείς το κινητό σου αν έχει μια μέτρια ή καλή κάμερα για να βγάλεις ίδιες ή καλύτερης πιστότητας φωτό με το xiaomi ....

 

το βίντεο ήταν ΜΑΠΑ πολύ απλά και το grading του και το blur και η ποιότητα και όλα.... και ναι ξέρω ότι το youtube συμπιέζει τα αρχεία αλλά δείτε βιντεάκια με που τραβήχτηκαν με αντίστοιχα προϊόντα gopro ή sony κτλ... καμί σχέση... και σε πιο σκοτεινό περιβάλλον πιστεύω να ειναι ακόμη πιο χάλια... βασικά το 720p με το 1080p 0 διαφορά....

 

Εγώ είμαι της γνώμης ότι το φτηνό ειναι πάντα ακριβότερο (όχι μόνο γιατι παίζει να χαλάσει πιο εύκολα) αλλά επειδή το ωφέλιμο έργο του ( για τον λόγο που θες να το πάρεις) ειναι υποδεέστερο ανα μονάδα συγκριτικά με το  ακριβότερο ανταγωνισμό.

 

και αν βαριέστε να επαληθεύσετε αυτά που λέω εδώ footage απο gopro hero 2 (που ειναι παλιό μοντέλο τώρα είμαστε στο 4)

 

τι να εννοώ όταν λέω καλύτερη απο την Hero άραγε..Eπειδή όμως απότι φαίνεται δεν το κατέχεις, ως σκέτο hero λέμε αυτήν εδώ https://www.skroutz.gr/s/5585112/GoPro-Hero.html

αλλιώς θα έλεγα hero2 3+ 4 κλπ κλπ..Προφανός την συγκρίνω με αυτήν που οι τιμές είναι κοντά.

Όσο για την ανάλυση...εμμμ internet βλέπω έχετε,συγκριτικά δίπλα δίπλα εκατοντάδες.Οπότε...μην τρολλάρετε

p,s σοβαρά τώρα παρουσιαάζεις την διαφήμηση της Gopro για σύγκρηση.? A και δες τις αγγελίες μου πριν λίγο καιρό πούλησα μια Hero 2 btw έτσι να μην νομίζεις διάφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιgnorance is bliss!

Σκουπιδι,Μαπα

Σχόλια ποιοτητας οχι αστεια.

 

Αν και πρεπει να συμφωνισω σαν κατοχος 2 Xiaomi Yi ηδη και μαλλον παω για τριτη οταν μπορεσω για το Studio μου οτι να προσπαθεις να βγαλεις συμπερασματα σε ενα Review για την ποιοτητα της σε ενα Video με Low Lighting και με ενα στην Ερημο με νταλα τον ηλιο ειναι φοβερη συγκριση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...