Προς το περιεχόμενο

Απάτη από το 54422


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφερομαι καθαρα στα sms

Κανεις μα κανεις δεν χρεωνεται τιποτα αν δεν δωσει ο ιδιος τον αριθμο του. Τωρα αν σου βγαζει ο chrome νσ κερδισεις 550 ευρω απο τον βασιλοπουλο και εσυ δίνεις τον αριθμο σου για να κερδισεις...

Και δεν διαβάζουμε τους ορους και δεν βλεπουμε το ενημερωτικο μηνυμα...

 

Και δεν λεω οτι δεν ειναι παραπλανητικα ολα αυτα. Απλα θελω να πω πως αν εστω λιγο προσεχει καποιος δεν εχει να φοβαται

 

Ειναι σαν να παω στο Μοναστηράκι να παρω ρολεξ με 10 ευρω και μετα να πηγαινω στην αντιπροσωπεια να γκρινιαζω οτι ειναι μαιμου...

 

Φιλικα παντα...

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακριβώς αυτό, κανείς μα κανείς δεν σε χρεώνει τίποτα αν δεν δώσεις ο ίδιος τον αριθμό σου!!

Όλα τα άλλα τύπου 'δεν τον έβαλα εγώ τον αριθμό, δεν ξέρω τι έγινε, μπορεί να τον έβαλε κάνας εξωγήινος αντί για μένα Κτλ' εγώ τα ακούω βερεσέ!

Εάν ήμουν υπεύθυνος της εταιρίας θα του έλεγα κανε μας καταγγελία και θα δούμε αν έβαλες εσύ τον αριθμό ή στείλαμε μήνυμα εμείς μόνοι μας σε σένα!

 

Εμένα γιατί δεν μου έχει έρθει ποτέ τέτοιο μήνυμα? Ας πρόσεχε. .

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει συμβει σε παρα πολυ κοσμο, οντως κατι τρεχει. Κανουν ενεργοποιηση απο μονοι τους διχως να την δεχτει καποιος και μετα σου ζητανε να αποδειξεις πως δεν εισαι ελεφαντας.

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/telec/apofaseis_eett/apofaseis_epi_akroaseon/2010/AP579-070_2010.pdf

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαγωνισμοί, προσφορές, browser games, προγνωστικά για στοίχημα, είναι μερικά μόνο από τα παραδείγματα με χρεώσεις 5ψήφιων αριθμών. Ακόμα και σε απάτες που δε φαίνεται πουθενά ότι έχουν σχέση με συνδρομητικές χρεώσεις δε θα σε χρεώσει κάποιος χωρίς πρώτα να έχεις στείλει ένα sms εσύ για οποιοδήποτε λόγο. Επίσης μπορούμε να ζητήσουμε από τον πάροχό μας, από όσο γνωρίζω, να μην μπορεί το τηλέφωνό μας να χρησιμοποιήσει 5ψήφιους αριθμούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και σε απάτες που δε φαίνεται πουθενά ότι έχουν σχέση με συνδρομητικές χρεώσεις δε θα σε χρεώσει κάποιος χωρίς πρώτα να έχεις στείλει ένα sms εσύ για οποιοδήποτε λόγο.

Νομιζεις, αυτο ακριβως κανει η εταιρια εδω και εξι χρονια συνεχομενα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερομαι καθαρα στα sms

Κανεις μα κανεις δεν χρεωνεται τιποτα αν δεν δωσει ο ιδιος τον αριθμο του. Τωρα αν σου βγαζει ο chrome νσ κερδισεις 550 ευρω απο τον βασιλοπουλο και εσυ δίνεις τον αριθμο σου για να κερδισεις...

Και δεν διαβάζουμε τους ορους και δεν βλεπουμε το ενημερωτικο μηνυμα...

 

Και δεν λεω οτι δεν ειναι παραπλανητικα ολα αυτα. Απλα θελω να πω πως αν εστω λιγο προσεχει καποιος δεν εχει να φοβαται

 

Ειναι σαν να παω στο Μοναστηράκι να παρω ρολεξ με 10 ευρω και μετα να πηγαινω στην αντιπροσωπεια να γκρινιαζω οτι ειναι μαιμου...

 

Φιλικα παντα...

 

 

Ακριβώς αυτό, κανείς μα κανείς δεν σε χρεώνει τίποτα αν δεν δώσεις ο ίδιος τον αριθμό σου!!

Όλα τα άλλα τύπου 'δεν τον έβαλα εγώ τον αριθμό, δεν ξέρω τι έγινε, μπορεί να τον έβαλε κάνας εξωγήινος αντί για μένα Κτλ' εγώ τα ακούω βερεσέ!

Εάν ήμουν υπεύθυνος της εταιρίας θα του έλεγα κανε μας καταγγελία και θα δούμε αν έβαλες εσύ τον αριθμό ή στείλαμε μήνυμα εμείς μόνοι μας σε σένα!

 

Και μου έκανε εντύπωση που για τόσα post δεν πετάχτηκε κάποιος να κάνει τον έξυπνο.

 

Πραγματικά ΕΛΕΟΣ:

  1. Πώς μπορείτε να είστε σίγουροι πως αυτές οι εταιρίες δεν ακολουθούν την τακτική του να προσθέτουν και άσχετους αριθμούς που ποτέ δεν ζήτησαν τις υπηρεσίες τους? Μήπως αυτοί που τις ζήτησαν το έκαναν συνειδητά ώστε να μην διαμαρτυρηθούν αμφότεροι για τον ίδιο λόγο όταν το καταλάβουν?
  2. Πώς μπορείτε να ξέρετε αν πρόσθεσα εγώ τον αριθμό μου σε banner με λεφτά ή βυζιά και δεν το έκανε ο γείτονας που με μισεί επειδή βάζω δυνατά μουσική? Η πως δεν τον πρόσθεσε η ίδια η εταιρία? Γενικά ποιος με προστατεύει από την προσθήκη του αριθμού μου με αυτόν τον ηλίθιο τρόπο που λένε? Ψάχνουν την ip και αν είναι του σπιτιού μου τότε προσθέτουν τον αριθμό ενώ αλλιώς δεν το κάνουν? Προφανώς και όχι όποτε μπουρδολογούν και αυτοί λέγοντας μου ως δικαιολογία πως έδωσα τον αριθμό μου σε κάποιο site και εσείς που σπεύσατε να υπερασπιστείτε την μη mainstream άποψη πουλώντας πνεύμα.
  3. Σε κάθε περίπτωση πόσο ηθικη, πόσο νόμιμη και πόσο υπερασπίσιμη θα έπρεπε να είναι αυτή η τακτική ακόμη κι αν είναι έτσι όπως τα λένε? Πως δηλαδή στην 53η σελίδα των ψιλών γραμμάτων ενός διαγωνισμού έλεγε πως θα εγγραφώ και σε αυτή την μλκία? Δεν το έκανα γιατί είναι αρχή μου να μην δίνει το νουμερό μου σε μλκιες αλλά το αξιοσημείωτο είναι πως η τακτική αυτή έχει νομική κάλυψη απ ότι φαίνεται, και το ακόμα πιο σοκαριστικό είναι πως υπάρχουν και άτομα εδώ μέσα που την υπερασπίζονται χάριν εμπορίου εξυπνάδας.

 

 

Εμένα γιατί δεν μου έχει έρθει ποτέ τέτοιο μήνυμα? Ας πρόσεχε. .

 

Ε τί γιατί, είναι προφανές, γιατί το iq σου είναι πολύ υψηλότερο απ το δικό μου και απ του μέσου όρου οπότε δεν βάζεις τον αριθμό σου σε διαγωνισμούς και σε sites προσφορων κτλ.

Είσαι τυχερός που δεν έχω τον αριθμό σου για να αρχίσεις να πληρώνεις κι εσύ από αύριο και να δούμε πόσο θα μπορούσες να πρόσεχες...

Πάντως μην εκπλαγείς αν σου συμβεί κι εσένα στο άσχετο και ψάχνεσαι, γιατί κι εγώ δεν το περίμενα ποτέ να μου συμβεί αλλά μου συνέβει.

  • Like 8
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μου έκανε εντύπωση που για τόσα post δεν πετάχτηκε κάποιος να κάνει τον έξυπνο.

 

Πραγματικά ΕΛΕΟΣ:

  1. Πώς μπορείτε να είστε σίγουροι πως αυτές οι εταιρίες δεν ακολουθούν την τακτική του να προσθέτουν και άσχετους αριθμούς που ποτέ δεν ζήτησαν τις υπηρεσίες τους? Μήπως αυτοί που τις ζήτησαν το έκαναν συνειδητά ώστε να μην διαμαρτυρηθούν αμφότεροι για τον ίδιο λόγο όταν το καταλάβουν?
  2. Πώς μπορείτε να ξέρετε αν πρόσθεσα εγώ τον αριθμό μου σε banner με λεφτά ή βυζιά και δεν το έκανε ο γείτονας που με μισεί επειδή βάζω δυνατά μουσική? Η πως δεν τον πρόσθεσε η ίδια η εταιρία? Γενικά ποιος με προστατεύει από την προσθήκη του αριθμού μου με αυτόν τον ηλίθιο τρόπο που λένε? Ψάχνουν την ip και αν είναι του σπιτιού μου τότε προσθέτουν τον αριθμό ενώ αλλιώς δεν το κάνουν? Προφανώς και όχι όποτε μπουρδολογούν και αυτοί λέγοντας μου ως δικαιολογία πως έδωσα τον αριθμό μου σε κάποιο site και εσείς που σπεύσατε να υπερασπιστείτε την μη mainstream άποψη πουλώντας πνεύμα.
  3. Σε κάθε περίπτωση πόσο ηθικη, πόσο νόμιμη και πόσο υπερασπίσιμη θα έπρεπε να είναι αυτή η τακτική ακόμη κι αν είναι έτσι όπως τα λένε? Πως δηλαδή στην 53η σελίδα των ψιλών γραμμάτων ενός διαγωνισμού έλεγε πως θα εγγραφώ και σε αυτή την μλκία? Δεν το έκανα γιατί είναι αρχή μου να μην δίνει το νουμερό μου σε μλκιες αλλά το αξιοσημείωτο είναι πως η τακτική αυτή έχει νομική κάλυψη απ ότι φαίνεται, και το ακόμα πιο σοκαριστικό είναι πως υπάρχουν και άτομα εδώ μέσα που την υπερασπίζονται χάριν εμπορίου εξυπνάδας.

 

 

 

Ε τί γιατί, είναι προφανές, γιατί το iq σου είναι πολύ υψηλότερο απ το δικό μου και απ του μέσου όρου οπότε δεν βάζεις τον αριθμό σου σε διαγωνισμούς και σε sites προσφορων κτλ.

Είσαι τυχερός που δεν έχω τον αριθμό σου για να αρχίσεις να πληρώνεις κι εσύ από αύριο και να δούμε πόσο θα μπορούσες να πρόσεχες...

Πάντως μην εκπλαγείς αν σου συμβεί κι εσένα στο άσχετο και ψάχνεσαι, γιατί κι εγώ δεν το περίμενα ποτέ να μου συμβεί αλλά μου συνέβει.

 

Πριν κάνεις εσύ τον "'εξυπνο" όπως λες και χαρακτηρίσεις, θα σου απαντήσω λέγοντας πως εργάζομαι σε μια από τις εταιρείες κινητής της χώρας και κάθε μέρα αντιμετωπίζω περιπτώσεις:

"Ε ναι αφου μου έλεγε ότι κόλλησα ιό"

"Ε μου λεγε πως θα κερδίσω iphone"

"Ε μου λεγε πως θα κερδίσω αμάξι"

 

Σε περιπτώσεις νόμιμων (αλλά όχι και απαραίτητα σωστών ηθικά εταιρειών 5ψηφίων) βάζουμε τον αριθμό μας και μας έρχεται επιβεβαιωτικό με το pin τους στο κινητό που έχουμε δηλώσει. 

 

ΑΡΑ το να βάλεις εσύ τον αριθμό μας δεν θα μας εγγράψει στην υπηρεσία του 5ψήφιου διότι πρέπει να απαντήσουμε στο αντίστοιχο μήνυμα... 

Πριν κάνεις εσύ τον "'εξυπνο" όπως λες και χαρακτηρίζεις, θα σου απαντήσω λέγοντας πως εργάζομαι σε μια από τις εταιρείες κινητής της χώρας και κάθε μέρα αντιμετωπίζω περιπτώσεις:

"Ε ναι αφου μου έλεγε ότι κόλλησα ιό"

"Ε μου λεγε πως θα κερδίσω iphone"

"Ε μου λεγε πως θα κερδίσω αμάξι"

 

Σε περιπτώσεις νόμιμων (αλλά όχι και απαραίτητα σωστών ηθικά εταιρειών 5ψηφίων) βάζουμε τον αριθμό μας και μας έρχεται επιβεβαιωτικό με το pin τους στο κινητό που έχουμε δηλώσει. 

 

ΑΡΑ το να βάλεις εσύ τον αριθμό μας δεν θα μας εγγράψει στην υπηρεσία του 5ψήφιου διότι πρέπει να απαντήσουμε στο αντίστοιχο μήνυμα... 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αύριο πρωί πρωί θα πάω να ιδρύσω μια τέτοια εταιρία και θα στέλνω μηνύματα σε όλην την Ελλάδα στην τύχη, να τσεπωσω τίποτα εκατομμυριάκια, μου έδωσες καλή ιδέα!

Σε όλους τους Έλληνες θα στείλω όμως δεν θα αφήσω ούτε έναν χωρίς χρεωστικά SMS!

 

 

Καλά ναι, για το IQ σου που ανοίγεις ότιναναι threads όταν είσαι άρρωστος για να περνάει η ώρα -όπως έχεις πει- δεν έχω καμία αμφιβολία ότι είναι υψηλό.

Όσο για τις εξυπνάδες σου απάντησε ο από πάνω. Next

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α τώρα είδα ότι ήταν ο ts που μας απάντησε-έκραξε...κακώς απάντησα... :P

 

Επίσης είδα στο αρχικό ποστ πως έγραψε πως ακόμα και για το stop που έστειλε ο ίδιος χρεώθηκε 3 ευρώ... 

 

Τέτοιους αντιμετωπίζω δυστυχώς αμέτρητους κάθε μερα στη δουλειά...

 

Πάντα φταίει ο γείτονας, ο μπατζανάκης, ο κουνιάδος, ο καιρός, ο αέρας,

 

αλλά ποτέ εμείς...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α τώρα είδα ότι ήταν ο ts που μας απάντησε-έκραξε...κακώς απάντησα... :P

 

Επίσης είδα στο αρχικό ποστ πως έγραψε πως ακόμα και για το stop που έστειλε ο ίδιος χρεώθηκε 3 ευρώ... 

 

Τέτοιους αντιμετωπίζω δυστυχώς αμέτρητους κάθε μερα στη δουλειά...

 

Πάντα φταίει ο γείτονας, ο μπατζανάκης, ο κουνιάδος, ο καιρός, ο αέρας,

 

αλλά ποτέ εμείς...

Ξέρεις υπάρχουν εταιρείες που προσθέτουν τυχαία αριθμούς στις λίστες τους μονο και μονο για να σε χρεώσουν και κατσε και ψάξε εσύ πως σου ήρθε το χρεώσιμο sms. Μου έχει τύχει και μένα να γράψουν έτσι σε μια υπηρεσία χρεώσιμων με τη λήψη μηνμάτων και τος κάλεσα και ζήτησα εξηγήσεις.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάνεις εσύ τον "'εξυπνο" όπως λες και χαρακτηρίσεις, θα σου απαντήσω λέγοντας πως εργάζομαι σε μια από τις εταιρείες κινητής της χώρας και κάθε μέρα αντιμετωπίζω περιπτώσεις:

"Ε ναι αφου μου έλεγε ότι κόλλησα ιό"

"Ε μου λεγε πως θα κερδίσω iphone"

"Ε μου λεγε πως θα κερδίσω αμάξι"

 

Σε περιπτώσεις νόμιμων (αλλά όχι και απαραίτητα σωστών ηθικά εταιρειών 5ψηφίων) βάζουμε τον αριθμό μας και μας έρχεται επιβεβαιωτικό με το pin τους στο κινητό που έχουμε δηλώσει. 

 

ΑΡΑ το να βάλεις εσύ τον αριθμό μας δεν θα μας εγγράψει στην υπηρεσία του 5ψήφιου διότι πρέπει να απαντήσουμε στο αντίστοιχο μήνυμα... 

 

Και τι σχέση έχει που δουλεύεις εσύ σε εταιρεία κινητής και πετυχαίνεις στο τηλέφωνο ηλίθιους.

 

Η απάντησή μου είχε 3 κεντρικά σημεία επιχειρηματολογίας και δεν ασχολήθηκες με κανένα.

Μου είπες μόνο ότι έχεις συναντήσει πολλούς ηλίθιους εκεί που δουλεύεις.

 

 

Ως προς αυτό που λες με το pin και είναι το πρώτο σοβαρό πράμα που διακρίνω στα λεγόμενα σου,

αποτελεί ένα ακόμη επιχείρημα για το ότι δεν γράφτηκα πουθενα οικειοθελώς καθώς ποτέ δεν μου ήρθε κάποιο τέτοιο επιβεβαιωτικό μήνυμα.

 

1.

Εγώ αύριο πρωί πρωί θα πάω να ιδρύσω μια τέτοια εταιρία και θα στέλνω μηνύματα σε όλην την Ελλάδα στην τύχη, να τσεπωσω τίποτα εκατομμυριάκια, μου έδωσες καλή ιδέα!

Σε όλους τους Έλληνες θα στείλω όμως δεν θα αφήσω ούτε έναν χωρίς χρεωστικά SMS!

 

 

2.

Καλά ναι, για το IQ σου που ανοίγεις ότιναναι threads όταν είσαι άρρωστος για να περνάει η ώρα -όπως έχεις πει- δεν έχω καμία αμφιβολία ότι είναι υψηλό.

3.

Όσο για τις εξυπνάδες σου απάντησε ο από πάνω. Next

 

  1. Υποθέτω πως το επιχείρημά σου είναι πως αν έστελναν στην τύχη σε αριθμούς θα τους είχαν κλείσει. Υποννοείς δηλαδή πως κάποιος τους ελέγχει αν βάζουν και άλλους αριθμούς εκτός απ αυτούς που το έκαναν μόνοι τους? Ελέγχουν και τις ip? Για να ξέρω τι εννοείς. Γιατί ήδη ενώ επιχειρηματολόγησα ως προς αυτό, εσύ αντί να απαντήσεις επι της ουσίας πέταξες ένα ευφυιολόγημα για να υπεκφύγεις.
  2. Άσχετο και υποκειμενικό και δεν θέλω να μπω σε τέτοιου είδους κατινοσυζήτηση μαζί σου παρά το υψηλό σου iq. Εξάλλου εγώ δεν δήλωσα κάτοχος υψηλού iq, εσύ το έκανες.
  3. Δεν μου απάντησε, όπως κι εσύ. Αυτό είναι το πρόβλημα. Υπεφύγατε με ευφυιολογήματα και προσβλητικά σχόλια μέχρι και για άσχετα ζητήματα.

 

1.

Α τώρα είδα ότι ήταν ο ts που μας απάντησε-έκραξε...κακώς απάντησα... :P

 

2.

Επίσης είδα στο αρχικό ποστ πως έγραψε πως ακόμα και για το stop που έστειλε ο ίδιος χρεώθηκε 3 ευρώ... 

 

3.

Τέτοιους αντιμετωπίζω δυστυχώς αμέτρητους κάθε μερα στη δουλειά...

 

Πάντα φταίει ο γείτονας, ο μπατζανάκης, ο κουνιάδος, ο καιρός, ο αέρας,

 

αλλά ποτέ εμείς...

 

  1. Προφανώς και κακώς απάντησες γιατί είχες σκόπο μόνο να κράξεις επειδή σε κουράζουν οι ηλίθιοι στην δουλειά σου. Δεν θα έπρεπε να βλέπεις τον κόσμο όμως τόσο υποκειμενικά.
  2. Ναι με ενημέρωσε η vodafone και η εταιρία πως για να σταματήσω να χρεώνομαι πρέπει να στείλω stop. Αυτό το μήνυμα χρεώθηκε επίσης πράγμα που το επιβεβαίωσα και μετά στην εξυπηρέτηση όταν πήρα τηλ. Το αστείο που είναι?
  3. Είπαμε το τι αντιμετωπίζεις κάθε μέρα δεν αφορά την συζήτηση. Επίσης μάλλον δεν είσαι καλός στην δουλειά σου μιας και δεν κατάφερες να μου εξηγήσεις πως η εταιρία σου με διασφαλίζει πως δεν θα δηλώσει κάποιος άλλος τον αριθμό μου απ την στιγμή που δεν μου ήρθε επιβεβαιωτικό μήνυμα. Απορώ τι δεν καταλαβαίνεις. Δεν χρειάζεται να κράζεις όλο τον κόσμο που δεν ξέρεις με την παραμικρή ευκαιρία μόλις συναντάς κάτι σχετικό με την δουλειά σου.

Ξέρεις υπάρχουν εταιρείες που προσθέτουν τυχαία αριθμούς στις λίστες τους μονο και μονο για να σε χρεώσουν και κατσε και ψάξε εσύ πως σου ήρθε το χρεώσιμο sms. Μου έχει τύχει και μένα να γράψουν έτσι σε μια υπηρεσία χρεώσιμων με τη λήψη μηνμάτων και τος κάλεσα και ζήτησα εξηγήσεις.

 

Όχι, γράφτηκες μόνος σου και είσαι ηλίθιος επειδή δουλεύω σε εταιρία κινητής και κάθε μέρα συναντάω πολλούς ηλίθιους οπότε ήρθε η ώρα να σε κράξω κι εγώ για να χαρώ. Δεν με νοιάζει αν σε ξέρω ή αν ξέρω σίγουρα πως λειτουργούν αυτές οι εταιρίες.

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τι σχέση έχει που δουλεύεις εσύ σε εταιρεία κινητής και πετυχαίνεις στο τηλέφωνο ηλίθιους.

 

Η απάντησή μου είχε 3 κεντρικά σημεία επιχειρηματολογίας και δεν ασχολήθηκες με κανένα.

Μου είπες μόνο ότι έχεις συναντήσει πολλούς ηλίθιους εκεί που δουλεύεις.

 

 

Ως προς αυτό που λες με το pin και είναι το πρώτο σοβαρό πράμα που διακρίνω στα λεγόμενα σου,

αποτελεί ένα ακόμη επιχείρημα για το ότι δεν γράφτηκα πουθενα οικειοθελώς καθώς ποτέ δεν μου ήρθε κάποιο τέτοιο επιβεβαιωτικό μήνυμα.

 

 

  1. Υποθέτω πως το επιχείρημά σου είναι πως αν έστελναν στην τύχη σε αριθμούς θα τους είχαν κλείσει. Υποννοείς δηλαδή πως κάποιος τους ελέγχει αν βάζουν και άλλους αριθμούς εκτός απ αυτούς που το έκαναν μόνοι τους? Ελέγχουν και τις ip? Για να ξέρω τι εννοείς. Γιατί ήδη ενώ επιχειρηματολόγησα ως προς αυτό, εσύ αντί να απαντήσεις επι της ουσίας πέταξες ένα ευφυιολόγημα για να υπεκφύγεις.
  2. Άσχετο και υποκειμενικό και δεν θέλω να μπω σε τέτοιου είδους κατινοσυζήτηση μαζί σου παρά το υψηλό σου iq. Εξάλλου εγώ δεν δήλωσα κάτοχος υψηλού iq, εσύ το έκανες.
  3. Δεν μου απάντησε, όπως κι εσύ. Αυτό είναι το πρόβλημα. Υπεφύγατε με ευφυιολογήματα και προσβλητικά σχόλια μέχρι και για άσχετα ζητήματα.

 

 

  1. Προφανώς και κακώς απάντησες γιατί είχες σκόπο μόνο να κράξεις επειδή σε κουράζουν οι ηλίθιοι στην δουλειά σου. Δεν θα έπρεπε να βλέπεις τον κόσμο όμως τόσο υποκειμενικά.
  2. Ναι με ενημέρωσε η vodafone και η εταιρία πως για να σταματήσω να χρεώνομαι πρέπει να στείλω stop. Αυτό το μήνυμα χρεώθηκε επίσης πράγμα που το επιβεβαίωσα και μετά στην εξυπηρέτηση όταν πήρα τηλ. Το αστείο που είναι?
  3. Είπαμε το τι αντιμετωπίζεις κάθε μέρα δεν αφορά την συζήτηση. Δεν χρειάζεται να κράζεις όλο τον κόσμο που δεν ξέρεις με την παραμικρή ευκαιρία μόλις συναντάς κάτι σχετικό με την δουλειά σου.

 

Όχι, γράφτηκες μόνος σου και είσαι ηλίθιος επειδή δουλεύω σε εταιρία κινητής και κάθε μέρα συναντάω πολλούς ηλίθιους οπότε ήρθε η ώρα να σε κράξω κι εγώ για να χαρώ. Δεν με νοιάζει αν σε ξέρω ή αν ξέρω σίγουρα πως λειτουργούν αυτές οι εταιρίες.

Φίλε μου όπως είπα και στο προηγούμενο μου ποστ με έγραψαν μόνοι τους για να μου στέλνουν χρεώσιμα μηνύματα και να οικονομάνε τρώγοντάς μου την κάρτα. Επίσης φίλε μου ο ηλίθιος εδώ πέρα μάλλον είσαι εσύ γιατί βρίζεις άσκοπα κόσμο χωρίς καν να έχεις διαβάσει πρώτα τι γράφουμε και επιπλέον μάθε ότι οι εταιρείς σαν αυτή που δουλεύεις χρησιμποιούν τους αριθμούς μας εν αγνοία μας για διαφημιστικούς σκοπούς και πολλές φορές χρεώνοντας μας με την λήψη μηνυμάτων και μόνο.

Δες εδώ:https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T21&objId=Personal__service__service_MultimediaInformation&cat=Other_Services_Prs&s=0

από την σελίδα της cosmote όπου υπάρχουν δικοί της πενταψήφιοι από 54ΧΧΧ

 

post-328015-0-02190800-1483900656_thumb.png

 

Ποιος μου λέει λοιπόν ότι η κάθε εταιρεία πίσω από αυτά τα sms δεν είναι θυγατρική του καθενός παρόχου κινητής τηλεφωνίας ο οποίος θησαυρίζει πιθανώς εν αγνοία μας.

Αυτά για να σταματήσουν τέτοιες απαντήσεις φίλε μου sfakattack.

post-328015-0-76305900-1483900634_thumb.png

Επεξ/σία από shreder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου όπως είπα και στο προηγούμενο μου ποστ με έγραψαν μόνοι τους για να μου στέλνουν χρεώσιμα μηνύματα και να οικονομάνε τρώγοντάς μου την κάρτα. Επίσης φίλε μου ο ηλίθιος εδώ πέρα μάλλον είσαι εσύ γιθατί βρίζεις άσκοπα κόσμο χωρίς καν να έχεις διαβάσει π΄ρωτα τι γράφουμε και επιπλέον μάθε ότι οι εταιρείς σαν αυτή που δουλεύεις χρησιμποιούν τους αριθμούς μας εν αγνοία μας για διαφημιστικούς σκοπούς και πολλές φορές χρεώνοντας μας με την λήψη μηνυμάτων και μόνο.

Δες εδώ:https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T21&objId=Personal__service__service_MultimediaInformation&cat=Other_Services_Prs&s=0

από την σελίδα της cosmote όπου υπάρχουν δικοί της πενταψήφιοι από 54ΧΧΧ

 

attachicon.gifcosmoteypp.png

 

Ποιος μου λέει λοιπόν ότι η κάθε εταιρεία πίσω από αυτά τα sms δνε είναι θυγατρική του καθενός παρόχου κινητής τηλεφωνάις ο οποίος θησαυρίζει πιθανώς εν αγνοία μας.

Αυτά για να σταμτήοσυν τέτοιες απαντήσεις φίλε μου.

 

Ώπα μαζευτήκαμε πολλοί ηλίθιοι και μας μπέρδεψες.

Εγώ μαζί σου είμαι και μιλούσα ειρωνικά, ο άλλος δουλεύει στην εταιρία και θέλει να προβάλλει το τι αντιμετωπίζει καθημερινά με τους ηλίθιους στο τηλέφωνο.

 

Τώρα για τις θεωρίες συνομωσίας που λες, δεν μπορώ να γνωρίζω ούτε τις ασπάζομαι. Μπορεί να είναι και έτσι.

Εγώ αυτό που ξέρω είναι πως δεν θα έπρεπε να γίνεται εγγραφή σε χρεώσιμες υπηρεσίες με υποτιθέμενη δήλωση του αριθμού κάπου κάποτε σε κάποιο site γιατί είναι κάτι μη αποδείξιμο. Μόνο αν γινόταν με πιο διαφανή τρόπο θα μπορούσε να είναι αποδεκτό.

Παρόλα αυτά, υπάρχουν κάποιοι εδώ μέσα που συνεχίζουν να μου την λένε γι αυτή μου την άποψη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα μαζευτήκαμε πολλοί ηλίθιοι και μας μπέρδεψες.

Εγώ μαζί σου είμαι και μιλούσα ειρωνικά, ο άλλος δουλεύει στην εταιρία και θέλει να προβάλλει το τι αντιμετωπίζει καθημερινά με τους ηλίθιους στο τηλέφωνο.

Φίλε μου προφανώς και δεν το λέω για σένα αλλά για τον sfakattack που τα έχει βάλει με όλους μας χώρις κανέναν λόγο.

 

edit: Έκανα edit το προηγόυμενο post και διόρθωσα το πρόβλημα σχετικά με το ΄΄ατομοσ το οποίο ανα΄φερομαι sorry αν σε έθιξα κατα λάθος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε εδώ έναν ακόμη άσχετο και ηλίθιο που την πάτησε.

Τον ιδρυτη του adsl.gr

Ευτυχώς που υπάρχουν έξυπνα και πιο έμπειρα άτομα σαν τους δύο παραπάνω φίλους.

 

post-123340-0-32087800-1483901797_thumb.jpg

post-123340-0-27037100-1483902001_thumb.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...