Προς το περιεχόμενο

Πωλήσεις ρεκόρ σημειώνει το Galaxy S8 παρά το φιάσκο με το Galaxy Note 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα Galaxy S8 και S8+ είναι έτοιμα για την παγκόσμια κυκλοφορία τους στις 28 Απριλίου, με όσους είχαν προχωρήσει σε προπαραγγελία να το έχουν ήδη στα χέρια τους.

Σύμφωνα με τη Samsung, ο αριθμός των προπαραγγελιών για τα δύο νέα Galaxy ήταν εντυπωσιακός ιδιαίτερα συγκριτικά με τα περσινά μοντέλα, τα Galaxy S7/S7 edge όπου η διαφορά είναι στο 30%. Το Galaxy S7 (edge) ήταν μέχρι πρότινος το smartphone με το πιο επιτυχημένο λανσάρισμα για την εταιρεία, ένα ρεκόρ που σπάει σχετικά άνετα το Galaxy S8, στοιχείο εμπιστοσύνης του κοινού ειδικά μετά το όλο φιάσκο με το Galaxy Note 7.

 

Πάντως η Samsung για την ώρα δεν γίνεται πιο αναλυτική σε ότι αφορά τα στατιστικά στοιχεία που δημοσιοποιεί όπως για παράδειγμα πόσες συσκευές έχουν ήδη πουληθεί, ένα στοιχείο που θα βοηθούσε σε άμεση σύγκριση με το αντίστοιχο λανσάρισμα του iPhone 7 το προηγούμενο Φθινόπωρο. Ίσως μάθουμε περισσότερα τον προσεχή Ιούλιο όταν και είναι προγραμματισμένη η αναφορά των επόμενων οικονομικών αποτελεσμάτων της εταιρείας.

 

Για την ώρα, οι κάτοχοι των Galaxy S8 και Galaxy S8+ περιμένουν την πρώτη αναβάθμιση λογισμικού που λύνει ένα από τα πρώτα προβλήματα που αναφέρθηκαν σε μερικές συσκευές, αυτό της κοκκινωπής απόχρωσης της οθόνης, κάτι που σύμφωνα με τη Samsung δεν οφείλεται σε προβληματικό hardware αλλά στο calibration της οθόνης,.

 

Link.png Site: Engadget

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτό θα πει στρατηγική εταιρείας , και τον αντίπαλο (μηλόφωνο) θα χτυπήσει δυνατά , και  θα του πουλάει τις οθόνες στο νέο iphone8 όπως τουλάχιστον ακούγεται. Σκεφτείτε να μην είχε προηγηθεί το φιάσκο με τις περσινές εκρήξεις ,που θα βρίσκονταν φέρος οι πωλήσεις , Οι μηλάνθρωποι θα τους κυνηγούσαν από πίσω λαχανιασμένοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω από της 18 του μήνα κανένα πρόβλημα ούτε κόκκινες οθόνες που λένε ούτε τίποτα... σχεδιαστικά και λειτουργικά για εμένα το καλύτερο τηλέφωνο του 2017.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω από της 18 του μήνα κανένα πρόβλημα ούτε κόκκινες οθόνες που λένε ούτε τίποτα... σχεδιαστικά και λειτουργικά για εμένα το καλύτερο τηλέφωνο του 2017.

 

Απλα πρεπει κατι να βρουν να πουν. Απο το 2015 και μετα τα galaxy s ηταν παντα τα κινητα της χρονιας

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ειναι εργαλειο το S8... Τι τον νοιαζει τον αλλον αν το Note 7 ειχε προβλημα, S8 παιρνει οχι Note 7.

 

Σε κανενα 6μηνο που θα πεσει η τιμη στα φυσιολογικα επιπεδα θα το παρω και εγω.

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι φανατικός AOSP και έχω 1+3, στο χώρο του αντροιντ είναι χαζός ποιος πάρει ναυαρχίδα 500+ευρω και δεν πάρει galaxy.

 

Τα πιο ολοκληρωμένα κινητά που συγκρίνονται ευθέως με τα iPhone, και ας μην έχουν 4ετή υποστήριξη ή Α10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τον χαβαλε είναι εργαλείο.

Δεν μιλάς σοβαρά. Όλα τα μεγάλα sites στα reviews που διάβασα έχουν να λένε για το πόσο μη smooth είναι η χρήση του ακόμα και με το top hardware που έχει. Πχ λένε ότι το pixel φαίνεται μακράν καλύτερο σε εμπειρία χρήσης.

 

Πχ διάβασε εδώ να καταλάβεις για πόσο χάλι μαύρο είναι με βάση τα λεφτά του και το hardware που κουβαλάει.

 

https://arstechnica.com/gadgets/2017/04/samsung-galaxy-s8-review-shiny-new-hardware-meets-old-software-habits/

 

Όπως λέει "Touchwiz is still a janky lag-fest."

 

Αλλά μάλλον εσύ που το έχεις ήδη θα ξέρεις καλύτερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...