Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμένω κι άλλα 2 fans, προς το παρόν είμαι εδώ... και ξέφυγε λίγο το ύψος της ψύκτρας εκτός πλαισίου.. (εννοειται ότι θα πέσει cable management κτλπ αργότερα)

 

https://drive.google.com/file/d/0B3vOMvkMlixjUkZvMDhnNXJpc28/edit?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B3vOMvkMlixjajlxbVV0VjJJeEU/edit?usp=sharing

 

To θέμα είναι τι κάνω για το πάνω μέρος τώρα... Τί επιλογές έχω?

Πολύ ωραία το πας ,αν μου επιτρέψεις κάποιες μικρές παρατηρήσεις μπορεί να κάνω και λάθος από τις φώτο.

έπρεπε να μπεις πιο πολύ στην λογική του "χωνευτού" δηλαδή χωνευτά τα fans χωνευτή η βάση της μητρικής. το μεγεθος θα μπορούσε να ηταν συνολικά μικρότερο και ενα φουρφουρι εξαγωγής να ειναι ακριβώς απεναντι απο την ψήκτρα ωστε να αποβάλλεται άμεσα ο πολύ ζεστός αέρας. τα δυο διαμερίσματα να είναι λιγότερο συνδεδεμένα με τρύπες μόνο για τα καλώδια για να μπορείς να εχεις μια μικρη στατική πίεση και άριστο airflow.

ΟΚ δεκτό το τζάμι, και ήταν και το σχέδιο έτσι.... αλλά η ψύκτρα βγήκε πιο πάνω από το πλαίσιο του ξύλου.. Οπότε ή πρέπει κάπως να δώσω ύψος, ή να βρώ κάποια πατέντα για το σημείο που θα είναι η ψύκτρα...! Έχω ψιλοπήξει...

Πάλεψε το μεχρι τέλους και μετα σχεδίασε την Version 2 με όλες τις διορθώσεις που θα έχεις ανακαλύψει.το κόστος δεν είναι απαγορευτικό, και προπαντός μην το βάλεις κάτω,,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αλλά η ψύκτρα βγήκε πιο πάνω από το πλαίσιο του ξύλου.. Οπότε ή πρέπει κάπως να δώσω ύψος, ή να βρώ κάποια πατέντα για το σημείο που θα είναι η ψύκτρα...! 

 

 

 

Αντίστοιχα προβλήματα λύθηκαν κάπως έτσι

mopp_1001_01_%2Bmopar_superchargers%2Bpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πατεντα που λες μπορεις να βαλεις plexiglass και να το κοψεις στο σημειο που ειναι η ψυκτρα και μπορεις να βιδωσεις αμα θες και καποιο ανεμιστιρακι πανω στο plexiglass.

 

Αν κανω καποιο λαθος σορρυ.Μαθαινω ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο airflow τη παλευει καθολου το μηχανημα?? Με τους κατω ανεμηστηρες να βγαζουν αερα λογικα τα αποτελεσματα θα ειναι χειροτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο airflow τη παλευει καθολου το μηχανημα?? Με τους κατω ανεμηστηρες να βγαζουν αερα λογικα τα αποτελεσματα θα ειναι χειροτερα..

μια χαρά είναι έχω και έναν 140μμ στο 5.25 να βάζει που δεν φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι έχω και έναν 140μμ στο 5.25 να βάζει που δεν φαίνεται

 

Ναι αυτο λεω! :)

 

Ενας 140mm βαζει και 5 120mm βγαζουν...Ειναι λιγο λαθος γιατι θα εχεις full θετικη πιεση αλλα και χαλια airflow αφου ο αερας που μπαινει απο τον μπροστα, θα βγαινει κατευθειαν απο τους δυο στο πατωμα, αφηνοντας το υπολοιπο συστημα "κενο".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο λεω! :)

 

Ενας 140mm βαζει και 5 120mm βγαζουν...Ειναι λιγο λαθος γιατι θα εχεις full θετικη πιεση αλλα και χαλια airflow αφου ο αερας που μπαινει απο τον μπροστα, θα βγαινει κατευθειαν απο τους δυο στο πατωμα, αφηνοντας το υπολοιπο συστημα "κενο".

μπερδεύτηκες μάλλον έχω 2 που βάζουν έναν 200mm και έναν 140mm πάνω στο 5.25.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι έχω και έναν 140μμ στο 5.25 να βάζει που δεν φαίνεται

Πολύ όμορφο!

Αυτά τα πλαστικά που κρατάνε ενωμένα τα sleeved καλώδια, που τα πήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλεψε το μεχρι τέλους και μετα σχεδίασε την Version 2 με όλες τις διορθώσεις που θα έχεις ανακαλύψει.το κόστος δεν είναι απαγορευτικό, και προπαντός μην το βάλεις κάτω,,

 

Mark II on the way. Πιο ψηλά περιμετρικά ξύλα, kαι λίγο αλλαγμένη εσωτερική διάταξη για maximum airflow. Δευτέρα θα είναι έτοιμο, θα postάρω και τα ανάλογα pics.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο!

Αυτά τα πλαστικά που κρατάνε ενωμένα τα sleeved καλώδια, που τα πήρες;

 

απο όπου είπε η καρμεν πήρα μερικά και μερικά απο εδώ, στο sleeve modding εχει 4mm που στα δικα μου sleeve ήταν χαλαρά ενώ από το bit-tech έμπαιναν λίγο δύσκολα έσπασα 2-3.

 

http://www.modding.bit-tech.pl/sklep/en/47-cable-comb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο όπου είπε η καρμεν πήρα μερικά και μερικά απο εδώ, στο sleeve modding εχει 4mm που στα δικα μου sleeve ήταν χαλαρά ενώ από το bit-tech έμπαιναν λίγο δύσκολα έσπασα 2-3.

 

http://www.modding.bit-tech.pl/sklep/en/47-cable-comb

Τι sleeve χρησιμοποίησες στα καλώδιά σου;

 

edit: Ετοιμες προεκτάσεις είναι τώρα που το βλέπω σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...