Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:P μονο έναν εχω και καλό! Για το PTR δεν είναι δα και τοσο μεγάλο πρόβλημα. Προτιμώ να κάνουν το beta test άλλοι ώστε να έχω οσο το δυνατό bug-less content, όταν αυτό βγεί επίσημα. Ποτε δεν πρόκειται να μπω σε PTR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω πριν 15 μερες που εκλεισα τον κυκλο μου στο MOP εφτασα 4 90ριδες και έναν 87 από MOP .. ολοι οι υπολοιποι από 80 μεχρι 85 στο συνολο 11 στον genjuro και 3 85ριδες στον Twilight

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ελα μωρε τι περνατε απο outlands (μπλιαχ)...Random LFD με heirlooms και καθαρισατε...μονο dungeons..και 68 γεια σου Northrend..

45% xp bonus , 50% αν εχετε και το δαχτυλιδι +guild bonus 10%+ rested xp strategy 200%...ανεβαινουν στο πι και φι αντε γεια μεχρι το 85.. το ποιο δυσκολο ειναι να τους πας μεχρι το lvl15 με questing μπλιαχ, αντε και μετα το 85 λιγο...

 

Πριν το Mop και το Cata ηταν πιο δυσκολο, αλλα τωρα ειναι σχεδον για γελια..

 

εχω 4, και ανεβαζω αλλους 2 μαζι τωρα, μια sammy και ενα hunter... Τελικα μετα απο  6 αλτς καταλαβα οτι εχω μεγαλο κολλημα με το healing, τα παω αρκετα καλα με το ranged dps, και δε γουσταρω καθολου μα καθολου meele dps..

 

Επισης να εισται εκτος παιχνιδιου για αρκετους μηνες, παιζει new character instant level 80 αν σας κανουν scroll of res...

 

παρε κοσμε...

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα farm proffesions καλύτερα να τα ανεβάζεις αφού 90ρίσεις.

Ακολουθείς ένα guide, βάζεις ένα farm addon, πετάς παντού, ignore ta mobs, μισή μέρα υπόθεση.

 

Τα άλλα proffesions ..τα αγοράζεις. ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακριβως,αφου ανεβασεις herb/mining και χεστεις στο ταληρο....τα αλλα ειναι fast optional τυπικες διαδικασιες εξαγορας...ΑΗ power leveling δε πα να κοστισει και 8Κ το profession. χεστικες.

 

Αν και το enchanting ειναι τζαμπε μαζι με jewlcrafting λογο disenchant...

και με 4 proff και πανω γινεσαι λιγο overpowered... ειπαμε ομως ολα ξεκινανε απο herb/mining.

Aλλο να παραγεις με 0 κοστος και αλλο να αγοραζεις, και αλλο να βαζεις στο ΑΗ πρωτη υλη που την θελουν ΟΛΟΙ.

 

πχ με herb/mining + eng/alchemy φτιαχνεις σε 30 μερες ενα Sky Golem απο το 0, και το πουλας 70Κ, επιανε και 100Κ πριν λιγο..Απο την αλλη και ghost iron και herbs να φαρμαρεις 40 λεπτα τη μερα, τα 50Κ τα χεις στο μηνα, αλλα θα δουλεψεις περισσοτερο.

 

Εγω δεν ανεβαζω mining main μου λεγε ενας και βαριεμε να φτιαχω alt γιατι θα χασω λιγο στο dps , elitist klp...ρε ποιος το @αμει το +80 intellect , οταν θα χεις 300 χιλιαρικα αβιαστα σε λιγο βαθος χρονου? money rulez.

 

Eγω ζητιανος ειμουν στο WoTLK, με κοπο εβγαινε το παραδακι, μετα εκανα alt herb/mining και I saw the light (και τις συνεργειες) :)

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@@ 70k πιάνει το sky golem.

 

Πούλησα το δικό μου σε dead server 48k, ο Lroi σε high populated 39k αν θυμάμαι καλά.

 

Καλα ειναι τα gathering profs αλλα θέλουν farm που ναι booooooring :P

 

Προτιμάτε να τα πέρνεται σε dps class για να κάνετε gathering όσο είστε στο queue.

 

Ζητιάνος δεν εχω υπάρξει ποτε στο παιχνίδι, παντα είχα gold, έχοντας παράλληλα μοιράσει τα άπειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ρε, σε ποιον realm έπιανε το Golem 100k να μεταφερθώ?

 

Εγώ στον Ragnaros το ξεκίνησα από 45k, το κατέβασα στα 42k, το ξαναέβαλα στα 40k και τελικά για να μην το ξαναπάρω, γιατί με έτρωγε ο κώλος μου να το χρησιμοποιήσω για εμένα, το έκανα announce στο trade και μου έκανε ένας προσφορά 35k, του απάντησα 39k τελευταία προσφορά, αλλιώς θα το κρατήσω για πάρτη μου και έτσι έφυγε...

 

Τώρα βέβαια φτιάχνω τα υλικά και για δεύτερο, ελπίζω να το χρησιμοποιήσω και να μη με πιάσει η τρέλα να το πουλήσω και αυτό!

 

Έχω 60k χωρίς να φαρμάρω ιδιαίτερα, μέσα σε 2 μήνες. Πρώτη φορά στη ζωή μου έχω τόσα φράγκα στο WoW, συνεχώς με τα 1000αρικα χαροπάλευα και δανειζόμουν για το 310 flying mount. 

 

Τώρα με 3 χαρακτήρες, JC/miner-Herbalist/Alchemist και Eng/miner η κατάσταση είναι σαφώς καλύτερη, βοηθάνε πολύ και οι φάρμες της Pandaria, αλλά στον realm μου οι τιμές είναι πίτα.

 

45k/stack τα ghost iron και να μη μιλήσω για gems που αν πουλήσεις κάτι rare γύρω στα 90g, βαράνε παλαμάκια τα κωλομέρια σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω χεστει στο χρημα με 40 λεπτα farming στο Vale τη μερα,

 

Server EU-Ghostlands...δεν εχει πολυ κοσμο, αλλα δεν ειναι και τελειως dead.

πουλησα sky golem AH = 70K (τωρα εχει πεσει στα 50Κ)

ghost iron ore 20αδα AH= 65g (σημερινες τιμες)

green tea leef 20αδα  AH = 30g (σημερινες τιμες , αυτο παζει απο 19g-38g)

 

Βαζω τα ore/herbs το βραδι ΑΗ, και το πρωι εχω 2K-2.5Κ gold τσακ μπαμ..

Λενε αρκετοι μεσα οτι ο server εχει λιγο φαρμακειο τιμες...καλο για μενα.

 

ποτε δεν ειχα τοσο ευκολο gold, αγοραζω 310 fly skill στους αλτς, και κατι ακριβα mounts για shopping therapy :)

Sky golem για παρτι μου ομως γιοκ δεν εχω...και οσο πιανει πανω απο 30Κ δεν προκειται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει το lvling, ενθουσιάζομαι με τα νεα skills των χαρακτήρων μου, αλλά εκεί στα Outlands θέλω να πάρω ένα boost XP και να πάω κατευθείαν 68!!!

αυτό!!!!!!!!!!

 

στους πρώτους 1-2 που πέρασα απο outlands μ άρεσε , μετά .. καρκίνος 

σκέψου οτι είχα account που το έχασα απο μαλακία 3ου με 4χ70 tbc εποχή

κ μετά άλλο account με 3-4 80άρηδες /85ρηδες και κάμποσα alt 68+

απλά δεν παλευόταν εκεί 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που με προβληματιζει είναι ότι παντα η blizzard εκανε το announce του expansion στην blizzcon Και το εβγαζε μετα από 1 χρονο περιπου .... 9 ~ 12 μηνες .... τωρα που το 5.4 είναι το τελευταιο patch τι θα κανει μεχρι του χρονου τον Σεπτεμβριο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...