Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Apantas ston eauto sou. Se arketa boss einai kali idea na uparxei healing rotation. Px 2 healroun, 2 kanoun regen, stamatane 2 na healaroun kai pane na regen, arxizoun na healaroun oi 2 pou ekanan regen prin.

 

Το είπα πιο πάνω ακριβώς αυτό που λες τώρα, διάβασέ το. Εκεί είπα ότι το βρίσκω χρήσιμο το spirit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eχετε λιώσει να μιλάτε για healers & casters γενικότερα! STFU & play!! LOL!!! :D Πλάκα κάνω, απλά προσπαθω να ακολουθήσω και κάπου σας χάνω! :P

 

Εχτές κατάλαβα το εξής, το να τανκάρεις σωστά είναι ταλέντο, πάει τέλος. Ή ξέρεις τον χαρακτήρα σου ή όχι, και όταν είσαι warrior ΠΡΕΠΕΙ να κρατάς aggro. Χτες φάγαμε 3 wipe onyxia μονο και μόνο γι'αυτόν τον λόγο, επειδή ο warrior ήταν nooblet και ουσιαστικά έκανε προπόνηση, ασχέτως των epic..

 

Τέλοσπάντων, αν δεν έχεις τακτική ότι και να τα κάνεις τα items είσαι χαμένος από χέρι. Απλά με τα items θα μπορέσεις να αντέξεις λίγο περισσότερο σε χρόνο ή θα κάνεις περισσότερο damage μέχρι το wipe.

 

Απτην άλλη ειναι πολύ σημαντικό ενας Leader να κάνει main tank εναν άλλο (ενώ ήδη υπήρχαν 2 ΠΟΛΥ καλύτεροι) ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ. Ρισκάρεις, και θεωρείς ότι ΟΚ, θα πληρώσει το raid gold για repairs προκειμένουν in the long run να κερδίσουμε ένα ακόμα tank. Σωστό. Απλά επειδή έχω δει και άλλα παιδιά πώς έχουν χειριστεί το "αξίωμα" του ΜΤ, είτε το έχεις είτε όχι...

 

Τελοσπάντων, είναι ωραίο να είσαι σε ενα guild που συνεχώς ανεβαίνει και βλέπεις την εξέλιξη. Πιστεύω το να παίρνεις συνεχώς items δεν ειναι το νόημα (και αυτός ακριβως ηταν ο λογος που σταματησα να παίζω 1 μηνα), η διασκέδαση είναι να βλέπεις την προσπάθεια να δίνει καρπούς, και ο ενθουσιασμός όταν πέφτει ενα boss για πρώτη φορά!! Αυτό το "επιτέλους ρε π##στη έπεσε!!" είναι όλα τα λεφτά!!! :D

 

Speaking of λεφτά, παιδιά απλά μην δοκιμάσετε να πάρετε και τα 2 epic rewards του Darkmoon Fair ταυτόχρονα... Μιλάμε για οικονομική αιμοραγία όχι αστεία!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

 

Και αυτό το Ace of.. ρε παιδάκι μου, χρυσάφι το πληρώνεις!!!!!!!!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

basika milate gia diaforetikes periptwseis.allo twra pou einai 41 lvl k kanei kati uldaman,Sm k argotera maraudon k allo otan 60arisei k 8a arxisei ta zorika instances.ekei an 8elei na phgainei 8a prepei na kanei k ena respecc giati shadow priest k healer sto MC den paizei apla...

 

Ναι αυτό γενικά με έχει απασχολήσει, αν δηλαδή σε lvl 60 θα χρειαστεί να κάνω respec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nazre to poly spirit voh8aei epishs gia ena shmantiko logo stous Priests...otan tous kanoun Innervate oi Druids (dld 400% Mana Regeneration h 100% otan castaroun) me apotelesma na gemizoun mana se xrono dt...

Apo mono tou omws auto den kanei tpt...an o Priest exei tou kwlou spirit tote to innervate 8a paei TELEIWS xameno...(filos mou Priest me full Tier 1 Epic Set kanei mana regen me innervate sxedon 6000 mana points...)

 

mono kai mono loipon gia to Innervate oi Priests PREPEI na exoun trelo Spirit...

 

btw o Bloodlord einai apisteuta eukolos...pio eukolos kai apo Jeklik arkei na kaneis mia sygkekrimenh strathgikh...to megalo spasimo einai h Mar'li...ti bitch...

 

Καλό το point σου, δεν το είχα υπόψιν μου αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To regeneration θα γίνεται ενώ κάνεις cast ,οπότε και σε αυτή την περίπτωση είναι χρήσιμο, απλά όχι τόσο απαραίτητο λόγω της μικρής διάρκειας των μαχών.

 

Σε combat mode όταν castareis το 5-sec rule παγώνει το mana, το έχω εξηγήσει πολύ αναλυτικά σε άλλα posts. Μόνο αν έχεις meditation, ή μόνο από κάποιο συγκεκριμένο bonus απο item μπορείς να το κάνεις αυτό, ή από συνταγή cooking, όχι όμως από spirit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως στο MC με 5/8 lawbringer, aurastone hammer, peacekeeper boots, mindtap talisman κ stormpike sage's pendant φτάνω τα 72 mana/5sec ΙΝ+OFF combat regen. Απλά δε μένω ποτέ από μάνα, (~6900 έχω). Αυτά είναι τα items που πρέπει να αρχίσεις να κυνηγάς όταν πλησιάζεις 60. Ειναί ΜΕΓΑΛΗ η διαφορά στην απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......αν ο warrior είναι καζαμπούμπου......αν οι υπόλοιποι του party είναι γιούχου....οι αθλιοι hunters p.x που κάνουν feign death...άσε τα φιντάνια να βγάλουν άκρη...

 

 

Ευγε!! Πρωι πρωι στο γραφείο και γέλαγα μόνος μου! :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως στο MC με 5/8 lawbringer, aurastone hammer, peacekeeper boots, mindtap talisman κ stormpike sage's pendant φτάνω τα 72 mana/5sec ΙΝ+OFF combat regen. Απλά δε μένω ποτέ από μάνα, (~6900 έχω). Αυτά είναι τα items που πρέπει να αρχίσεις να κυνηγάς όταν πλησιάζεις 60. Ειναί ΜΕΓΑΛΗ η διαφορά στην απόδοση.

 

Αυτά τα items όντως είναι godly items.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ενα debate.......

Αξίζει να ΖΕΙΣ στο AV για να πάρεις τα rewards...? Όσο βλέπω το ring & το μαχαιράκι....μου τρέχουν τα σαλια.. Αλλά οκ, έχω πάει μονο μια φορά, και αυτή κράτησε 1 ωρα... Ουσιαστικά δηλαδή ξεκινάω απτο 0 και είναι λίγο πίκρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to kolpo einai na min kinigas kanena bg giati tha sou bgei i psixi gia na pareis ta items pou thes. Ekana auto to pragma egw me ab gia na parw tin belt kai mexri na paw honored metrousa ta klasmata tis kathe maxis kai parakalousa na kerdizoume i estw na xanoume fast. Idika stin last maxi pou perimena na xasoume gia na paw honored den pernouse i wra me tpt.

 

Kata tin apopsi mou dilwne kai sta 3 bg sinexeia gia na pernas kala kai siga siga tha aneveis. Egw me auton ton tropo eimai sxedon revered av kai ab ( se kanenan apo ta 2 den exw paei revered akomi alla ligo thelw ) . Ase pou tha pairneis kai ta honor points kai tha anevaineis se rank. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AV an de xaseis APEIRES wres den pas exalted... Ki ayto giati ena fight kanei syni8ws 2-4 wres kai mesa se ayto to diastima AMA nikiseis 8a pareis 3000-4000 reputation, apla prepei na eisai mesa kai na kaneis quest, na dineis hand-ins (pairneis kai rep ma alliance etsi), kai na xaneis to xrono sou afou to AV den dinei polla honor points...

 

to 6900 mana eina full buffed e! unbuffed eimai 5300 peripou :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to kolpo einai na min kinigas kanena bg giati tha sou bgei i psixi gia na pareis ta items pou thes. Ekana auto to pragma egw me ab gia na parw tin belt kai mexri na paw honored metrousa ta klasmata tis kathe maxis kai parakalousa na kerdizoume i estw na xanoume fast. Idika stin last maxi pou perimena na xasoume gia na paw honored den pernouse i wra me tpt.

 

Kata tin apopsi mou dilwne kai sta 3 bg sinexeia gia na pernas kala kai siga siga tha aneveis. Egw me auton ton tropo eimai sxedon revered av kai ab ( se kanenan apo ta 2 den exw paei revered akomi alla ligo thelw ) . Ase pou tha pairneis kai ta honor points kai tha anevaineis se rank. :D

 

 

Ναι κ εγω ΑΒ ηθελα το ίδιο και για 1 μηνα πηγαινα συνεχως οποτε μπορούσα (βασικά οποτε δεν εβρισκα group για instances) γιατι πίστευα οτι και γρηγορα θα ανεβει το rep αλλά και rank εγω (λογω του οτι το πολυ σε 30mins έχει τελειώσει). Αλλά τελικά τζίφος, δεν ανεβαίνει με τιποτα.

 

Αυτο που πιστευω δεν αξίζει για rogue είναι το WSG. Το παράτησα μαχαίρι μολις κάθισα και συγκρινα items που θα παρω με λιωσιμο, και απλά δεν λένε για τον κόπο που θα βάλεις. (oυσιαστικά για epic είναι ένα, το οποίο συγκρίνεται με Nightslayer Bracers που έχω).

 

http://www.worldofwarcraft.com/pvp/battlegrounds/rewards-warsong.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AV an de xaseis APEIRES wres den pas exalted... Ki ayto giati ena fight kanei syni8ws 2-4 wres kai mesa se ayto to diastima AMA nikiseis 8a pareis 3000-4000 reputation' date=' apla prepei na eisai mesa kai na kaneis quest, na dineis hand-ins (pairneis kai rep ma alliance etsi), kai na xaneis to xrono sou afou to AV den dinei polla honor points...

 

to 6900 mana eina full buffed e! unbuffed eimai 5300 peripou :D[/quote']

 

Που διάολο δίνω τα hand ins γμτ, εχω κάτι orc tooth και κάτι τέτοια άλλα δεν έχω που να τα γυρίσω, και για κάποιο λόγο κανένας που ρωτάω εκεί δεν μου λέει......FFS....

 

Οταν λέμε άπειρες ώρες για πόσες μιλάμε?? Πες οτι κερδίζεις 50%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά' date=' ενα debate.......

Αξίζει να ΖΕΙΣ στο AV για να πάρεις τα rewards...? Όσο βλέπω το ring & το μαχαιράκι....μου τρέχουν τα σαλια.. Αλλά οκ, έχω πάει μονο μια φορά, και αυτή κράτησε 1 ωρα... Ουσιαστικά δηλαδή ξεκινάω απτο 0 και είναι λίγο πίκρα....[/quote']

 

Εγώ πρώτη φορά πήγα AV την περασμένη Παρασκευή. Αφού περίμενα 6 ώρες (!!) στην ουρά τελικά μπήκα στις 12 το βράδυ.... και η μάχη τελείωσε στις 7 το πρωί!!! Alliance FTW =)

 

Αυτό το 7ωρο που κάθησα από 0 Neutral που ήμουν πήγα στο 1/3 του Friendly =D.

 

Αααα ξέχασα να πω ότι τελειώνοντας είχα κάτι λιγότερο από 700 HK! Βέβαια τα Honor points δεν είναι τα ίδια όπως σε WSG & AB, κοινώς παίρνεις αρκετά λιγότερο honor per kill, γιατί διαιρείται δια όσα άτομα παίζουν εκείνη τι στιγμή (ή κάπως έτσι τέλος πάντων δεν ξέρω ακριβώς).

 

polaki, με μία ώρα μόνο δεν κάνεις τίποτα, μια τρύπα στο νερό μόνο :mrgreen: . Ξέρω άτομα που έχουν κλείσει 24ωρο εκεί μέσα =Ο

 

Εγώ αν μπορώ να κάθομαι κάνα 10ωρο εβδομαδιαίως θα είμαι τρισευτυχισμένος :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AV an de xaseis APEIRES wres den pas exalted... Ki ayto giati ena fight kanei syni8ws 2-4 wres kai mesa se ayto to diastima AMA nikiseis 8a pareis 3000-4000 reputation' date=' apla prepei na eisai mesa kai na kaneis quest, na dineis hand-ins (pairneis kai rep ma alliance etsi), kai na xaneis to xrono sou afou to AV den dinei polla honor points...

 

to 6900 mana eina full buffed e! unbuffed eimai 5300 peripou :D[/quote']

 

LOL ρε συ pseira, 2 ώρες δεν φτάνουν ούτε για ζέσταμα :P. Τουλάχιστον στον Dragonblight δεν τελειώνει μάχη σε λιγότερο από 10 ώρες :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...