Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ισχύει αυτό που λες, αν χρησιμοποιείς το staff σου, εγώ προσωπικά σχεδόν ποτέ δεν το χρησιμοποιώ, το χρησιμοποιούσα σε πολύ low lvl. Πάντως για την ενημέρωσή σου το bonus που παίρνεις σαν priest για crit hits με staff απο agility είναι πολύ λιγότερο από αυτό που παίρνει ένας warrior για παράδειγμα:mrgreen:

 

Ναι αλλά ο adrip το είπε ειρωνικά...

Μακάρι να πετύχω κανεναν horde να θελει να χρησιμοποιείσει το staff του πάνω μου! Ας το δω, και θα τον αφήσω να σκάσει 10 critical απτα γέλια μου..... Φυσικά σε 6 δευτερόλεπτα αργότερα θα είναι στο χώμα...... :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

polaki auta ta items mporeis sxetika polli eukola na ta vreis . exoume kai leme....

 

shoulders peftoun apo majordomo ' date=' mpotes apo gar . belt kai helm sta ftiaxnoun. Oso gia tin molten belt einai random drop ean den kanw lathos kai den aksizei kai polla. Molten helm kai lava belt ta exw idi ston char mou . Ta shoulders thelw na ta sikwsw kai egw ( ta exei o ioulianos sto guild mou ) kai tis mpotes distixws akomi den tis exw dei na peftoun...[/quote']

 

 

LOL....Ποιον Ιουλιανό λες? Μήπως είμαστε στο ίδιο guild... Infernals.....

Leontas in game!!! :D Εσύ πώς λέγεσια?

 

Τα boots είναι συνταγή, οπότε έχουμε μόνο τα shoulders από Major όπως προανέφερα. Φυσικά και αν πέσει κάτι ειναι πιο εύκολο να το πάρεις, γιατί το να μαζέυω τα υλικά είναι αδύνατον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αφού θες και επιχείρημα ένα θα σου πω.... κάτσε να σου την πέσει κανένας rogue' date=' warrior, shaman και θα δεις για πότε θα είσαι στο graveyard σε μερικά δευτερόλεπτα... και πίστεψέ με.... το agility δεν πρόκειται να σε σώσει.... στην καλύτερη περίπτωση αντί να πεθάνεις σε 2 δευτερόλεπτα θα πεθάνεις σε 2.3 ;-)[/quote']

 

 

LOL, έλα υπερβάλεις, ίσως σε 15 με ισάξια items και χωρίς shield.. :)

LOL :D:D:D

 

 

 

 

PS: πως μπορώ να κάνω quote κάτι & quote κάτι άλλο (από άλλο ποστ) ώστε να μην κανω 3 συνεχόμενα ποστς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσους priests ξέρω που παίζουν ΜΟΝΟ pvp πλέον' date=' καθότι έχουν σε farming status MC, BWL, Onyxia και δεν συμμαζεύεται, μαζεύουν items με +dmg with spells και όχι με +agility... αυτό που λέει το παλικάρι είναι πρωτάκουστο lol :razz:

 

Και αφού θες και επιχείρημα ένα θα σου πω.... κάτσε να σου την πέσει κανένας rogue, warrior, shaman και θα δεις για πότε θα είσαι στο graveyard σε μερικά δευτερόλεπτα... και πίστεψέ με.... το agility δεν πρόκειται να σε σώσει.... στην καλύτερη περίπτωση αντί να πεθάνεις σε 2 δευτερόλεπτα θα πεθάνεις σε 2.3 ;-)[/quote']

 

Να σε βάλω λίγο μέσα στο θέμα, γιατί έχεις βγεί και με τα 2 πόδια απ' έξω....

 

Μιλάμε για την προτεραιότητα των stats.............. όχι bonus πάνω σε item...

 

Φέρνω και 1 παράδειγμα........... έχω να επιλέξω μεταξύ ενός amulet που μου δίνει +18 int + 7 spirit, και ενός που μου δίνει +18 int +7 agility. Διαλέγω το δεύτερο και εξήγησα γιατί... Δεν είπα σε καμμία περίπτωση ότι αν ένα item δίνει +dmg+healing spells θα το βάλω κάτω από το agility, είπα εγώ κάτι τέτοιο ?

Μάλιστα έχω 2 τέτοια αντικείμενα τα gloves μου και pants μου είναι σαν αυτά και τα θεωρώ από τα καλύτερά μου.

 

Επιχειρηματολογείς λέγοντας μου αυτά που γράφεις στο τέλος ?

 

Εγώ δεν διαπιστώνω σε αυτά που γράφεις κάποιο επιχείρημα.... Αυτά που λές δεν είναι επιχειρήματα σε σχέση με αυτά που λέω εγώ, αυτά που λες απλά δηλώνουν την άποψή σου για priest vs rogue, και για priest vs shaman.

 

Η δική μου άποψη αν την θες (και μπορώ να την τεκμηριώσω), o rogue για τον shadow priest αποτελεί έναν από τους πιο εύκολους αντιπάλους, αν όχι ο πιο εύκολος. Ο shaman όμως όχι, θεωρώ ότι την μεγαλύτερη δυσκολία ενώ στην αρχή την είχα με hunter (όχι πια), τώρα την έχω όντως με shamano, ο τύπος είναι ειδικά φτιαγμένος vs priest, ακόμα δοκιμάζω όμως πράγματα και κάποια στιγμή θα το κάνω θέμα. Πάντως και αυτός δεν είναι ο πιο δύσκολος αντίπαλος μου, πάντα λέω κατά την άποψή μου.

 

Κατά σειρά από τον πιο εύκολο ως τον πιο δύσκολο θεωρώ για μένα που είμαι shadow είναι η εξής:

 

Rogue ή Mage ή Warrior για μένα έχουν την ίδια ευκολία.

 

Hunter

 

Druid

 

Paladin

 

Priest, (αν έχει περισσότερο mana απο μένα τότε πάει κάτω, κάτω στην λίστα).

 

Shaman

 

Warlock

 

Αυτός που μου κάνει την ζωή δύσκολη ακόμα περισσότερο και από shaman είναι ο warlock. Και πάλι μπορώ να τεκμηριώσω την άποψή μου για κάθε έναν από αυτούς εάν πάλι μου το ζητήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά ο adrip το είπε ειρωνικά...

Μακάρι να πετύχω κανεναν horde να θελει να χρησιμοποιείσει το staff του πάνω μου! Ας το δω' date=' και θα τον αφήσω να σκάσει 10 critical απτα γέλια μου..... Φυσικά σε 6 δευτερόλεπτα αργότερα θα είναι στο χώμα...... :D :D :D[/quote']

 

Το γνωρίζω.... ευχαριστώ πάντως για την επισήμανση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS: πως μπορώ να κάνω quote κάτι & quote κάτι άλλο (από άλλο ποστ) ώστε να μην κανω 3 συνεχόμενα ποστς?

 

Κάνε copy-paste το κείμενο που θες και βάλε στην αρχή και στο τέλος:

 

"quote" κείμενο "/quote"

 

αντί για " βάλε αγκύλες.

 

 

EDIT: lol γράφτηκε η λέξη κείμενο σαν παράθεση :razz::razz:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης στο lvl που είσαι λογικό να είναι έυκολη λεία οι mages... στο 60 για πέτυχε κανένα frost spec...

 

Ναι αφορούν όλα αυτά που λέω το lvl μου. Όταν φτάσω πάντως 60 (ελπίζω μέσα στο καλοκαίρι που έχω και 30 μέρες άδεια), το πρώτο πράγμα που θα κάνω είναι να αναφέρω με κάθε λεπτομέρεια όλα τα stands vs all chars, γιατί εμένα αυτό που με τρελαίνει και με πορώνει πιο πολύ από'λα είναι το pvp, εγώ ζω και πεθαίνω αποκλειστικά για'υτό.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μένα μ'αρέσει παρα πολυ το pvp. Αλλα η λαλακία ειναι οτι εμείς οι Priest νομίζω και οι mage οτι δεν φτιαχνόμαστε καθόλου απο το pvp. Και μη μου πείς αν πας rank 11+ γιατί δε θα γίνει ποτέ αυτό για νορμαλ ανθρωπο. Προσωπικά το μόνο πράμα που έχω πάρει και αξίζει είναι ο λύκος το epic mount. Το επικ δαχτυλίδι απο frostwolf AV είναι μια αηδία νομίζω για τους casters υπάρχουν αρκετά καλύτερα.

 

το συμπέρασμα δηλαδή θέλω είναι οτι αν δεν πάς πρώτα σε μεγάλα instance δε θα φτιαχτείς ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που λέει ο λόγος ρε polaki κι' εσύ :razz: Ήθελα να δείξω πόσο άχρηστο είναι το agility.

 

Ναι βρε συ πλακα εκανα... Σε στυλ "ελα τωρα, μεταξύ μας, οχι 2sec, 15.." :P

 

 

btw paularas edw aka zfour. katalathws ekana reply apo to pc tou filou mou :/

α οκ ειπα και εγω, από που ξεφύτρωσε καινούριος "δικός" μας με 2 (τοτε) ποστς!!!

 

Καλα ρε συ ακραίε, πού μαζεψες τα mats για τα items... EXTREME! Και καλά εσυ, εγω τυφλός ειμαι και δεν τα είχα δει...? :D

Για πες που προτεινεις να ρίξω το +20 FR.............?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

polaki :αλλά τα υπόλοιπα είναι hardcore, ειναι αδυνατον να μαζευτούν όλα αυτά τα mats!!!...Eντάξει πρέπει να περάσουν ΠΟΛΛΑ mc clears ωστε να μαζευτούν όλα αυτά τα lava core, να φτιαχτούν τα items τους και να αρχίζουν να τα μοιράζουν σε non-tanks, και όταν το ΕΝΑ θέλει πχ 7.. ειναι λίγο δύσκολο

 

auta file ta kanei to kathe guild gai t ameli tou me to farmarisma pou kanei to mc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μένα μ'αρέσει παρα πολυ το pvp. Αλλα η λαλακία ειναι οτι εμείς οι Priest νομίζω και οι mage οτι δεν φτιαχνόμαστε καθόλου απο το pvp. Και μη μου πείς αν πας rank 11+ γιατί δε θα γίνει ποτέ αυτό για νορμαλ ανθρωπο. Προσωπικά το μόνο πράμα που έχω πάρει και αξίζει είναι ο λύκος το epic mount. Το επικ δαχτυλίδι απο frostwolf AV είναι μια αηδία νομίζω για τους casters υπάρχουν αρκετά καλύτερα.

 

το συμπέρασμα δηλαδή θέλω είναι οτι αν δεν πάς πρώτα σε μεγάλα instance δε θα φτιαχτείς ποτέ

 

6k to go...Και το βαριέμαι το reputation farming στο Alterac

 

A, και thx polaki για τις συμβουλές σου! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε το rep στο alterac πέρασε χωρίς να το καταλάβω καθώς στο server μας παίζει οι horde να νικάνε 15 στις 14 φορές! Δεν έχω μπει σε κανένα που να χάνουμε οποτε κάθε 'run' ήταν 1300-1400 rep.To μονο που ήθελα σα τρελός είναι ο λύκος. Αλλα απο κει και πέρα τίποτα δεν αξίζει να αγοράσεις (νομίζω).

 

Η φούτσα για να ανέβεις είναι στο arathi αν δεν είσαι σε κάποιο απο τα μεγάλα guild δε θα ανέβεις ΠΟΤΕ lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...