Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τα μυαλα στα καγκελα...

 

Με πρωτοβουλια παιδιων απο την Northrend Brotherhood, καναμε χτες 3 φουλ raid groups και 2 party (130 ατομα) ντου στην Stormwind...

 

Ριξαμε τον σερβερ και τον αναγκασαμε σε ρολμπακ...Μετα προλαβαν οι allies...

 

 

Θα ακολουθησουν κι αλλα...

 

PS οι screenshots που εχω τραβηξει ειναι 220-250kb πως μπορω να τις μικρινω για να τις ανεβασω εδω;

 

haha ποιος το οργάνωσε? o Steltrucci ή o Johnyblazer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

haha ποιος το οργάνωσε? o Steltrucci ή o Johnyblazer?

 

O Johnnyblazer ήταν αρχηγός του πρώτου raid group και ο Steltrucci του δεύτερου.

Καλή φάση δε λέω, αλλά αφού μπήκαμε στο trade district όλα πάγωσαν απ το lag. Λίγοι έφτασαν ως το stronghold και τότε έπεσε ο server...κρίμα γιατί είχαμε τρελό dps force και θα έπεφτε πανεύκολα το boss.

Οι allies πιάστηκαν στον ύπνο εντελώς και μετά το roll back άρχιζαν να μαζεύονται.;)

 

Για κάτι τέτοια wolrd pvp events κολολέει το παιχνίδι...ανάθεμα το lag όμως...:cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα, ειμαι ο Johnnyblazer απο τους Northrend Brotherhood. Αξιζει να αναφερω και τα παρακατω ονοματα, περαν του αδερφου μου Steltrucci που ξεσκιστηκε στα Teleports και Fp κανοντας shouts, θα ηθελα να ευχαριστησω και τον FFC που leadαρε το 3ο raid, εκανε αψογη δουλεια το παλικαρι.

 

Το αστειο ηταν οτι πολλοι εδω και μερες μας εστελναν whispers αποδοκιμαζοντας μας, εμενα και τον αδερφο μου οτι "δε θα εχετε λαο", "ποιος θα σας ακουσει"... και εμεις απαντουσαμε... "δε πειραζει.. θα παμε μονοι μας". Κ ομως σαν πληροφορω οτι οταν μαζευτηκαμε στο gather point STV Grom'Gol, τα whispers επεφταν βροχη και ανετα αν θελαμε καναμε και 4ο raid party(βεβαια θυμιζω οτι ειχε πεσει διαφημιση 3 μερες πριν με macro shouts).

 

Ειχαμε πραγματικα πολυ καλυ συνεργασια με ολα τα παιδια, πολυ οργανωμενα group με healers σε καθε group και ολοι αρκετα υπακουοι και skilled. Νομιζω οτι χωρις το lag ο king θα ηταν παρελθον. Σκεφτειται μονο οτι εγω σαν main tank ειχα 3 druid, one priest, one pala on me ολη την ωρα!Ολα λειτουργησαν αψογα...

 

Αυτο ομως που μενει απ ολα αυτα ειναι η διασκεδαση, η συνεργασια, και ο σκοπος... Γιατι το να κανεις pvp σε αρενα και bg ειναι περισσοτερο must παρα will. Νομιζω χτες δωσαμε ενα γερο μηνυμα οτι το world pvp δεν εχει πεθανει και οτι τετοιες προσπαθειες κανουν το παιχνιδι πιο ευχαριστο, δινοντας σε ολους την ευκαιρια να το χαρουν ασχετα αν ειναι full Vengeful η gladi η whatever.

 

Ακολουθουν φωτογραφιες απο το raid soon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσε αρκετό ξύλο χθες ωραία ήτανε :P Πολυς κοσμος :D

Σε λίγες μέρες θα υπάρξει κ βίντεο στο youtube ;)

όσο για την ερώτηση σου gdimoulas7 o Twilight Hammer είναι μια χαρά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα μου έστειλε ο Steltrucci kai o Johnnyblazer στο msn τις φωτογραφίες από το raid και πιστεύω ότι είναι υποχρέωση μου να τις δώσω στο κοινό :D

Gz παίδες ξέρω ότι για κάτι τέτοια παίζετε wow :D

 

56k WARNING

 

 

 

 

wowscrnshot021908225952vg5.jpg

 

alliancehugeincxf3.jpg

 

inthecitydc7.jpg

 

kingroomsn2.jpg

 

enteringswod1.jpg

 

3fullraidspz8.jpg

 

wowscrnshot021908225549af0.jpg

 

wowscrnshot021908225918eg6.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω και γω. (Steltrucci). Εγινε καλη δουλεια, εμφανιστηκε πολυς κοσμακης και πραγματικα ηταν ασυληπτη η συγκεντρωση που ειχαμε. Οταν σκασαμε μπροστα στι πυλες, εκει που τραβηξα και τις φωτο, οι allies που κανανε duels μεινανε ακινητοι παγωσαν οταν ειδαν πανω απο 120 ατομα να μπουκαρουν σαν τσουναμι. Αυτοι ψωφησαν μονο απο το τρανταγμα των Hordes χεχε. Εγινε πανικος οπως το περιμενα. Καλη οργανωση, αν δεν ειχε λαγκ και αν το wow μπορουσε να αντεξει τετοιες καταστασεις, ειλικρινα δεν θα ειχε μεινει ουτε το παραμικρο npc ή alliance λογο του απολυτου εφνιδιασμου. Τελος παντων μελλοντικα θα υπαρξουν κι αλλα παρομοια σκηνικα. Ευχαριστω και τον Xvipes που βοηθησε στις φωτο και μακαρι να ερχοντουσαν οι Samurai guild για ενα "αλλιωτικο" για αυτους Raid. :) Have fun all και keep on slaying !! For The Horde!!! Hail Northred Brotherhood!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10.30 ωρα ελλαδος ειχαμε πει...

 

ΤΟ guild μας ειχε μαζευτει απο τις 10.15 και ετοιμαζε κοσμο summons και invs...

Λογω αυξημενης ζητησης summons και παρακαλετού αποφασισαμε να το καθυστερησουμε κανα 5λεπτο...

 

ξεκινησαμε στις 10.35...το raid μου, επειδη ειχαμε πολλους τεμπεληδες που αποφασισαν τελευταια στιγμη να ερθουν, εκανε τα τελευταια summon και ξεκινησε 10.40...

 

α, ειμαι o τυπος με το avatar called Ffc btw :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά οποιον θες βρίσκεις στο insomnia :P

/bow Steltrucci

/bow Johnyblazer

 

Πολύ καλή δουλειά στην οργάνωση:-)

Δυστυχώς εγω(frozenflames) κόλλησα στο trade district(όπως και οι περισσότεροι) απ το υπερβολικό lag.

Ισως θα πρέπει να δοκιμάσουμε μια λιγότερο crowded πόλη.

 

World PVP ftw :-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας και alliance αλλα και horde στον Twilligh't Hammer (o alliance εφαγε cancel και ο Ηοrde transfer),έχω να πώ πώς η πλευρά των Alliance υπάρχει απλά να υπάρχει.Αχρηστοι...Και δέν μιλάω μεμονωμένα αλλά σαν σύνολο.Απλά να πώ GZ στα παιδιά και την επόμενη φορά να τον ρίξουν τον Κing.Εντωμεταξύ είμαι γκαντέμης γιατι όταν έπαιζα τον alliance οι Ηοrde έκαναν raid stin sw,τώρα που παίζω τον Horde οι Deliverance τρώνε τον Τhrall για την πλάκα Υ_Υ....

 

Τέλος πάντων ΗORDE FOR LIFE και πάλι Gratz.

 

P.s:BLACKWATERS ,MPALAROUTOS,HEALINGFTW,HOOKUPS,SHADOWFIEND : KOS

 

p.s :Οταν είχα ακόμα active ton alliance οι Horde το είχαν επιχειρήσει και πάλι .αλλα και πάλι έπεσε ο server..

 

 

Nereid lvl 70 Human Rogue End of Season 2 2v2:2095 3v3:1965

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω να πώ πώς η πλευρά των Alliance υπάρχει απλά να υπάρχει.Αχρηστοι...Και δέν μιλάω μεμονωμένα αλλά σαν σύνολο.

 

Αναφέρεσαι για τον συγκεκριμένο server η γενικότερα στο παιχνίδι;

 

Γιατί αν μιλάς γενικότερα, θα ήθελα κάπως να το τεκμηριώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...