Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Pes ta re atx... Pragmatika exei trelathei o kosmos.... Plironoume 25 euro ston ote gia na mas dinei tin kologrammi tou kai tha tou kanoume kai xari na tou afinoume tis grammes adeies??? Nomizete oti gia ton ote exei kamia diafora an tha katevaseis 100GB to mina i an tha katevaseis 3??? To idio einai apla tou pidas ligo tis grammes... Sta 10 euro tha ta xalasoume? 3 kafedes einai re paidia!!!! Don't stop downloading and burning DVD's!!!! Katevaste olo to dc na to euxaristitheite magkes!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego de sympatho katholou ton ote.

exo syndesi sdsl 384kb up kai 384kb down me telepassport!

to pc mou 24ores anoixto kai katebazo oti bro mprosta mou!

apo mp3 mexri oloklira dvd....

re paidia mallon den exete kalatabei tin aksia tou internet.

thymamai epoxes me tin x-treme pou oloi psaxnane na petyxoun grammi na mpoune sto internet, tote eixame katalabei oloi tin aksia tou internet kai ti mporoume na kanoume...

tora o allos bazei dsl gia na kanei chat! eleos!

o allos gia to stoixima....

nai de leo einai xrisimo gia to stoixima alla ektos apo to stoixima yparxoun 1002 endiaferonta pragmata sto internet, apo mp3, tainies , paixnidia kai oti allo thes.....

 

aporo an epistepsoume stin epoxi tou dial-up me x-treme tha kalatabei kaneis ti diafora??

tote omos legame oloi "ax makari na ginotan na eimastan 24ores sto internet kai na mi xreonomaste toso poli" kai akoma den eixame skeftei ti taxytites yparxoun! akoma kai me 56k alla 24ores tha eimastan ypereuxaristimenoi!

 

kratame olo to kosmo to pontiki mas!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο παραπάνω μπορείς να χρεωθείς αν ξεπεράσεις το όριο των 3GB. Δηλαδή πάγιο (στάνταρ ποσό)+overdownloading(0,015euro/kb)=50 euro max. Μετά υποθέτω οτι σε κλειδώνει ή κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε φιλαράκια με τα 3000ΜΒ είμαι ΟΚ. Κανω και τα chat μου κατεβάζω και κανα mp3 μερα παρά μέρα κάνω και videochat kai skype. Όλα καλά. Βέβαια δεν κατεβάζω ταινίες και τετοια. Μου αρέσει που φορτώνουν οι σελιδες πιο γρήγορα και δεν αποφεύγω τα 56k warning posts. Τα 30+ φαπα τον μήνα που δίνω τα βρίσκω πολλά γιατι το μεσημερι σέρνομαι, αλλα και με dial up τοσα περίπου έδεινα οπότε μια η αλλή. Να δουμε τον Ιούνιο τι θα γίνει γιατι τελειωνει και η προσφορα της otenet. Άλλωστε ερχεται καλοκαιράκι και εχω βρει και ενα γκομενάκι πολυ super, και δεν σκοπεύω να κλειστώ στο σπίτι με το pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, πήγα να δω στο oteshop πληροφοριακα για OnDSL ECOnomy 3000 και κάπου λέει ''Μέγιστη χρέωση (πάγιο & ογκοχρέωση) 50 ευρώ. Τι σημαίνει αυτό?

Αυτό σημαίνει ότι αν ξεπεράσεις τα 3 Gb, θα χρεωθείς τα επιπλέον σύμφωνα με το τιμολόγιο, αλλά μέχρι να φτάσεις τα 50 ευρώ σε χρέωση. Από εκεί και πέρα όσο και να κατεβάσεις, 50 ευρώ θα δώσεις. Είναι μια ασφαλιστική δικλίδα που σε εξασφαλίζει από αλόγιστη χρήση.

 

Φαντάσου για τον Χ Ψ Ζ λόγο να κατεβάσεις 30 GB. Σκέφτεσαι πόσο θα πλήρωνες; 200 ευρώ; :shock: (τα νούμερα είναι τυχαία).

 

Βέβαια αν φτάσεις στο σημείο να πληρώνεις 50 ευρώ, καταλαβαίνεις ότι καλύτερα θα ήταν να έχεις πάρει μία flat rate με 30 ευρώ το μήνα. ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζω ένα παιχνίδι στο ίντερνετ (πάρτε για παράδειγμα το Counter Strike) για περίπου τρεις ώρες πόσα περίπου MB θα κατεβάσω? Αξίζει να παίζεις παιχνίδια στο ίντερνετ με αυτή την OnDSL ECOnomy ή θα έρχεται ο λογαριασμός και θα κάνω απόπειρες αυτοκτονίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε κάποιο πρόγραμμα που μετράει την κίνηση (όπως το Netlimiter ή το DU Meter) και κάνε μιά δοκιμή.

Αν έχεις σύνδεση με ογκοχρέωση είναι χρήσιμο να έχεις ένα τέτοιο πρόγραμμα γιά να ξέρεις ανά πάσα στιγμή τι ανεβάζεις και κατεβάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to kalo tis DSL den einai mono i taxytita alla kai i eniaia xrewsi... An tin katargiseis ti kerdizeis? xaneis tin aksia tou... exeis ena z2000 kai den kaneis pantes??? mia ferarri kai pas me 50???? xameni den paei??? ekei den tha plirwseis kati parapanw stin venzini gia na tin skiseis? na tin pas me 300??????? e, mia i alli... dwse 10 e parapanw, gia na eisai kompleoute ogoxrewsis kai aidies, giati otan deis tin glika tou downloading ta 3G den tha sou ftanoun oute gia ena 24awro...

 

 

xixi skeftika kai alli paromiwsi... Ferarri me koftes sta 100, den tha se xalage??? :-| :-| :-| :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι είναι και πολύ σωστή η άποψη του απ'την στιγμή που πληρώνουμε τον (απαράδεκτο πάντα) Οτε πρέπει να φορτώνουμε τις γραμμές και το δίκτυο κατ'επέκταση. Μπορεί να είναι βραχύχρονα, φαινομενικά άκακο αλλά στην πραγματικότητα είναι καταστρεπτικό κι είναι και ένας από τους λόγους που το δίκτυο βρίσκεται σ'αυτήν την άθλια κατάσταση. Νομίζω ότι όσων "αντέχουν¨ τα οικονομικά τους την Dsl σίγουρα αντέχουν και το video club και σίγουρα είναι πολύ πιο δασκεδαστικό από το download. Ας αφήσουμε το δίκτυο για πιο αξιόλογες χρήσεις.

 

WM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι είναι και πολύ σωστή η άποψη του απ'την στιγμή που πληρώνουμε τον (απαράδεκτο πάντα) Οτε πρέπει να φορτώνουμε τις γραμμές και το δίκτυο κατ'επέκταση. Μπορεί να είναι βραχύχρονα' date=' φαινομενικά άκακο αλλά στην πραγματικότητα είναι καταστρεπτικό κι είναι και ένας από τους λόγους που το δίκτυο βρίσκεται σ'αυτήν την άθλια κατάσταση. Νομίζω ότι όσων "αντέχουν¨ τα οικονομικά τους την Dsl σίγουρα αντέχουν και το video club και σίγουρα είναι πολύ πιο δασκεδαστικό από το download. Ας αφήσουμε το δίκτυο για πιο αξιόλογες χρήσεις.

 

WM.[/quote']

 

Συμφωνώ μαζί σου. Άντε κανα Mp3 και κάνα προγραμματάκι. Εμένα δε μου λείπουν και οι υψηλές ταχύτητες για downloading αφου είχα λυώσει τον server του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων. Μην είμαστε και πλεονέκτες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai edw na prosthesw oti afou antexei i tsepi tou, giati na kateyazei kai mp3??? as ta agorasei se CD...

kanena programataki, ante kai kanena mp3 einai stis 56k...

Den einai logiki ayti... apo tin stigmi pou to plirwneis giati na min to xrisimopoieis sto epakro diladi? i logiki tou "kai to papi kanei tin douleia tou, giati na pareis aytokinito? e, kai an vrexei pare leoforeio" emena den mopu fainete logiki...

 

Kai apo tin stigmi pou plirwneis 384 kai sou dinei wres wres xirotera kai apo 56k, e nai, na ton parafortwsoume!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...