Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

geia sas psaxno ena orxistriko tragoudi pou epaixe 2-3 live sto so u think u can dance otan ekrinan ena proteinomeno..to tragoudi einai poli gnosto kai arxizei me piano..to eixan kanei diaskeui kai palaiotera ena hip hop sigrotima k oi stoixoi elegan thelo na mporo na oneireuomai kai ego...an kserei kaneis titlo kai ton pei 8a tou eimai eugnomon to psaxno 1 evdomada tora

tnx ek ton proteron

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους σας. Ψάχνω να βρώ εδώ και 2 μήνες το νέο τραγούδι της Forthnet (αναφέρομαι όταν άλλαξε και το λογότυπο της εταιρείας). Κάθε βοήθεια, απάντηση είναι δεκτή. Σας ευχαριστώ όλους σας προκαταβολικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το κομματι απο το παρα 5 το βρηκα..αστε τα ελληνικα κτλ.. λεγεται lungomare και ειναι του rene aubry.. 100%..

 

και επισης ολα τα τραγουδια στο amelie ειναι του yann tiersen, αρα δεν παιζει αυτο το κομματι στην ταινια..και επισης ειναι απο το album plaisirs d'Amour..

.απολαυστε το..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το κομματι απο το παρα 5 το βρηκα..αστε τα ελληνικα κτλ.. λεγεται lungomare και ειναι του rene aubry.. 100%..

 

και επισης ολα τα τραγουδια στο amelie ειναι του yann tiersen, αρα δεν παιζει αυτο το κομματι στην ταινια..και επισης ειναι απο το album plaisirs d'Amour..

.απολαυστε το..

 

εύγε... όντως, αυτό είναι...

(στο ελληνικό παίζει λίγο στην αρχή και μετά αρχίζουν τα beat)

 

* Στο ίδιο cd εντόπισα άλλα δύο κομμάτια που ακούγονται συχνά στην τηλεόραση (τα έχω συνδυάσει με σκηνές ψιλο-μυστηρίου, όμως είναι αρκετά γνωστά)

Λέγονται: "Prima donna" & "Trou De Memoire"

 

** Πριν από λίγο είδα αυτή τη διαφήμιση της καινούριας μπύρας Amstel Pulse (?) (αν θυμάμαι καλά)

με λίγο search, νομίζω ότι το βρήκα... Shannon Noll - Shine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

** Πριν από λίγο είδα αυτή τη διαφήμιση της καινούριας μπύρας Amstel Pulse (?) (αν θυμάμαι καλά)

με λίγο search, νομίζω ότι το βρήκα... Shannon Noll - Shine

 

Na sai kala to epsaxna to kommati poli wraio!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εύγε... όντως, αυτό είναι...

(στο ελληνικό παίζει λίγο στην αρχή και μετά αρχίζουν τα beat)

 

* Στο ίδιο cd εντόπισα άλλα δύο κομμάτια που ακούγονται συχνά στην τηλεόραση (τα έχω συνδυάσει με σκηνές ψιλο-μυστηρίου, όμως είναι αρκετά γνωστά)

Λέγονται: "Prima donna" & "Trou De Memoire"

 

Επίσης ειναι και αλλο ενα τραγουδι που πιθανον να σου αρεσει και ακουγεται πολυ.. λεγεται salento και δεν ειναι στο ιδιο album.ακουσε το..απολαυστε το..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ειναι και αλλο ενα τραγουδι που πιθανον να σου αρεσει και ακουγεται πολυ.. λεγεται salento και δεν ειναι στο ιδιο album.ακουσε το..απολαυστε το..

 

κι όμως, είναι στο ίδιο άλμπουμ (το 1ο κομμάτι)...

Γενικά όλο μου άρεσε, απλά αυτά που επισήμανα παίζουν κατά κόρον σε σειρές (σε "ανύποπτο" χρόνο)...

 

πχ. τα έχω ακούσει ΚΑΙ στη Μαρία την άσχημη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, ειδού το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ: Ξέρει κανείς στην καινούργια διαφήμιση του cash24 , νομίζω της εθνικής, που είναι ο Φιλλιπίδης με ένα κίτρινο σκαραβαίο και του χαλάει το αμάξι, δεν έχει σήμα το κινητό κτλ. παίζει ένα κομμάτι που μοιάζει πολύ με το mambo nr5 - the trumpet , αλλά δεν είναι. Ποιό είναι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, ειδού το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ: Ξέρει κανείς στην καινούργια διαφήμιση του cash24 , νομίζω της εθνικής, που είναι ο Φιλλιπίδης με ένα κίτρινο σκαραβαίο και του χαλάει το αμάξι, δεν έχει σήμα το κινητό κτλ. παίζει ένα κομμάτι που μοιάζει πολύ με το mambo nr5 - the trumpet , αλλά δεν είναι. Ποιό είναι??

 

αυτό πρέπει να είναι αλλα σε διασκευή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...