Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλισπερα σε ολους. ψαχνω το τραγουδι που ακουγεται σε αυτο το video απο μια εκπομπη της στεφανιδου.

εχει εκτελεστει και με ελληνικους στιχους ( ...Να'σουν αλλιως, αλλιως απ'οτι σ'εχει πλασει ο θεος.....) αλλα ψαχνω την συγκεκριμενη εκτελεση που μαλλον ειναι και η original.

Thanks

 

Roberto Murolo & Mia Martini - Cumme

Δέσποινα Ολυμπίου & Μιχάλης Χατζηγιάννης - Να 'σουν αλλιώς

 

Διαλέγεις και παίρνεις... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γνωρίζει κανείς το κομμάτι που παίζει στην διαφήμιση του Ford Mondeo, με τα αυτοκίνητα και τα μπαλόνια;

 

«Michael Andrews - The Artifact And Living» από την ταινία «Donnie Darko». blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι αναγκασμένος να βγάλω τις κασσέτες μου με ό,τι LowBap τραγούδια έχω....αυτό το para5-sample που έχει ανέβει μου΄χει σπάσει τα νεύρα....ένας που ακούει lowbap τουλάχιστον ας πει στον τίτλο (είναι το song που είπε κάποιος ότι προέρχεται από την ταινία "Amelie"-εγώ δεν γνωρίζω αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο,αναφορικά το λέω)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφέρω ότι το κομμάτι εβρέθηκε (και φυσικά με το που είδα την απάντηση έτρεξα να βρω το cd)και είναι από Non Grata (παλιό lowbap κομμάτι)-Θα σε βρω πάλι εκεί...

 

P.S. Μια νεράϊδα αληθινή έλεγε...όσο για το αλήθεια λέω (στον στίχο αυτό έπεσα μέσα):P

 

Έχει βρει κανείς το τραγούδι τελικά από την εκπομπή "αξίνει να το δεις"της Τατιάνας...(αυτό που είναι στην αρχή πριν ξεκινήσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τυχόν είχε δει κανεί σας το επεισόδιο του ΑλΤσαντίρι newzzzzzzz! που είχε στο τέλος απόσπασμα από μια συναυλία με Ιωαννίδη,Αλεξίου,Μάλαμα και λέγανε μαζί ένα πραγματικά πολύ ωραίο τραγούδι κατά την προσωπική μου άποψη και έλεγε μέσα σε στίχους "Μα η ζωή η λεχώνα.....κάτι τέτοιο".'Ενα πρόσφατο καινούργιο στοιχείο είναι το οτι η συναυλία αυτή ήταν αφιέρωμα στον Μάνο Λοίζο οπότε κατά 90% πρέπει να'ναι δικό του τραγούδι..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευρέθη και να'ναι καλά το Youtube, η συναυλία ήταν από τον Λυκαβητό το 2006 και μάλλον αφιέρωμα στον Μάνο Λοίζο...το τραγούδι λέγεται "τίποτα δεν πάει χαμένο"...Και για την ιστορία μουσική: Μάνος Λοίζος Στίχοι: Μανώλης Ρασούλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω πολλά posts για τα τραγούδια που

παίζουν στο So you think you can dance, ορίστε

ένα link με τα τραγούδια σε κάθε επεισόδιο :

http://www.megatv.com/dance/episodia.asp?e=12561

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι απο το so you think...,το τραγουδι που ξεκινησε το βιντεακι της βανας,και το τραγουδι των τιτλων τελους του show αποψε.Ευχαριστω.

p.s. αν καποιος ξερει καποιο απ τα προηγουμε που εχω ζητησει,please πειτε.

 

mhpws ennoeis to furious angels apo to soundtack tou matrix (nomizw to reloaded) to 4 kommati..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...