Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εάν το αναζητήσεις ως "lord of the rings - the two towers - main theme" λογικά θα το βρεις... Είναι από την παραπάνω ταινία, ακριβή τίτλο πέρα από το κλασικό "requiem for a dream" δε γνωρίζω..

 

Μπράβο ρε φίλε!!!

Κι έλεγα ότι κάτι μου θυμίζει αλλά κόντευα να σπάσω το κεφάλι μου.

Συγκεκριμένα ήταν στο τρέιλερ της ταινίας, κι απ'ότι βρήκα του είχαν δώσει το τίτλο "Requiem for a tower"!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν, απόψε, σε εκπομπή της ΝΕΤ για το Champions League, ακούστηκε μια version του θέματος του "Requiem for a dream", που δεν έχω ξανακούσει, με ανδρική χορωδία βαρυτόνων να συμμετέχει...

Αν έχει κανείς καμιά παραπάνω ιδέα, ας ρίξει λίγο φως στην υπόθεση...

 

Και όταν είδα το post σου αναρωτιόμουν πόσες διασκευές έχουν κάνει τελικά σε αυτό το κομμάτι και δεν σκέφτηκα το πιο προφανές που το έψαχναν και αλλού... rolleyes.gif

Με μπέρδεψες με τους βαρύτονους... tongue.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι για ένα τραγούδι από διαφήμιση -μάλλον- του νουνου, αν οχι νουνου κάποιο άλλο γάλα. Το τραγούδι είναι πολύ παλιό (1968-1969) και ΔΕΝ είναι το Life is wonderful. Η διαφήμιση παίζεται τώρα, αυτές τις μέρες. Thanks εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όταν είδα το post σου αναρωτιόμουν πόσες διασκευές έχουν κάνει τελικά σε αυτό το κομμάτι και δεν σκέφτηκα το πιο προφανές που το έψαχναν και αλλού... rolleyes.gif

Με μπέρδεψες με τους βαρύτονους... tongue.gif

 

Καλά ήμουν τόσο ζαλισμένος προχτές που στη χορωδία νόμιζα ότι άκουγα βαρύτονους!!! :grin: :roll:

 

Το κομμάτι είναι Γ*Α*Μ*Α*Τ*Ο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello παιδάκια.. ψάχνω ένα κομμάτι που ακούστηκε στο σημερινό επισόδειο της 10ης εντολής. Το έλεγε άντρας κ είχε στιχους κάπως έτσι: "Cause i don't want less, and i can't take less and i won't feel less.." στο ρεφραίν..

 

Ευχαριστώ :)

Εγώ πάλι θέλω αυτό που ακούστηκε στους τίτλους τέλους. Αυτό λες; Το έγραψα στο επιτραπέζιο DVD. Άνε να δούμε πως θα βγάλω sample από αρχείο VOB :-?

Το βρήκα, είναι το Pearl Jam - Yellow Ledbetter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά , μπορεί κάποιος να μου πει πια είναι η μελωδία με την κιθάρα ,που ακούγεται στην διαφήμιση της ΔΕΛΤΑ με το μοσχαράκι που περιπλανιέται?

 

Το συγκεκριμενο κομματι το εψαχνα απο το Νοεμβρη του 2006.. οταν πηρα τηλεφωνο στη ΔΕΛΤΑ το φλεβαρη (τι εκανα ο α8εοφοβος θα μου πεις) μου ειπανε οτι ειναι κομματι φτιαγμενο ειδικα για τη διαφημηση...

 

Παντωσ αν δεν το βρει κανεις και το κομματι απο τα Petit Beure ολικης αλεσεως παππαδοπουλου μαλλον θα παρω και εκει τηλ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,μήπως ξέρει κανείς το τραγούδι που είχε παιχτεί(23o επεισόδιο so you think...)στην χορογραφία του Βαγγέλη ο οποίος και απέτυχε, ένα dance κομμάτι πρέπει να ήταν...δυστυχώς όμως δεν έχω κάποιο sample.Τhx προκαταβολικά.

 

xtrmsnpr, αν δεν κάνω λάθος πρέπει να εννοείς το Forever Lost απο Magic Numbers.

 

 

Ευχαριστώ, το βρήκα :-D

Το search σε μένα δν λειτουργεί για να το έψαχνα!:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο κομματι το εψαχνα απο το Νοεμβρη του 2006.. οταν πηρα τηλεφωνο στη ΔΕΛΤΑ το φλεβαρη (τι εκανα ο α8εοφοβος θα μου πεις) μου ειπανε οτι ειναι κομματι φτιαγμενο ειδικα για τη διαφημηση...

 

Παντωσ αν δεν το βρει κανεις και το κομματι απο τα Petit Beure ολικης αλεσεως παππαδοπουλου μαλλον θα παρω και εκει τηλ....

 

Το έχουν παραχέσει το θέμα τελικά. Ότι τραγούδι έχει μια διαφήμιση είναι "ειδικά γραμμένο για τη διαφήμιση" και μετά από λίγο καιρό το βρίσκουμε. Μερικά είναι όντως γραμμένα για τη διαφήμιση όπως 2 του Johnny Walker ας πούμε. Αλλά γενικά μας τα 'χουνε πρήξει κανονικά με αυτήν τη δικαιολογία. :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας. Ψάχνω και 'γώ ένα τραγούδι και θα 'θελα βοήθεια. Έπαιζε πριν λίγο καιρό, πιθανότατα διαφήμιζε ουίσκι. Στη διαφήμιση ήταν ένας νέος που άφηνε ένα σημείωμα και παρατούσε την δουλειά του νομίζω και στο τέλος τον έδειχνε να παίζει πιάνο σε ένα bar.Ίσως είναι αντιστοιχη της άλλης που είχε η dewar's με την αστυνομικο που παρατάει τη δουλειά της και χορεύει στο κλουβί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

deia sas paidia mipws kserei kaneis to tragoudi pou paizei stin diafimisi me ton filipidi?

pou menei apo amaksi meta apo sima sto kinito kai meta apo antoxes?

 

geia sas paidia mipws kserei kaneis to tragoudi pou paizei stin diafimisi me ton filipidi?

pou menei apo amaksi meta apo sima sto kinito kai meta apo antoxes?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...