Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά!

Μήπως κάποιος ξέρει να μου πει αν γνωρίζει το κομμάτι που παιζόταν χθές στην σειρά του Παπακαλιάτη "Δυο μέρες μονο". Λέω για αυτο που έπαιξε προς το τέλος' date=' για αρκετή ώρα 2-3 λεπτά και είναι ορχιστρικό (βιολί και πιάνο νομίζω).

Γενικά το έχω ξανακούσει αρκετές φορές αλλα δεν ξέρω ποιο είναι.

 

Ευχαριστώ[/quote']

Στη σειρά ακούγεται το βασικό θέμα του Shigeru Umebayashi από μια Κινέζικη ταινία με τίτλο «2046», δεν είδα όμως τη σειρά και δεν ξέρω αν έπαιξε το ίδιο στο τέλος του επισοδείου. Αυτό που σου λέω δεν έχει πιάνο όμως... :/

Πιθανόν να ήταν και Zbigniew Preisner μιας και έχει δείξει συμπάθεια στο παρελθόν ο Χ. Παπακαλιάτης σε αυτόν τον συνθέτη. :)

Δοκίμασε αυτό που σου είπα πάντως, ακόμα και να μην είναι αυτό, πιστεύω θα σου αρέσει μιας και σου άρεσε κάποιο άλλο ορχηστρικό κομμάτι της σειράς. :)

 

Καλώς μας ήρθες! Καλή διαμονή! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κατά πάσα πιθανότητα το τραγούδι που ζητά ο t|3st0 είναι αυτό εδώ http://briefcase.pathfinder.gr/download/ksessalonikios/19618/481928/0/1.mp3 οποιος το ξέρει ας μας πει ποιο είναι. Η ποιοτητα του mp3 ειναι απο ηχογράφηση μεσω κινητού αλλα θα βγάλετε συμπερασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς μας ήρθες! Καλή διαμονή!

Ευχαριστώ πολύ Cristina! Καλώς σας βρήκα..:)

 

Δέν ξέρω αν είναι του Zbigniew Preisner, πάντως κάποια που άκουσα ήταν πολυ ωραία..

 

Αυτο ακριβώς εννοούσα φίλε ksessalonikios....!! :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ksessalonikios δυστυχώς το δείγμα δεν κατεβαίνει. Μου βγάζει αυτό το μήνυμα: - Unable to locate image -! Δώστο με κάποιο άλλο τρόπο. Χρησιμοποίησε το http://www.ultrashare.net αν θες, ή το yousendit. :roll:

 

thanosol καλώς ήλθες κατ'αρχήν! Αν θες ολοκλήρωσε την ερώτησή σου! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΟΣ παιδια!!!! τραγουδι απο τη τελευταια διαφημηση για κάτι παιδικες τροφές "ΓΙΩΤΗΣ", δεν ειναι popακι, μελωδικο είναι, με νανουρισμα μοιαζει περισσοτερο, γι αυτο και το θελω, χαζευει η μπεμπα μολις τ'ακουει...

 

 

κανα νεο απο αυτο?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...