Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Godfath3r εγώ έχω στρατοπεδεύσει στον γούγλη για αποτελέσματα, αλλά... :(

Ο CyberWalker δίνει σε προηγούμενο ποστ, λίγα απ'τα λόγια που ακούγονται, όμως ο γούγλης δεν λέει να δώσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα. Και στην σελίδα της Δέλτα μπήκα, αλλά κι εκεί τζίφος η υπόθεση (σιγά μην έδινε πληροφορίες για τα σποτ της η Δέλτα)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

>>>(σιγά μην έδινε πληροφορίες για τα σποτ της η Δέλτα)!!!

 

θα ήταν υπερβολικό αν πέρνατε την ίδια την εταιρία ένα τηλέφωνο; :ρ

Βασικά με το δικό μου ξέρει κανείς κάτι ; ή να πάρω την sony ένα τηλεφωνο; :ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το ψάχνω και εγώ τις τελευταίες μέρες σαν τρελός για να βοηθήσω,

αναφέρω πως κάποιος χρήστης του freestuff απάντησε για το τραγούδι της ΔΕΛΤΑ:

"Το τραγούδι λέγεται "In my life" και το συγκρότημα είναι το "CHIP". Η πληροφορία έρχεται κατ' ευθείαν απο τη Δέλτα, ωστόσο ακόμα δεν μπόρεσα να το βρω ούτε στο Shareaza, ούτε σε κάποιο On line music store... "

 

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?p=173456#173456

 

Όποιος βρει link για download pls ας το κάνει ένα post! Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα σας.

θα εκτιμουσα την βοηθεια σας, ψαχνω να βρω το σποτακι του ΟΠΑΠ στο ραδιοφωνο "που 'ναι η γιάλα οοεο που 'ναι η γιάλα" . οποια πληροφορια καλοδεχουμενη.

ευχαριστω

KTS7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο εμενα!ειναι γενικα λιγο δυσκολο να βρισκεις τραγουδια απο διαφημισεις αλλα και εγω με την σειρα μου αν και ψαχνομαι καθημερινα για μουσικη δεν μπορω να βρω το τραγουδι που παιζει στην καινουργια διαφημιση της vodafone με την πεταλουδα!οσοι πιστοι προσελθετε:)

παντως και η διαφημιση ειναι super!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο εμενα!ειναι γενικα λιγο δυσκολο να βρισκεις τραγουδια απο διαφημισεις αλλα και εγω με την σειρα μου αν και ψαχνομαι καθημερινα για μουσικη δεν μπορω να βρω το τραγουδι που παιζει στην καινουργια διαφημιση της vodafone με την πεταλουδα!οσοι πιστοι προσελθετε:)

παντως και η διαφημιση ειναι super!

 

K-Os - The Love Song

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο 4 Χρόνια κατάφερα και βρήκα μια διαφήμιση της Coca Cola

Στην Ελλάδα νομίζω ότι προβλήθηκε με διαφορετική μουσική

 

Κατεβάστε την απο http://rapidshare.de/files/7108905/long_island_railroad_engl_300k.rm.html και πείτε μου

 

(Την βρήκα στο επίσημο site της CC, και μπορούσες να την δεις, αν παραβιάζω κανόνα ας διαγραφεί το link)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για οσους αναρωτιούνται ποιο ειναι το τραγούδι στην καινουργια διαφήμηση της Citroen, (με τα αυτοκίνητα που αναποδογυρίζουν) αυτή με το rock κομμάτι... Το τραγούδι ειναι:

 

Welcome to my life από τους Simple Plan

 

Νομίζω ότι ειναι σχετικα καινούργια διαφήμηση, εγώ μολις σήμερα την ειδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα κομμάτι το οποίο ειναι η μουσική από την 9η Συμφωνία του Μπετόβεν αλλά με λόγια σαν αρια απο οπερα...

το άκουσα στην ταινία Ο Κύκλος των Χαμένων Ποιητών(στα ελληνικά γνωστή και ώς Deads Poet's Society)σε μία σκηνή

SPOILER ALERT!!!!

που παίζουν ποδόσφαιρο (όχι την πρώτη φορά που τους βάζει να διαβάσουν τα χαρτάκια αλλά πιό μετά!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα κομμάτι το οποίο ειναι η μουσική από την 9η Συμφωνία του Μπετόβεν αλλά με λόγια σαν αρια απο οπερα...

το άκουσα στην ταινία Ο Κύκλος των Χαμένων Ποιητών(στα ελληνικά γνωστή και ώς Deads Poet's Society)σε μία σκηνή

SPOILER ALERT!!!!

που παίζουν ποδόσφαιρο (όχι την πρώτη φορά που τους βάζει να διαβάσουν τα χαρτάκια αλλά πιό μετά!)

 

http://www.imdb.com/title/tt0097165/soundtrack :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Christina το ξέρω ότι είναι η 9η Συμφωνία και το είχα δεί το soundtrack αλλά αυτό που ζητάω έχει και λόγια...ενώ το κομμάτι του Λουντβιχ δεν έχει...!! απλά αναρωτιέμαι μήπως κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο για αυτή την εκδοχή!

 

edit: ιδού το κομμάτι που σας λέω

 

http://s54.yousendit.com/d.aspx?id=1I6BR13UEQMF821G22639OQPC5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ενώ το κομμάτι του Λουντβιχ δεν έχει...!!

Εδώ κάνεις λάθος. Το 4ο μέρος της συμφωνίας περιλαμβάνει την "Ωδή στη χαρά" του Friedrich Schiller. Αυτό είναι το σημείο που ακούγεται στο sample.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά χαρά ψάχνω το κομμάτι από την καινούρια διαφήμιση της vodafone(όχι αυτή με το έντομο) αυτή που ξεκινάει με ντουντούκες(η διαφήμιση όχι το τραγούδι) και λέει οτι η vodafone φέρνει την επανασταση και άλλες μπούρδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...