Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Σόρυ που θα μιλήσω για 10η εντολή παρόλο που υπάρχει λίστα τραγουδιών που έχεουν παίξει στη σειρά, αλλά μου είναι δύσκολο να ψάξω 70+ τραγούδια για να βρω αυτό που θέλω. Λοιπόν, είχα ακούσει ένα κομμάτι, του οποίου δεν πρόλαβα να συγκρατήσω στίχους, παρα μόνο ένα a bird sings (και ούτε καν γι' αυτό είμαι 100%, μόνο το bird έχω σίγουρο 100%). Το άλλο στοιχείο είναι οτι έπαιξε ή σε ένα επεισόδιο με την Ιωάννα Παππά που σκοτώθηκε απο τον ψυχασθενή άντρα-αρραβωνιαστικό της, ή όταν έπαιζε η Βίκυ Παπαδοπούλου και τα έφτιαξε με τον πατέρα της φίλης της και τους σκότωσε στο τέλος.

Ευχαριστώ για όποια βοήθεια.

Δοκίμασε white lines από Tenderloud ή Blackfield από Blackfield και Overflow από Paal Flaata

Αν όχι, πες μας πως ήταν ο ρυθμός του τραγουδιού ή κάποια άλλη βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια! :shock:Ψάχνω το τραγούδι που ακούγεται στο trailer της εκπομπής clever!! Δεν πρόλαβα να ακούσω στίχους το μόνο που άκουσα είναι ότι αρχίζει με One Two Three Four..

Α!! κ είναι μπιτάκι.. Αν κάποιος 3έρει ας μου στείλει ένα πμ!! Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nick ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Δεν μπορώ να βρω όμως ούτε καν στίχους απο το overflow. Μήπως το έχεις εσύ και μπορείς να μου το στείλεις; Θα ήμουν ευγνώμων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nick ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Δεν μπορώ να βρω όμως ούτε καν στίχους απο το overflow. Μήπως το έχεις εσύ και μπορείς να μου το στείλεις; Θα ήμουν ευγνώμων

Μπορείς να ακούσεις sample εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ. Απο το sample που άκουσα δεν νομίζω να είναι αυτό. Πάντως το μόνο που αναγνώρισα οτι έπαιξε στα επεισόδια είναι το white lines. Μάλιστα θα ήμουν σίγουρος οτι είναι αυτό που άκουσα, αν δεν είχα την υποψία περί bird στους στίχους, αλλά αυτός είναι ο ρυθμός που άκουσα. Βλέπετε το άκουσα μόνο για λίγα δευτερόλεπτα και ήταν και 2 η ώρα περίπου. Επίσης ήταν το επόμενο πρωί να ψάξω τους στίχους που άκουσα, αλλά ξέχασα, και τώρα δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα απο στίχους.

Τέλος πάντων, μπορεί και να είναι το white lines. Έτσι κι αλλιώς και αυτό μου άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Θα'θελα αν γνωρίζει κάποιος το τραγούδι που ακούγεται στην καινούρια διαφήμιση της kellogs Special K και ξεκινάει κάπως "Bend, bend...".Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ψαχνω ενα κομματι που παιζει στην εκπομπη του MAD OK με τον Θεμη.

Το κομματι παιζει στην εναρξη της εκπομπης και στους τιτλους τελους.

 

Οποιαδηποτε βοηθεια θα την εκτιμουσα.

 

Φιλικα Παναγιωτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!

Ψαχνω δυο τραγουδια τα οποια εχω ηχογραφησει..

μπορειτε να τα ακουσετε απο εδω..

 

1. http://www.sendspace.com/file/13i952

 

2. http://www.sendspace.com/file/pknpnm

 

Δεν ξερω αν εκανα καλα που τα ανεβασα.. αλλα δεν ηξερα πως αλλιως να σας τα βαλω για να τα ακουσετε! :fear:

Ευχαριστω....

 

φίλε μου το δεύτερο κομμάτι που έχεις ανεβάσει στο sendspace φαντάζομαι το άκουσες στο Singles στη τελευταία σκηνή.κ εμένα μου άρεσε.

δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος πάντως νομίζω οτι αυτή είναι η φωνή της Λίλας (Σανυς Χατζηαργύρη κατά κοσμο) η οποία είναι τραγουδίστρια σε ένα συγκρότημα στην πραγματικότητα και μου θυμίζει πολύ την φωνή της.τώρα πως λέγεται το κομμάτι..δν ξέρω.

 

Edit:Το συγκρότημα πρέπει να λέγεται Sanny And the Clouds.Δεχ έχει κυκλοφορήσει επισημα κάποιο cd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου το δεύτερο κομμάτι που έχεις ανεβάσει στο sendspace φαντάζομαι το άκουσες στο Singles στη τελευταία σκηνή.κ εμένα μου άρεσε.

δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος πάντως νομίζω οτι αυτή είναι η φωνή της Λίλας (Σανυς Χατζηαργύρη κατά κοσμο) η οποία είναι τραγουδίστρια σε ένα συγκρότημα στην πραγματικότητα και μου θυμίζει πολύ την φωνή της.τώρα πως λέγεται το κομμάτι..δν ξέρω.

 

Edit:Το συγκρότημα πρέπει να λέγεται Sanny And the Clouds.Δεχ έχει κυκλοφορήσει επισημα κάποιο cd

 

Κοπελα ειμαι..

ναι στο τελος επαιξε.. σε ευχαριστω για τις πληροφοριες :-D

Ελπιζω να βρεθει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hi se olous...psaxnw kai egw to kommati pou epaikse stous titlous telos stous sigles...kai symfwnw oti prepei na einai h sany xatziarghrh..epishs an proseksate sto 'eutuxismenoi mazi' o gios tou mpezou sto seirial tragoudhse ena poly wraio kommati sto epeisodio ths paraskeuhs..mpalada..an yparxei tropos na to vroume tha xairomouna idiaitera..thanks....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...