Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω δει την σειρά στην οποία αναφέρεσαι, αλλά μάλλον ψάχνεις το Guts - And the living is easy που είναι κάτι σαν διασκευή του summertime.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου αλλα δεν είναι αυτο που λες δυστυχως..

Αν εβλεπε κάποιος την σειρά standar θα έχει καταλάβει ποιο εννοώ.

Το έχω πάρει απόφαση οτι δεν παίζει να το βρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα ηθελα τη βοηθεια σας. Το Σαββατο 16/2 επαιξε στους τιτλους της εκπομπης "taxi Girl" ενα κομματι λατιν/ισπανικο με γυναικεια φωνητικα. Δεν εχω συγκρατησει κανενα στιχο και δεν ξερω ουτε το ονομα του συγκροτηματος/καλλιτεχνη. ειναι κομματι που παιζεται στο ραδιοφωνο αυτη την εποχη αλλα ουτε και απο εκει ειχα τυχη. Οποια βοηθεια καλοδεχουμενη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ας ρωτήσω και εγώ κάτι...

Στη σειρά του MEGA Πάλι από την αρχή πέρυσι επαιζε συνέχεια ένα τραγούδι που έλεγε μέσα summertime and the living is easy...τελικά έμαθα ότι το κομμάτι λέγεται Summertime το έχει πρωτοτραγουδήσει η janis joplin και είναι πασιγνωστο (εγώ προσωπικα δν το ξερα).αλλά δεν επαιζε η original εκτέλεση..

Μήπως ξέρει κανείς ποια είναι αυτή η εκτέλεση που ακουγόταν στη σειρά??

 

Έχω την εντύπωση οτι το βρήκα! Πρέπει να είναι το summertime απο Kenny G & George Benson. Εγώ προσωπικά το κατέβασα απ'το Limewire. Αν πάλι δεν είναι αυτό... ε, καλή διασκευή είναι κράτα το να το χεις.. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως γνωρίζει κανείς πως λέγεται το τραγούδι στους αρχικούς τίτλους της σειράς Amore Mio του Alpha?? πρεπει να είναι ισπανικό αν δεν κάνω λάθος κ έχει γρήγορο ρυθμό. ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση οτι το βρήκα! Πρέπει να είναι το summertime απο Kenny G & George Benson. Εγώ προσωπικά το κατέβασα απ'το Limewire. Αν πάλι δεν είναι αυτό... ε, καλή διασκευή είναι κράτα το να το χεις.. :-D

 

Ωραια διασκευή όντως για chill out..αλλά δυστυχως δεν είναι αυτό που έψαχνα..

thnx πάντως π έψαξες..thnx a lot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!Ξέρει κανείς απο το μπέιμπι ντανς ένα τραγούδι τσα τσα που ακουστηκε στο επεισοδιο την 1 Φεβρουαρίου,έλεγε "come on my sisters,asta la vista"κάτι τέτοιο.Το κοριτσάκι φορύσε ροζ φόρεμα.Βοηθήστε με please έχω ψάξει παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοηθεια..δεν ξερω αν εχει ερωτηθει ξανα σε αυτο το τοπικ...Τα μουσικα θεματα απο τις εκπομπες "Νέοι Φάκελοι" και "Μηχανή Του Χρόνου"...επίσης στην "Μηχανή Του Χρόνου" "ντύνουν" καποια ρεπορταζ με καποια καταπλικτικα μουσικα θεματα....Αν ξέρει κανεις παρακαλω βοηθείστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ανυπομονος...

τσσσ..μέχρι να φορτώσει το επεισοδιο στο greek movies μ πήρε ώρα γιατί σερνεται η γ..ενη συνδεση.

Λοιπον το κομματάκι που θέλεις λέγεται i'm a bitch i'm a lover (εγω τλχιστον έτσι το χω στο pc) kai to λέει ή η Sheryl Crow ή η Alanis Morissette..

 

Για την ακριβεια το λεει η Meredith Brooks, και λεγεται Bitch, αλλα αφου το βρηκατε αλλιως... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το συγκεκριμένο τραγούδι έχει προφανώς φτιαχτεί για τη συγκεκριμένη διαφήμιση και δεν νομίζω οτι μπορείς να το βρεις κάπου, εκτός κι αν είσαι πολυ τυχερός/ή...

 

-Μήπως ξέρει κανείς ποιο είναι το κομμάτι που ακούγεται στο trailer του So you think you can Dance 2 εδώ και 2-3 βδομάδες? Είναι μόνο μουσική funky/breakbeat/r'nb κάτι τέτοιο, και απο πάνω ακούγεται ο τύπος να λέει "So you think you can dance.."

 

 

Ok, thank you!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι καινουρια εδω.θα προσπαθήσω να βοηθήσω και εγώ στο εργο σας, γιατί πραγματικά επιτελείται εργό!Έχω ξοδέψει κατά καιρούς άπειρες ώρες ψάχνοντας κομμάτια και κάπως έτσι σας βρήκα και σήμερα.

 

Λοιπόν, διαβασα πολλά μηνύματα για την σειρά 10η εντολή. Ξερω κατι τραγουδια που επαιζαν παλαιοτερα στο 2ο κυκλο και δεν ειδα να αναφερονται. Είναι δυο bands oi Madrygada και συγκεκριμένα το Sirens και το Strange Colour Blue, οι Woven Hands και τα 1. The Good Hand, 2.Sparrow Falls 3.Speaking Hands. Καμία φορά βάζει και Nick Cave.

 

Eλπίζω να βοήθησα οποιον ενδιαφέρεται.

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά είναι πολύ μεγάλη ανάγκη να βρώ το τραγούδι που έπεζε στα σποτ τις ταινίας:fear: μαύρα μεσάνυχτα και το μόνο που θυμάμε είναι πως έλεγε μέσα baby baby owoooo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχoyn δυο συγκροτημα που ακουγονται στη σειρα 10η εντολή οι Madrugada με το sirens και το sweet colour blue |και οι Woven Hand με τα Speaking Hands, Sparrow Falls και The Good Hands.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, ξερει κανεις ποιο κομματι ακουγοταν στο προηγουμενο επεισοδιο απο τα "υπεροχα πλασματα" που ο τοτσικας ήταν στο αμαξι με την αλικακη και δεν μιλιοντουσαν;;; πολυ καλο κομματι, αλλα ποιο ειναι;;:eek:

 

ευχαριστω!!!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...