Προς το περιεχόμενο

Ποιο κουτί για ADSL?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας! Αυτό το καλοκαίρι, αφου δεν θα έχω σχολεία και άλλα τέτοια, λέω να πάρω ένα κουτί ADSL για 3 μήνες περίπου. Το πρόβλημα είναι πως δεν έχω αποφασίσει ακόμα ποιο κουτί να πάρω. Αυτή τη στιγμη είμαι ανάμεσα στο ADSL in-a-box και στο OTEnet OnDSL Kit. Μπορείτε να μου πείτε ποιο από τα τρία να προτιμήσω? Τα κριτήριά μου είναι: ο παροχέας ίντερνετ να είναι αξιόπιστος, να έχει καλές ταχύτητες και να μπορώ να αφήνω το PC να κατεβάζει για μέρες χωρίς να φοβάμαι μην και αποσυνδεθεί ή γίνει τίποτα άλλο και το κουτί που θα πάρω θέλω να έχει ένα modem που να αξίζει γιατί δεν νομίζω να πάρω άλλο δικό μου για 3 μήνες. Εγώ νομίζω πως η πιο καλή εταιρία είναι η FORTHnet κι έτσι λέω να πάρω το ADSL in-a-box αλλά δεν ξέρω αν αξίζει το modem που δίνει. Σας παρακαλώ συμβουλέψτε με.

 

Ευχαριστώ :)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Modem που να αξίζει στα Box πακέτα, απλά ξέχνα το.

 

Είναι σαν να ρωτάς:

 

Μπορώ να πάρω μια Ferrari Challenge Stradale με 100 ευρώ ?

 

{ και βγαίνει ο τυπάς της TIM και σου λέει: ΟΧΙ!!! }

 

Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα online games, όποιο και να πάρεις θα είσαι ok.

Αν σε ενδιαφέρουν τα online games, προτιμάς το ADSL In A Box από Forthnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εγώ δεν θέλω κανά σούπερ modem! Για κανά 3μηνο θα κρατήσω την ADSL και άμα εχω λεφτά θα την ανανεώσω. Σ' αυτούς τους τρεις μήνες θέλω να κατεβάζω αρκετά πράγματα αλλά νομίζω πως θα παίξω και κανά παιχνίδι online ;-)! Αν ανανεώσω την ADSL μετά θα πάρω άλλο modem νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκο δουλεύω σαν έκτακτος στον ΟΤΕ στο τμήμα telemarketing για το adsl και από πακέτα προωθούμε το conn-x. Δεν θα σου πώ αν σε συμφέρει οικονομικά ανφορικά με τα κουτιά που σκέφτεσαι αλλά όσο αναφορά για τα modem που δείνουμε με το conn-x έχω να σου πω τα εξής:

Τα modem που δείνουμε είναι κυρίως alcatel και intracom. Προς το παρών δεν μου έχουν εκφράσει παράπονα αλλά δουλεύω μόνο ένα μήνα οπότε δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά (για το intracom έχω ακούσει μόνο κάτι ψίθυρους).

Τα συγκριτικά πλεονεκτήματα των συγκεκριμένων modem όμως είναι ότι είναι και router (υποστήριξη 2 υπολογιστών) και το σημαντικότερο ότι έχουν εκτός από θύρα usb, και Ethernet με την οποία εχεις μεγάλη διαφορά σε ταχύτητα από την usb.

Το κόστος τους είναι με κάθε νέα σύνδεση είναι 49? ενώ στην αγορά νομίζω κυκλοφορούν γύρω στα 75?.

Προς θεού μην νομίζεις ότι θέλω να κάνω προώθηση, ούτως ή άλλως το conn-x είναι πιο ακριβό τουλάχιστον από το onDsl kit της otenet.

Απλά πρόσεξε το modem που θα πάρεις να έχει Ethernet θύρα, αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, τώρα που ψάχνω τι να πάρω στο adsgr διάβασα τα μειονεκτίματα ενός κουτιού ADSL και ήταν πάρα πολλά! Λέτε να πάρω στο 134 και να κάνω αίτηση για γραμμή και μετά να πάρω μια 256k αορίστου χρόνου FORTHnet? Plz πείτε μου τι είναι καλύτερο να κάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα εννοείται να πάρεις χωριστά γραμμή / ISP / Modem.

 

 

Για τα Intracom φίλε υπάλληλε του πΟΤΕ, δεν είναι ψίθυροι.

ΕΊΝΑΙ ΦΑΣΑΡΙΑ, και τα μηχανάκια της ScataCom είναι ...να μην πω τι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω με τα δεδομένα του οτε που ξέρω επειδή είμαι στο 134 και περνάω κάθε μέρα αιτήσεις. Κατ'αρχήν βάζεις μία γραμμή ADSL και μία αορίστου χρόνου χωρις ογκοχρέωση συνδρομή. Όλο το καλοκαίρι λιώνεις στο INTERNET κατεβάζεις ταινίες και τραγούδια και με το που αρχίσει το σχολείο με ένα τηλέφωνο υποβαθμίζεις την χωρίς ογκοχρέωση συνδρόμη σε μία 1gb/m free ή 3gb/m για να πληρώνεις λιγότερα και κάθεσαι όλο το χειμώνα και βλέπευς τις ταινιες και τα τραγούδια που κατέβασες το καλοκαίρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω με τα δεδομένα του οτε που ξέρω επειδή είμαι στο 134 και περνάω κάθε μέρα αιτήσεις. Κατ'αρχήν βάζεις μία γραμμή ADSL και μία αορίστου χρόνου χωρις ογκοχρέωση συνδρομή. Όλο το καλοκαίρι λιώνεις στο INTERNET κατεβάζεις ταινίες και τραγούδια και με το που αρχίσει το σχολείο με ένα τηλέφωνο υποβαθμίζεις την χωρίς ογκοχρέωση συνδρόμη σε μία 1gb/m free ή 3gb/m για να πληρώνεις λιγότερα και κάθεσαι όλο το χειμώνα και βλέπευς τις ταινιες και τα τραγούδια που κατέβασες το καλοκαίρι

 

 

σωστός εδώ...ή και την καταργεί...μαθητής δε...γονείς δε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρι billpeppas είμαι φοιτητης και θα δουλεύω για 7 μήνες έκει ούτε μόνιμος είμαι ούτε συμφέρον έχω. ΚΑι βασικα στα π@π@... μου τι θα κάνει ο ΟΤΕ.

Εγώ λέω τι ξέρω από τον ένα μήνα που δουλεύω εκεί και το ξεκαθάρισα.

Το υφάκι σου αλλού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalispera erotisi me ta koytia sinexizis na kratas kai ti grammi apo ton ote? exo dsl 15 mines me forthnet 384 aoristoy xronoy , alla mou fenontai para polla ta 55 euro / mina sinolika pou dino! ase pou i forthnet 15 mines oute mia prosfora den exi kani

Τη γραμμή την κρατάς και είναι στο χέρι σου μετά αν θα την κρατήσεις. Και ο οτε 50?/μήνα χρεώνει για την αορίστου συνολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalispera erotisi me ta koytia sinexizis na kratas kai ti grammi apo ton ote? exo dsl 15 mines me forthnet 384 aoristoy xronoy , alla mou fenontai para polla ta 55 euro / mina sinolika pou dino! ase pou i forthnet 15 mines oute mia prosfora den exi kani

 

Sou fenode polla ??? :o

Xwris na anaferomai se sena egw pistevw opios to leei afto malon den kserei i den aksopiei kala tin ADSL tou.

Egw exw katevasei toulaxiston 50 tainies k ama skefteis pws aftes tha tis evlepa sto cinema, dld 50x7euro=350euro .. les na min me simferei i ADSL?! :roll:

Vevaia gia na prolavw kapious tha pw pws me sxesi tis alles Europahkes xwris ennohte pws eimaste panakrivei alla ti na kanoume .. Elladistan opws legame k pio palia :D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ONDSLKIT ΤΗΣ ΟΤΕΝΕΤ?ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΤΙΣ ΦΟΡΘΝΕΤ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΕΝΕΙ Σ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙς ΑΥΤΗΝ.ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ONDSLKIT ΤΗΣ ΟΤΕΝΕΤ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΟΥ ΜΕΝΕΙ Η ΓΡΑΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ!!!ΝΑ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝ ΣΕ ΜΕΙΛ ΜΟΥ

 

Αγαπητέ κύριε ******

 

Σε συνέχεια του μηνύματός σας θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για το

ενδιαφέρον που δείχνετε για το προϊόν μας onDSL Kit και να σας

ενημερώνουμε για τα παρακάτω ώστε να σας διευκολύνουμε στην επιλογή σας.

Πιστεύουμε ότι η OTEnet αυτή την χρονική περίοδο παρέχει το πληρέστερο

πακέτο σύνδεσης της αγοράς και σε επίπεδο τιμής αλλά και χαρακτηριστικών.

Μέσα στα χαρακτηριστικά του πακέτου συμπεριλαμβάνονται εκτός των βασικών

(ADSL γραμμής, πρόσβασης στο διαδίκτυο και τερματικού εξοπλισμού) τα εξής:

- το Security Kit (για 2 μήνες) το οποίο σας παρέχει προστασία από

ιούς (Antivirus), spam (Antispam) και από επιθέσεις (Firewall).

- Σας κάνει την ενεργοποίηση της γραμμής ADSL δωρεάν και με αυτό τον

τρόπο γλιτώνετε το πάγιο ενεργοποίησης το οποίο όπως γνωρίζεται ανέρχεται

στα 34,99euro + φπα!

- Μετά το τέλος του 3μήνου έχετε την δυνατότητα μετατροπής του πακέτου

σας σε οποιοδήποτε άλλο ADSL χωρίς καμία επιβάρυνση.

- Στην περίπτωση που δεν επιθυμείτε να ανανεώσετε μαζί μας αλλά με

άλλο ISP, η γραμμή παραμένει σε εσάς ως ADSL και δεν γίνεται διακοπή όπως

γίνεται με τους άλλους ISP. Η μόνη σας δέσμευση μαζί μας είναι η καταβολή

του παγίου για την γραμμή. Με αυτό τον τρόπο γλιτώνετε την ταλαιπωρία της

διακοπής και εκ νέου μετατροπής, του παγίου ενεργοποίησης και του ζητήματος

της διαθεσιμότητας πορτών στην περιοχή.

- Η OTEnet διαθέτει το μεγαλύτερο και ταχύτερο δίκτυο ADSL στην χώρα.

Η πρότασή μας είναι η καλύτερη και πληρέστερη στην αγορά. Συγκρίνεται και

μόνος σας και θα διαπιστώσετε ότι σας λέμε την αλήθεια και ήμαστε πεπεισμένοι

ότι θα καταλήξετε στην OTEnet, τον μεγαλύτερο ISP στην Ελλάδα. Η επιλογή δική σας.

Τέλος σας επισυνάπτουμε την ιστοσελίδα μας που περιέχει όλα τα χαρακτηριστικά

του onDSL Kit για να έχετε μια πλήρη εικόνα για το προϊόν και τα χαρακτηριστικά του

http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/P-1030c8a8b3c-10000'>http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/P-1030c8a8b3c-10000

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση.

 

Με τιμή,

*********

 

-----------------------------------

OTEnet A.E. (http://www.otenet.gr/)

Κηφισίας 109 & Σίνα, 151-24 Μαρούσι

 

Τηλ: +30 210-6151600

Fax: +30 210-6151700

e-mail: [email protected]

------------------------------------

 

Visit: http://www.cool4u.gr/

 

------------------------------------

 

Visit: http://corporate.otenet.gr

 

------------------------------------------

 

ΟΠΟΥ **** ΕΙΑΝΙ ΟΝΟΜΑΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα online games' date=' όποιο και να πάρεις θα είσαι ok.

Αν σε ενδιαφέρουν τα online games, προτιμάς το ADSL In A Box από Forthnet.[/quote']

Εμενε με ενδιαφερουνα τα online game,αλλα δεν βρισκω τη διαφορα αναμεσα στα δυο μοντεμ ωστε το ιν ε μποξ αν σου δινει καλυτερο μοντεμ!

 

 

αν κανω λαθος καποιος να με διορθωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όποιος εχει λεφτά και θέλει καλό modem/router (wifi) νομιζω ότι το νέο ADSL in a box Plus που περιλαμβάνει το Linksys WAG54G και είναι για 4 μήνες είναι η καλύτερη πρόταση για μένα σε κουτί. http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10008041

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...