Προς το περιεχόμενο

Ποιο κουτί για ADSL?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

poromene δηλαδή αν κατάλαβα καλά, αν θες να διακόψεις, θα συνεχίζεις να πληρώνεις αναγκαστικά το πάγιο στον ΟΤΕ έτσι? Αυτό δεν είναι τόσο κακό, αντικαθιστάς απλά την εταιρεία παροχής. Ή κατάλαβα λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

λαθος καταλαβες.....

αν θες να διακοψεις θα αναγκαστεις να πληρωσεις μαζεμενα τη γραμη.διαβασε το παρακατω :

για παράδειγμα στους 5 μήνες που τελειώνει η προσφορά της Teledome, αποφασίσει κάποιος να αλλάξει ISP, δεν μπορεί να το κάνει χωρίς να χάσει πολλά λεφτά. Διότι θα έχουν περάσει οι 3 μήνες, όπου κάποιος έχει δικαίωμα να αιτηθεί διακοπή των υπηρεσιών ADSL σύνδεσης και ADSL πρόσβασης χωρίς να χάσει χρήματα. Επομένως αν ζητήσει διακοπή των παραπάνω υπηρεσιών, θα αναγκαστεί να πληρώσει το αντίτιμο 7 μηνών παγίου γραμμής ADSL.

δηλαδη με το που θα διακοψεις θα πληρωσεις 161 ευρω{7*23}και ουσιαστικα δεν εχεις ιντερνετ!{απο τη στιγμη που θα διακοψεις}.αν θες να συνεχισεις με αλο προβαιντερ αυτα τα 161 ευρω θα τα ξαναδωσεις στον οτε .δηλαδη μονο για την γραμη σε ενα 7αμηνο θα σου εχουν φυγει 322 ευρω χωρις να υπολογιζεται το κοστος του προβαιντερ{περιπου 182 ευρω}!!!

 

ψαχνουν για θηματα μην την πατησετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αποφάσισα να πάρω ADSL in-a-box!

 

Αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα! Τώρα θυμήθηκα πως για ένα διάστημα θα πάω διακοπές στην Αθήνα σε ένα συγγενή. Αλλά εκεί δεν έχει γραμμή ADSL :(. Δεν μπορώ να κάνω κάτι για να μπαίνω με ADSL από εκεί? Όχι τίποτ' άλλο αλλά θα πληρώσω τζάμπα αυτό το διάστημα :cry:!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

distixws oxi. to rotisa kai egw afto stin tilefwnitria. an theleis na to kaneis afto, tha prepei na plirwseis kai ekei tin energopoiisi tis gramis (40 evro) kai (nomizw) na perimeneis kai oses meres xreiastei na sou to sindesei o OTE.

 

twra, an to spiti pou tha meneis exei idi ADSL grammi, tote *nomizw* pws den tha exeis provlima. an tous pareis tilefwno kai tous rotiseis, legontas tous akrivws ti theleis, tha sou poun an ginetai. dioti isws egw na min katalava ti eipes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw exw parei adsl in a box ths forthnet me modem to f200 ths crypto.exw hdh ananewsei gia allous treis mhnes 384 (150euro komple) giati eimai apolyta euxaristhmenos se ola ta epipeda (taxythtes,eksyphrethsh ktl.).to mono meionekthma ths forthnet einai oti an thelhseis na allakseis provider sou kobei kai thn grammh.

 

an ebaza twra adsl tha protimousa to onDSL kit ths otenet (tote den yphrxe tipota allo para mono to connX)

 

bye!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες το ξαναδιάβασα κάπου, και συγκεκριμένα στο ADSLgr, και δεν είναι αλήθεια :(.

 

Πάντως εγώ πήρα χτες τηλέφωνο την FORTHnet και μου είπαν πως αν είναι να κοπώ από την FORTHnet μπορώ να πάρω τηλέφωνο τον OTE για να μην κόψει την γραμμή αλλά δεν ήταν σίγουροι :roll:, μου είπαν να καλέσω έναν άλλο αριθμό. Τι να πω..., κι εγώ έχω μπερδευτεί :confused:. Όποιος ξέρει ας μιλήσει γι' αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες το ξαναδιάβασα κάπου' date=' και συγκεκριμένα στο ADSLgr, και δεν είναι αλήθεια :(.

 

Πάντως εγώ πήρα χτες τηλέφωνο την FORTHnet και μου είπαν πως αν είναι να κοπώ από την FORTHnet μπορώ να πάρω τηλέφωνο τον OTE για να μην κόψει την γραμμή αλλά δεν ήταν σίγουροι :roll:, μου είπαν να καλέσω έναν άλλο αριθμό. Τι να πω..., κι εγώ έχω μπερδευτεί :confused:. Όποιος ξέρει ας μιλήσει γι' αυτό το θέμα.[/quote']

 

Αυτό δεν γίνεται 100% και στο λέω με κάθε σιγουριά. Σε περίπτωση που διακόψεις απο FORTHnet, η γραμμή καταργείται. Σε όποιο τηλέφωνο και να ρωτήσεις αυτό θα σου πουν. Ακόμα και αν σου πουν το αντίθετο ρώτα το όνομα αυτού που στο είπε και ζήτα του να στο στείλει γραπτώς.

 

Αυτο ισχύει και θα ισχύει μάλλον για πολύ καιρό ακόμα μέχρι να βγει (αν βγει ποτέ..) η φορητότητα στις γραμμές ADSL ωστε να μπορείς να μετακινείσαι μεταξύ διαφορετικών ISP χωρίς να απαιτείται κατάργηση της γραμμής και εκ νέου ενεργοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες το ξαναδιάβασα κάπου' date=' και συγκεκριμένα στο ADSLgr, και δεν είναι αλήθεια :(.

 

.[/quote'] αυτο που λεει ειναι αληθεια.δηλαδη οτι θα σου καταργισουν την γραμη το οτενετ κιτ?εμενα μου ειπαν εγγραφος οτι αυτο γινετε{δηλαδη γινετε να κρατησεις τη γραμη και να αλαξεις προβαιντερ} :???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...