Προς το περιεχόμενο

Ο,τι χρειάζεστε για το K750i+W800i+K700i+D750i, θα το βρείτε εδώ


migel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
re paidia mipws kserei kaneis pou borw na agorasw ta akoustika tou w800????

 

Αν εννοείς αυτό ...

 

 

GPD_15864high_45_0_4000.jpg

 

... το αγόρασα χθες από κατάστημα Γερμανός (ο κωδικός του αξεσουάρ είναι HPM-70) με κόστος 39 ευρώ. Δουλεύει ΑΨΟΓΑ, τα καλύτερα 39 ευρώ που ξόδεψα για το Κ750i. Η ποιότητά τους είναι απλά εκπληκτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια χαρα σε ολους' date='

 

Ειμαι καινουργιος και ομολογω οτι το thread μοθ ανοιξε τα ματια, εγω θελω να ρωτησω πως μπορω να αλλαξω το μενου του k750i (το πηρα με vodafone ) και τωρα γυρισα σε cosmote. Το μενου μου ομως συνεχιζει να γραφει vodafone live[/quote']

 

Καλησπέρα .

 

Εαν μένεις κοντά στον Πειραιά με 15€ ( εαν θυμάμαι καλά ) μπορείς να αφαιρέσεις το Vodafone Live ή να του βάλεις το firmware του w800i .

Το μαγαζί ονομάζεται 9volto και είναι στην Ευαγγελίστρια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχην πολυ φοβερο το φορουμ!!!

Κατα δευτερον 2φορες φοβερη δουλεια στο συγκεκριμενο τοπικ

Κατα τριτον την βοηθεια σας μιας και δεν καταλαβαινω και πολλα!!!

Εχει τιποτα προγραμματακια να βαλω???Π.χ να χειριζομαι συσκευες

Πιστευω θα ηταν ποιο ευκολο να εξηγουσατε τι κανει το καθενα στα ελληνικα αυτα τα προγραμματακια που εχετε βαλει....

Συγνωμη αλλα δεν ξερω και πολλα :(

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχην πολυ φοβερο το φορουμ!!!

Κατα δευτερον 2φορες φοβερη δουλεια στο συγκεκριμενο τοπικ

Κατα τριτον την βοηθεια σας μιας και δεν καταλαβαινω και πολλα!!!

Εχει τιποτα προγραμματακια να βαλω???Π.χ να χειριζομαι συσκευες

Πιστευω θα ηταν ποιο ευκολο να εξηγουσατε τι κανει το καθενα στα ελληνικα αυτα τα προγραμματακια που εχετε βαλει....

Συγνωμη αλλα δεν ξερω και πολλα :(

Ευχαριστω!!!

 

Για να χειρίζεσαι συσκευές ' date=' απο όσο ξέρω ακόμα δεν υπάρχει τίποτα .

Υπάρχει ένα προγραμματάκι με το οποίο μέσω bluetooth μπορείς να δουλέψεις τα πιο κάτω προγράμματα στο PC σου .

Το πρόγραμμα ονομάζεται Remote Profiler (373kb) και τα αρχεία που δουλεύει έχουν κατάληξη .HID .

BLUETOOTH REMOTE HID-FILES

 

my HTPC Control my HTPC via bluetooth New

Desktop Control your Desktop via bluetooth

Desktop (2) Control your Desktop via bluetooth

Internet Explorer Control Windows Internet Explorer via bluetooth

Media Player 10 Control Windows MediaPlayer 10 via bluetooth

WinAmp 2 Control Winamp (all versions over 2) via bluetooth

WinAmp (Modern) Control Winamps modern version via bluetooth New Version

RealPlayer Control Realplayer via bluetooth

DivX Player Control DivX all versions via bluetooth

MediaPlayer Classic Control MediaPlayer classic version via bluetooth

Power DVD Control Power DVD via bluetooth New Version

Windows Media Center Control Windows Media Center via bluetooth

WinDVD Control WinDVD via bluetooth

WinTV Control WinTV via bluetooth

BSPlayer Control BSPlayer via bluetooth

JetAudio Control JetAudio via bluetooth

MediaMonkey Control MediaMonkey version 1 via bluetooth

RealMagic Hollywood Plus Control RealMagic Hollywood Plus via bluetooth

ShowShifter Control ShowShifter via bluetooth

TVTool Control TVTool via bluetooth

VLC MediaPlayer Control VLC MediaPlayer via bluetooth

Εδώ έχει τα παραπάνω αρχεία έτοιμα για download και μπορείς να φτιάξεις και δικά σου .

Και 2 εικόνες για να δεις πως περίπου είναι .

mediaplayer9jw.jpg neroshowtime2gn.th.jpg

 

Εαν θέλει κάποιος το .HID για χειρισμό του Nero Show Time ας το πει να το βάλω κάπου να το πάρετε , γιατί δεν κράτησα λινκ απο εκεί που το βρήκα .

Στο αρχείο read me αναφέρει τα:

.:: ShowTime.hid ::.

 

Απομακρυσμένος έλεγχος του Nero ShowTime 2,

για τα SonyEricsson K700 Series

 

© Πέτρος Κυλαδίτης, 2005

 

Για πιο πρόγραμμα ενδιαφέρεσαι να μάθεις τι κάνει ?

Ρώτα για να σου πούμε , γιατί όπως καταλαβαίνεις χρειάζεται πολλή δουλειά για να γίνει αυτό , αν και στην πρώτη ευκαιρία που θα βρω θα το προσπαθήσω ( για όσα ξέρω τουλάχιστον ) .

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.:-D

Καλώς ήρθες .:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω καποιο συγκεκριμενο....απλα μιας και δεν ασχολουμαι και πολυ δεν μπορω να καταλαβω τι κανει το καθενα, γι αυτο ειπα να εχει μια επεξηγηση τι λειτουργια του καθενος ωστε να βγαινει νοημα για καποιον σαν και μενα!!!Ξερω οτι ειναι δυσκολο και θελει χρονο απλως το εριξα σαν ιδεα....

 

Ακομη 2 ερωτησεις

 

1) Γνωστη μου εχει κ750 VL και δεν μπορει να βαλει ΜΡ3 για ηχο κλησης, στην αρχη ειπα οτι ηταν επειδη ηταν κλειδωμενο, ομως μετα που το δοκιμασα στο δικο μου (επισης VL) μπορω να το κανω!!!Υπαρχει καποιος τροπος να λυθει αυτο το προβλημα???

 

2) Για ποιο λογο δεν μπορουμε να βαλουμε στο κ750 navigation???Λεω γι'αυτα που συνδεονται με bluetooth και αν δεν κανω λαθος τρεχουν το προγραμμα route66

 

Ευχαριστω!!!

 

1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω καποιο συγκεκριμενο....απλα μιας και δεν ασχολουμαι και πολυ δεν μπορω να καταλαβω τι κανει το καθενα' date=' γι αυτο ειπα να εχει μια επεξηγηση τι λειτουργια του καθενος ωστε να βγαινει νοημα για καποιον σαν και μενα!!!Ξερω οτι ειναι δυσκολο και θελει χρονο απλως το εριξα σαν ιδεα....

 

Ακομη 2 ερωτησεις

 

1) Γνωστη μου εχει κ750 VL και δεν μπορει να βαλει ΜΡ3 για ηχο κλησης, στην αρχη ειπα οτι ηταν επειδη ηταν κλειδωμενο, ομως μετα που το δοκιμασα στο δικο μου (επισης VL) μπορω να το κανω!!!Υπαρχει καποιος τροπος να λυθει αυτο το προβλημα???

 

2) Για ποιο λογο δεν μπορουμε να βαλουμε στο κ750 navigation???Λεω γι'αυτα που συνδεονται με bluetooth και αν δεν κανω λαθος τρεχουν το προγραμμα route66

 

Ευχαριστω!!!

 

1)[/quote']

 

Καλησπέρα .

 

1. Για να βάλεις ήχο κλήσης ΜΡ3 σε vl κατεβάζεις το DRM packager .

 

Κάποιο λάθος πρέπει να κάνεις σχετικά με το δικό σου vl , και το λέω γιατί απο οσο ξέρω μπορείς να βάλεις σαν ήχο κλήσησς ΜΡ3 μόνο ότι κατεβάσεις/πληρώσεις μέσω του vodafone live menu ( εκτός βέβαια του προγράμματος που προανέφερα ).

 

2. Νομίζω δεν υπάρχει έκδοση για το K750i , απο οσο ξέρω είναι για smart phone Nokia .

nokiasmartphones5rq.th.jpg

http://www.66.com/route66/products.php?cid=GR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω....και μενα μου φανηκε πολυ περιεργο (το τηλ αγοραστηκε πριν 2 μερες) Αλλα δουλεουν ολα σαν ringtone χωρις να ειναι αγορασμενα!!!

Μηπως το ξεκλειδωσαν μετα τις υποκλοπες:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχεια των ερωτησεων....

 

Χθες εβαλα μια καρτα μνημης σε αλλο κινητο (απο νοκια 6230 αν θυμαμε καλα) να δω τι ειχα ξεχασει μεσα μου εκανα εντυπωση οτι μου ζητησε κωδικο!Τωρα πως το ειχα κανει μην με ρωτησετε, ουτε που θυμαμε, παντως εμπαινες σε ενα μενου για την καρτα. Υπαρχει καποιος τροπος να κανω ετσι και την καρτα μνημης του κ750???

 

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχεια των ερωτησεων....

 

Χθες εβαλα μια καρτα μνημης σε αλλο κινητο (απο νοκια 6230 αν θυμαμε καλα) να δω τι ειχα ξεχασει μεσα μου εκανα εντυπωση οτι μου ζητησε κωδικο!Τωρα πως το ειχα κανει μην με ρωτησετε' date=' ουτε που θυμαμε, παντως εμπαινες σε ενα μενου για την καρτα. Υπαρχει καποιος τροπος να κανω ετσι και την καρτα μνημης του κ750???

 

Ευχαριστω!!![/quote']

 

Καλησπέρα .

 

Απο οσο ξέρω αυτό δεν γίνεται , εαν κοιτάξεις στα λινκ που σου έστειλα θα βρείς ενα αρχείο ( File Protect ) με το οποίο κλειδώνεις τα αρχεία σου στο Κ750i .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτήσεις, αν ξέρει να μου πει κάποιος σίγουρα..

πρώτον: αν βγάλουμε το Vodafone Live με αναβάθμιση από 9volto, χανουμε την εγγύηση απο Ericsson; Αν βάλουμε firmware W800;

δεύτερον: αν βγάλουμε το Vodafone Live με αναβάθμιση από 9volto, και πάμε να κάνουμε αναβάθμιση από το site της Ericsson θα μας αφήσει να κάνουμε και σε τι (Vodafone Live, ή μη Vodafone Live); ομοίως για W800..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An kaneis anabathmish se w800 h apo 9volto tote xaneis thn eguhsh.

Den tha mporeis pote na kaneis anabathmish apo to site ths ericsson paramono apo to site pou agwrases to upgrade firmware an pote bgalei nea ekdwsh. An to metanoiwseis mporeis na epistrepseis se k750i alla pali den tha mporeis na baleis firmware ths ericsson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο ερωτήσεις κι εγώ:

Έχω VL στο Κ750i.Θα μπορέσω να κάνω αναβάθμιση στο site της SE(λόγω vl)?

Σε service της SE θα μπορούν να μου κανουν αναβάθμιση και να φύγει το VL menu?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...