Προς το περιεχόμενο

μTorrent: μικρό αλλά θαυματουργό


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά σε εμένα αν κατεβάσω το upload στο 1 από 10 αμέσως μου διπλασιάζεται το download..αυτό με την έκδοση 1.3, γιατί με την 1.4 μου βγάζει μήνυμα download limited..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 665
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ενω κατεβαζει κανονικα, κατω στη μπαρα του προγραμματος βγαζει "NAT Error".ειναι καποιο προβλημα? μπορει να διορθωθει? επηρεαζει την ταχυτητα του download?

Πρέπει να ανοίξεις την πόρτα που χρησιμοποιεί το μTorrent, στον ρούτερ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ανοίξεις την πόρτα που χρησιμοποιεί το μTorrent, στον ρούτερ σου.

μηπως μπορεις να με βοηθησεις σ αυτο; εχω το microcom 2636 και ενω ξερω την port του utorrent , δε ξερω το τροπο να κανω port forwarding και ΑΝ χρειαζεται μιας και εχω usb το modem στο pc

 

ευχαριστω!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@paratragoudo ,θα πας στο configuration page του modem ,θα πατησεις εκει που λεει virtual server και εκεί θα προσθεσεις τις θυρες για UDP και TCP. Σαν Host IP Adress 8α βαλεις την εσωτερική σου IP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asxeto re paidia alla epeidi milate gia port forwarding.Loipon sto crypto f200 pou dinei9 i forthnet ginetai?Dioti eixa tin aisthisi oti ginetai mono gia router alla vlepw oti ginetai kai gia modem.Kai an nai,PWS?Dioti den mporw na vrw configuration panel na kanw portforwarding

Kai mia asxeti erwtisi:To kanw alla den to xerw:TI kanei to portforwarding?Ennow giati...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

http://www.portforward.com/

 

http://www.portforward.com/help.htm

 

Kaizer, η εντύπωση που έχω είναι ότι το port forwarding δουλεύει μόνο σε routers κι όχι σε απλά modems. Από πού άντλησες αντίθετο συμπέρασμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα modem δεν χρειάζονται να νοίγεις πόρτες αφού είναι όλες ανοιχτές. Απλά στο software firewall θα πρέπει να ανοίξεις την πόρτα αλλά μόνο για το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

software firewall den exw,kai exw apenergopoiisei kai auto twn XP(elaaaaa,min sas mpainoun idees).Apoti katalava apo to aploiko alla safws katanoitio link tou skylou,portforwarding xreiazetai mono se routers wste na apofasizoun ti paei pou.Se modem ola se sena erxontai opote no need for portforwarding.

To erwtima omws paramenei: GIATI den vriskw tetoia epilogi sta options tou control panel tis forthnet?Mhpws an valw router tha to vrw stou router kai oxi stis forthnet?

 

Yparxei kapoios logos na parei router kapoios pou exei mono ena pc sto spiti?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@paratragoudo ,θα πας στο configuration page του modem ,θα πατησεις εκει που λεει virtual server και εκεί θα προσθεσεις τις θυρες για UDP και TCP. Σαν Host IP Adress 8α βαλεις την εσωτερική σου IP

στο συγκεκριμενο σημειο εχω φτασει αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι η ΙΡ. Δεν εχω static ip και αυτο σημαινει οτι καθε φορα που θα ανοιγω τον υπολογιστη και μπαινω στο ιντερνετ, θα πρεπει να αλλαζω την ΙΡ; Επισης ειδα οτι δε δεχεται οταν του πληκτρολογω το no-ip μου (κατι που θα με βολευε)

any ideas????

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eipa meta apo 2 vdomades na kanw ena port checking tou μTorrent.Den exw router,to clasic crypto f200 exw.Kai kanw to port checking kai na ti vgazei!!

 

Welcome to the µTorrent Port Checker.

A test will be performed on your computer to check if the specified port is opened.

 

Checking port 32459 on 62.1.251.199...

 

Error! Port 32459 does not appear to be open.

 

opou 32459 to port pou exei ws default to μTorrent.

 

Kai erwtw: afou exw modem,den thaprepe ola ta ports nanai anoixta?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ανοίξεις την πόρτα που χρησιμοποιεί το μTorrent, στον ρούτερ σου.

 

η πορτα ειναι φυσικα ανοιχτη αφου οπως αναφερω κατεβαινουν κανονικα τα torrents.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eipa meta apo 2 vdomades na kanw ena port checking tou μTorrent.Den exw router' date='to clasic crypto f200 exw.Kai kanw to port checking kai na ti vgazei!!

 

Welcome to the µTorrent Port Checker.

A test will be performed on your computer to check if the specified port is opened.

[/quote']

 

Αληθεια πως μπορω να κανω κι εγω αυτο το... port checker? ειναι καποιο προγραμμα η γινεται μεσω της σελιδας του modem?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια πως μπορω να κανω κι εγω αυτο το... port checker? ειναι καποιο προγραμμα η γινεται μεσω της σελιδας του modem?

 

Το Port Checker το κάνεις μέσα απο το utorrent ( new version ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...