Προς το περιεχόμενο

μTorrent: μικρό αλλά θαυματουργό


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 665
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

@ dim_b OK Σωστός όπως κ shinta! Είπαμε λόγω insomnia μπέρδεψα συμμετρία με static. Μη βαράτεεε!

 

ΕΠΕΙΓΟΝ: Ακριβώς από το προηγούμενο μισάωρο που είμαι μπροστά σε Η/Υ έχω πακέτα περιορισμένα στο 20 με αποτέλεσμα να σέρνεται το surf έστω κ αν το μ κατεβάζει με 1kB! Το έχει παρατηρήσει κ κάποιος άλλος?

 

Αλήθεια ο περιορισμός στα πακέτα είναι θέμα πΟΤΕ-γραμμής (νομίζω ναι) ή ISP?

 

Ξέρει κανείς αν η vivo έχει κ αυτή κόφτη στα πακέτα ή όχι? Από ότι ξέρω είναι μόνο ελληνική πρωτοτυπία του πΟΤΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το προβλήμα το είχα όταν είχα απλό modem(crypto f200). Τώρα με το router οι σελίδες ανοίγουν μπαμ-μπαμ ακόμα και όταν κατεβάζω με 40kb απο torrent. Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα ΟΤΕ η ISP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα D-Link G664T. Είναι modem router over Ethernet. Δε νομίζω να έχει τα προβλήματα που είχαν τα USB modems αν και εμφάνιζαν τέτοια συμπτώματα για άλλους όμως λόγους.

 

Έχω επίσης συνέχεια ανοιχτό το ADSL packet tester. Καθημερινά όταν τα packets/s πλησίαζαν τα 30 το surfing γινόνταν σέρνοντας. Δεν έχει τόσο σημασία η ταχύτητα που κατεβάζεις, πιστεύω, όσο το πόσα d/l έχεις ανοιχτά=περισσότερα πακέτα. Είναι γνωστό ότι ο πΟΤΕ μέχρι τώρα έχει κόφτη στα πακέτα στο 30, εξού και τα σοβαρά προβλήματα που προκύπτουν στα παιδιά που κάνουν VoIP ή online gaming (εφαρμογές που χρησιμοποιούν μεγάλο αριθμό packets/s αλλά μικρού μεγέθους packets). Σήμερα ο ΟΤΕ κατέβασε τον κόφτη στο 20!!!!!!!!!!!!! Δεν ξέρω το γιατί αλλά αυτό διαπίστωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία νέα από forthnet που μίλησα μαζί τους μου είπαν ότι έχουν ζητήσει από τον πΟΤΕ να άρει τον κόφτη για να μπορούν να λειτουργούν οι εφαρμογές VoIP.

 

Στο μεταξύ φυσικά ο χρόνος τρέχει εμείς για άλλα έχουμε πληρώσει και άλλα παίρνουμε!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
epeidi molis tora arxisa na xrisimopoio to programma mipos kserei kaneis ti ports prepei na anoikso sto router? exo to microcom ad2636! ti arithmous prepei na valo sto udp kai sto allo?

 

 

Στο router πρέπει να ανοίξεις την ίδια port με αυτήν που θα ορίσεις μέσα στις επιλογές του μTorrent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι είναι απίστευτό και όμως αληθινό.

Μερικοί χρήστες έχουν αγοράσει το μTorrent!!!!!!

Κάποια sites το πουλάνε και δυστυχώς ανίδεοι χρήστες έχουν πέσει θύματα αυτής της απάτης.

Έτσι ο developer αποφάσισε να δείξει αυτό το μήνυμα για να προστατευθούν όσοι την έχουν πατήσει και ούτε καν το έχουν καταλάβει.

 

Το μTorrent είναι 100 % δωρεάν και το official site είναι το http://www.utorrent.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το crypto f200 που εχεις φιλε ειναι απλο μοντεμακι και δεν εχει δικο του firewall ωστε να ανοξεις καποια πορτα. εκτος και αν εχεις software firewall οποτε πρεπει να ανοιξεις την πορτα απο εκει!

 

παντως το προγραμματακι λεει κατα πολυ, αφου με 512 που εχω χτυπαει σταθερα 55-57 k/sec...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...