Προς το περιεχόμενο

μTorrent: μικρό αλλά θαυματουργό


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To thema einai an yparxei tropos na MHN desmevei xwro efoson den exei katevasei olokliro to torrent alla na desmevei oso xwro exei katevasei apo to kathe torrent etsi den einai to poio swsto?

 

Kai kati allo. Sthn ekdosi 1.7.5 exei mia epilogi sta options kai sigegrimena sto menu: sindesi poy leei: "energopoihsh nat-pmp antist. thiras" ti akrivws kanei ayti i epilogi?

Sas euxaristw poly oloys prokatavolika.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 665
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω Forthnet Soho. Στο upload είμαι σταθερά στα 100kbytes/s. Στο download κατέβαζε ενα αρχείο με 100-400kbytes/s. Μόλις έφτασε στη μέση στο 50% η ταχύτητα έπεσε κάτω από 100 και μετά κάτω από 50.

Ταυτόχρονα στο uploading είναι στο 80%.

 

 

Να ρωτήσω με τα παρακάτω στατιστικά γραμμής

Statistics Downstream Upstream

Line Rate 15521 Kbps 1021 Kbps

Attainable Line Rate 18816 Kbps 1287 Kbps

Noise Margin 8.1 dB 13.7 dB

Line Attenuation 26.5 dB 11.9 dB

Output Power 12.4 dBm 19.0 dBm

 

Έχω την έκδοση μTorrent 1.7.5

Τι ρυθμίσεις προτείνετε στο

maximum number of global connections=

maximum number of connected peers per torrent=

number of upload slots per torrent=

Max half_open=

 

έχω τσεκαρισμένα τα

pre-allocate files,

Enable NAT-PMP port mapping,

Enable Peer Exchange,

Allow incoming legacy connections,

Protocol encryption Outgoing enabled

Use additional upload slots if upload speed <90%

 

Δεν έχω τσεκαρισμένο το

Enable UPnP port mapping

 

Στο Alternate upload rate when not downloading τι τιμή kbytes/s βάζουμε;

 

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση οσο αφορα την επιλογη ενεργοποιηση nat-pmp αντιστοιχης θυρας.Χθες αποφασισα να κανω portforward μια θυρα και απο οτι διαβασα η επιλογη upnp port mapping πρεπει να ειναι uncheck στην περιπτωση του portforward.

Οσο αναφορα την επιλογη ενεργοποιηση nat-pmp αντιστοιχης θυρας στην περιπτωση portforward αυτη η επιλογη θα ειναι καλυτερα να τσεκαρισμενη ή οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως εχει αναφερθει ξανα, αλλα ειναι δυσκολο να διαβασω 66 σελιδες.

 

Πως μπορω να αριθμησω τα downloads μου με σειρα προτεραιοτητας, ετσι ωστε οταν τελειωνει το ενα να κατεβαινει, να ξεκιναει το αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα γιατί όταν βάζω λήψη το έχει στην αναμονή και για να ξεκινήσει θέλει εξαναγκασμένη λήψη..?

Πας στις ρυθμίσεις στο Queueing και ορίζεις τον αριθμό των αρχείων που κατεβάζεις ταυτόχρονα. Τα επόμενα από αυτά πάνε στην ουρά. Τσέκαρε επίσης την αυξουσα αρίθμηση στη λίστα.

@Absinthe

Χρησιμοποιείς τα βελάκια στη μπάρα για να βάλεις την αύξουσα αρίθμηση με τη σειρά που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Absinthe

Χρησιμοποιείς τα βελάκια στη μπάρα για να βάλεις την αύξουσα αρίθμηση με τη σειρά που θες.

 

Thanx αλλα θελω να αρχιζει το ενα να κατεβαινει αφου τελειωσει το αλλο και οχι ταυτοχρονα και τα 2. Υπαρχει καποια επιλογη για αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση οσο αφορα την επιλογη ενεργοποιηση nat-pmp αντιστοιχης θυρας.Χθες αποφασισα να κανω portforward μια θυρα και απο οτι διαβασα η επιλογη upnp port mapping πρεπει να ειναι uncheck στην περιπτωση του portforward.

Οσο αναφορα την επιλογη ενεργοποιηση nat-pmp αντιστοιχης θυρας στην περιπτωση portforward αυτη η επιλογη θα ειναι καλυτερα να τσεκαρισμενη ή οχι;

 

 

Kανεις παιδια γι αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω στην περιπτωση του portforward να θελει τσεκαρισμενη την επιλογη η upnp port mapping.Αυτη η επιλογη εχει σχεση με τις τυχαιες θυρες ενω εγω κανω portforward σε μια συγκεκριμενη.Τωρα οσο αναφορα την επιλογη "ενεργοποιηση nat-pmp"δεν ξερω ακριβως τι χρειαζεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια να ρωτησω κατι

 

Εχω γραμμη πανεπιστημιου αγγλιας αλλα δεν ξερω ποσο μπορει να ειναι .. υπαρχουν στιγμες που κατεβαζω κ ανεβαζω ταυτοχρονα με 1 mb το καθενα.. ποιες ειναι οι ιδανικες ρυθμισεις για το utorrent?

 

προσπαθω να κατεβασω πχ 2 ξεχωριστα αρχεια ..το ενα κατεβαινει κανονικα το αλλο αν και εχει leechers & seeders μου τα βγαζει ετσι 0 (437) ή 0 (ο) και κοκκινο ..τι να κανω?

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...