Προς το περιεχόμενο

μTorrent: μικρό αλλά θαυματουργό


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Χθες έλαβα το παρακάτω μήνυμα, από γνωστό ξένο ιδιωτικό tracker:

 

There have been reports of utorrent 1.7 sending private info outside the tracker

 

The client version 1.7 will not be allowed at ****** because of this problem

 

we understand the need for a utorrent version to be available to you

 

please feel free to download utorrent 1.6.1

 

we are sorry for the troubles our utorrent members have faced due to these bugs

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω; Είναι απλό bug του προγράμματος που θα διορθωθεί ή κάτι άλλο; Πάντως ήδη κατέβασα και το Azureus...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 665
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν γουγλάρεις την πρώτη πρόταση του μηνύματος θα σε βγάλει σε ένα τόπικ στο φόρουμ του μΤ όπου γίνεται συζήτηση για το θέμα. Φαίνεται ότι έχουν ακολουθήσει κι άλλοι private trackers.

 

Οι μοδεράτορες του μΤ κατηγορούν τους πριβέ τράκερ ότι ενεργούν βάσει φημών χωρίς να φροντίσουν να επιβεβαιώσουν οι ίδιοι αν αληθεύουν όλα αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

 

Καλό και το Azureus πάντως - έχει περισσότερες επιλογές από το utorrent νομίζω. Το μόνο που μου έχει λείψει είναι ότι το utorrent είχε επιλογή "show current speed in title bar" - μήπως έχει και το azureus κάτι παρόμοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το βατράχι δεν έχει τέτοιο. Έψαξα και μʼ αυτό το πονηρό φίλτρο που έχει στα Options και δεν βρίσκω τίποτα...

 

Πάντως ο Az είναι εντυπωσιακό πρόγραμμα. Όχι ότι το μΤ δεν είναι κι αυτό εντυπωσιακό, με τον δικό του τρόπο, αλλά είναι κλειστού κώδικα, πράγμα που δεν με γοητεύει ιδιαίτερα για πρόγραμμα P2P... :-)

 

btw, για όποιον έχει περάσει σε Vuze και θέλει το παραδοσιακό interface του βατραχιού, είναι πολύ απλό. Δυο ρυθμίσεις μόνο:

 

http://www.azureuswiki.com/index.php/Azureus_2_and_Vuze

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Το utorrent είναι το πρόγραμμα που συστήνω σε άλλους, γιατί το βρίσκω πολύ απλό και εύκολο στη χρήση (πέρα από το ότι είναι πανάλαφρο).

 

Παρόλα αυτά, κι εμένα με εντυπωσίασαν οι πολλές επιλογές του Azureus, ενώ λόγω του ότι έχω αρκετά καλό μηχάνημα, δεν με ενοχλεί το ότι δεν είναι τόσο ελαφρύ όσο το utorrent.

 

Πάντως, το ότι είναι opensource, χωρίς πλάκα, έχει αρχίσει και για μένα να μετράει αρκετά πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Βικιπαίδεια:

 

Με τον όρο Λογισμικό ανοικτού κώδικα εννοείται λογισμικό του οποίου ο πηγαίος κώδικας διατίθεται ελεύθερα σε αυτούς που θέλουν να τον εξετάσουν, αλλάξουν η χρησιμοποιήσουν σε άλλες εφαρμογές. Υπάρχουν πολλές διαφορετικές άδειες χρήσης που μπορεί να συνοδεύουν το λογισμικό ανοικτού κώδικα.

 

Σε γενικές γραμμές το λογισμικό ανοικτού κώδικα δεν συνεπάγεται δωρεάν λογισμικό, αλλά αναφέρεται κυρίως στην ελευθερία του κάθε χρήστη να εξετάσει και να χρησιμοποιήσει την γνώση που του προσφέρει ο κώδικας προγραμματισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 μερες τωρα εκει που ανοιγω το προγραμμα και κατεβαζει μετα απο λιγο μου γραφει κατω αριστερα,διπλα απο το συμβολο του port forward το μηνυμα "download limited" και δεν κατεβαζει πανω απο 30kb/s.Τι μπορει να συμβαινει?Να σημειωσω οτι δοκιμασα και με κλειστο firewall αλλα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 μερες τωρα εκει που ανοιγω το προγραμμα και κατεβαζει μετα απο λιγο μου γραφει κατω αριστερα,διπλα απο το συμβολο του port forward το μηνυμα "download limited" και δεν κατεβαζει πανω απο 30kb/s.Τι μπορει να συμβαινει?Να σημειωσω οτι δοκιμασα και με κλειστο firewall αλλα τιποτα.

 

Επειδή μ' άρεσε το γιοτ για δες αυτό:

 

Παράθεση από

http://www.utorrent.com/faq.php

 

What does Download Limited in the status bar mean?

 

This is an anti-leech protection put in µTorrent. It means your upload cap is set too low, and as such, your download is limited to 6 times that amount (3 in 1.4 build 402, 6 in 1.4.1 build 405+). It's set to 6 times the cap so that legitimate users who need that cap (dial-up, ISDN, certain slow broadband connections) are unaffected by it. It only applies to upload caps of 1-5 KiB/s.

 

link: http://www.utorrent.com/faq.php#What_does_Download_Limited_in_the_status_bar_mean.3F

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 μερες τωρα εκει που ανοιγω το προγραμμα και κατεβαζει μετα απο λιγο μου γραφει κατω αριστερα,διπλα απο το συμβολο του port forward το μηνυμα "download limited" και δεν κατεβαζει πανω απο 30kb/s.Τι μπορει να συμβαινει?Να σημειωσω οτι δοκιμασα και με κλειστο firewall αλλα τιποτα.

 

μάλλον έχεις βάλει όριο κάτω από 6 στο upload speed..τότε το βγάζει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Re pedes kati poy exoyn anaferei gia to utorrent 1.7.2 poy leei oti exei mesa kapoio sistima entopismoy to ti katevazei oa kathe enas giati to utorrent prokeite na ginei nomimo programma kai na apagorevei ta paranoma katevasmata to exei akoysei kaneis? Kai an nai ti akrivws ginetai me to thema?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...