Προς το περιεχόμενο

μTorrent: μικρό αλλά θαυματουργό


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 665
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σύντροφοι βοηθάτε λίγο...

 

Είχα το BitComet. Με το που άρχισα να χρησιμοποιώ το νέο μου router AVM Fritz!Box Fon WLAN 7140 (Annex A), δημιούργησε προβλήματα με κολλήματα και restarts.

Οπότε αναγκάστηκα να στραφώ στη λύση του μTorrent.

Έτρεξα το 1.70 ΒΕΤΑ.

 

Έκανα τις ρυθμίσεις (ports, επιλογές, κτλ.) κι όλα καλά!

Μόνο όμως ένα πρόβλημα...

Παρατηρώ τόση ώρα την κίνηση των torrents που κατεβάζω.

Όταν κατέβαζα μόνο ένα, η ταχύτητα έφτανε μέχρι και 30 kB/s., χωρίς σχεδόν ποτέ να πέφτει.

Τώρα που πρόσθεσα άλλο ένα, η ταχύτητα διαμοιράστηκε στα 2 και δίνει από 15 kB/s στο καθένα.

Η ρύθμιση για το download είναι 0 (άπειρο) και η ταύτητα του upload είναι μέχρι και 5 kB/s, όπως ακριβώς τα όρισα.

Αυτό σημαίνει ότι οι ρυθμίσεις είναι ακριβείς...

 

Η γραμμή μου είναι 2048 και κατεβάζω 200άρες σε direct.

Σαν κάτι να το εμποδίζει να ανέβει παραπάνω! Τι μπορεί να είναι;

Ρυθμίσεις στο πρόγραμμα, στο router, να είναι τυχαίο...;

 

Χρειάζομαι γνώμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file,anebase to upload sta 10kbs kai tha sou ftiaxei h taxytita

 

kanonika me 2048 grammi eprepe na katebazeis stin xeiroteri me 150kbs gia torrent me diathesimotima apo 20% kai panw.

 

an den leitourgisei h rytmisi pou sou eipa bale to μtorrent 1.61 greek

 

egw ayto exw kai me syndesi 1024 katebazw me 90 mexri 105kbs σε torrent pou anefera prin.

 

telos an den breis me ayta akri,postare ena screenshot apo to μtorrent na dw kapoia simata katw dexia pou sou lene an leitourgei swsta to diktyo sou kai genika oi eiserxomenes syndeseis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα είχα azureus και είπα να ξαναγυρίσω πίσω στο μTorrent όλα ok το ρύθμισα και όλα ένταξη εκτος του ότι έχω πρόβλημα με την ταχύτητα εντωμεταξύ κατεβάζω από 25seeders και ταχύτητα είναι χαμηλότερη από 20 εντωμεταξύ έχω 1024!!! Μήπως πρέπει να κάνω καμια ρύθμιση στο number of connections??? Επίσης ήθελα να πω πως έχω router και έχω κάνει την πόρτα forward!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηξις:

 

Στο μtorrent, μου εχει κοκκινο σημαδακι και λεει "Not conectable. A firewall/router is limiting your network traffic...μπλαμπλαμπα" δλδ οτι πρεπει να ανοιξω πορτ κτλ κτλ.

Ομως κατεβαζω με 50-80 kb/sec (εχω οτε 768 ) και πολυ σπανια με χαμηλοτερο απο 20.

 

Τι παιζει ? (οχι οτι με ενδιαφερει αμεσα αφου εχω καλη ταχυτητα - πληροφοριακα ρωταω)

 

Θενκς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μπλοκάρει κάποιο απο τα tcp/udp [σε μένα μπλόκαρε το udp] το NAT ή το software firewall σου, και παρόλο που εσύ δεν το χρησιμοποιείς το utorrent αντιλαμβάνεται οτι το μπλοκάρεις [έστω και σε κομμάτι που δεν χρησιμοποιείται] και πετάει αυτό το μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα είχα azureus και είπα να ξαναγυρίσω πίσω στο μTorrent όλα ok το ρύθμισα και όλα ένταξη εκτος του ότι έχω πρόβλημα με την ταχύτητα εντωμεταξύ κατεβάζω από 25seeders και ταχύτητα είναι χαμηλότερη από 20 εντωμεταξύ έχω 1024!!! Μήπως πρέπει να κάνω καμια ρύθμιση στο number of connections??? Επίσης ήθελα να πω πως έχω router και έχω κάνει την πόρτα forward!!! Εγώ στο Number of Connections έχω 230 στο global μετά στο maximum number of connected έχω 80 και στο upload slots έχω 3!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκουχ,

ρε παιδια, ολα τα περιεργα σε μενα συμβαινουν?

 

Λοιπον, οπως ειπα, εχω 768 οτε.

Ειναι δυνατον να κατεβαζει με παραπανω απο 90?

 

Λοιπον, σε κατι φασεις, σα να ψιλοκολλαει ο υπολογιστης. Και κοιτωντας το μtorrent, δειχνει κατι τρελες ταχυτητες (μεχρι 160 kb/s ειδα). Ειναι δυναμον??? η φωτο τι ειναι τοτε? ιδεα μου?

post-29568-129062945577_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πιθανον ειναι ειτε

Α) Να εγινε διπλασιασμος γραμμης και να μην το πηρες χαμπαρι

Β) Το DSLAM σου να ειναι γυρισμενο αντι για 768 σε μεγαλυτερη ταχυτητα. Αν ισχυει αυτο τοτε δεν παιζει ρολο τι συνδρομη εχεις αλλα τι ταχυτητα παιρνεις απο το DSLAM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκουχ,

ρε παιδια, ολα τα περιεργα σε μενα συμβαινουν?

 

Λοιπον, οπως ειπα, εχω 768 οτε.

Ειναι δυνατον να κατεβαζει με παραπανω απο 90?

 

Λοιπον, σε κατι φασεις, σα να ψιλοκολλαει ο υπολογιστης. Και κοιτωντας το μtorrent, δειχνει κατι τρελες ταχυτητες (μεχρι 160 kb/s ειδα). Ειναι δυναμον??? η φωτο τι ειναι τοτε? ιδεα μου?

 

Για τσέκαρε το .iso μήπως είναι fake. :???:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ενα post που είδα παραπάνω διαπίστοσα πως και γω έχω το ίδιο πρόβλημα,δηλαδη και εμένα το μtorrent, μου εχει κοκκινο σημαδακι και λεει "Not conectable. A firewall/router is limiting your network traffic...κτλ μόνο που σε μένα αν και έχω 4096 (υποτήθετε) απο την vividi δεν κατεβάζει γρήγορα.Το μεγαλύτερο που έχω δει είναι 60-70kbps και ήμουν και ευχαριστημένος μάλιστα μιας και δεν ήξερα οτι πρέπει να κατεβάζει παραπάνω!!!Το διαπίστοσα διαβάζοντας τα post σε αυτο εδώ το topic.Λοιπόν κάνω απευθείας την ερώτηση περιμένοντας αν γίνετε μια συγκεκριμένη απάντηση.Ξέρει μήπως κάποιος να με καθοδηγήσει στο πως να εντοπίσω πιό port πρέπει να ανοίξω και που περίπου θα το βρώ γιατι εκτός τον άλλον κολάει κιόλας και θέλει και επανεκκίνηση το πρόγραμμα.Αναφέρω ακόμη τώρα που το θυμήθικα πως δε μου επιτρέπει περισσότερα uploads γιατί η ταχύτητα μειώνετε δραματικά.Το πακέτο της vivodi είχε ενα router της microcom.Το αναφέρω μπας και κάποιος γνωρίζει κάτι.Ευχαριστω προκαταβολικά για την απάντηση παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HellasVagabond

1) Ηταν στα 384 και διπλασιαστηκε στα 768. Να ξαναεγινε, χλωμο το κοβω.

2) Δες 2 τεστ (αν σου λενε κατι)

 

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

24/04/2007 16:06:40

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 46.77Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 532.18kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

click START to re-test

24/04/2007 16:07:13

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 104.85Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 408.73kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

 

parsifal

Γκουχ, πως γινεται?

 

kleidokratwr

Το iso ειναι οκ...Το εγραψα σε dvd και ολα ενταξει

 

Εδιτ,

θενκς για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...