Προς το περιεχόμενο

Linksys Wag354g-eu (annexa) Firmware


skarvelas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδιά λυπαμαι που 8α δυσαρρεστησω εκεινους που ειχαν την ατυχια να παρουν αυτον τον κουβά. Ημουν και εγω απο τους "τυχερους". Αυτο το ρουτερ ειναι γτπ. Συνεχεις αποσυνδεσεις και γενικα ενα δραμα. Πηρα τη forthnet και τους ειπα να το βαλουν εκει που ξερουν και πως αν δε μου το αλλαξουν θα υποβαλλω καταγγελιες. Δεν φταιω εγω αν δεν δοκιμασαν καλα αυτο που εβαλαν στα κουτια που πουλανε.

Στειλανε κουριερ και μου τα αντικατεστησαν με ενα D-Link g604t (annexA) που ειναι φοβερο ρουτερ (και λιγο πιο ακριβο). Ουτε αποσυνδεσεις ουτε τιποτα. Αν το πηρατε απο forthnet πρηξτε τους τα @@, ειναι υποχρεωμενοι να σας το αλλαξουν. Ισως καποια στιγμη βγει καποιο firmware που να λυνει το προβλημα, παντως ακομα τιποτα εδω και μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά λυπαμαι που 8α δυσαρρεστησω εκεινους που ειχαν την ατυχια να παρουν αυτον τον κουβά. Ημουν και εγω απο τους "τυχερους". Αυτο το ρουτερ ειναι γτπ. Συνεχεις αποσυνδεσεις και γενικα ενα δραμα. Πηρα τη forthnet και τους ειπα να το βαλουν εκει που ξερουν και πως αν δε μου το αλλαξουν θα υποβαλλω καταγγελιες. Δεν φταιω εγω αν δεν δοκιμασαν καλα αυτο που εβαλαν στα κουτια που πουλανε.

Στειλανε κουριερ και μου τα αντικατεστησαν με ενα D-Link g604t (annexA) που ειναι φοβερο ρουτερ (και λιγο πιο ακριβο). Ουτε αποσυνδεσεις ουτε τιποτα. Αν το πηρατε απο forthnet πρηξτε τους τα @@' date=' ειναι υποχρεωμενοι να σας το αλλαξουν. Ισως καποια στιγμη βγει καποιο firmware που να λυνει το προβλημα, παντως ακομα τιποτα εδω και μηνες.[/quote']

Ναι, τα γνωρίζουμε όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω το βρηκα απο ενα φιλο που μου το δωσε και απογοητευτηκα. Ειχα και απο την τελλας το f200 το μοντεμακι. Αφενος ειχα ελαφρως μειωμενη με το ρουτερ και αφετερου αποσυνδεσεις με τα τορρεντ. Οποτε γυρισα στο f200 που πιανω φουλ ταχυτητα και ουτε αποσυνδεσεις ουτε τπτ. Κακως εχει βγει το ονομα στα usb μοντεμ μου φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me firmware update kai rithmiseis PPOE kai LLC ola lithikan se emena. eixa tromero provlima kolage to internet meta apo 1 lepto kathe fora pou ekana download . tora katevazo torrents me 35 kb/sec kI P2P to idio. pantos an mporeite na to apofigete to router ayto!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re paidia exo mperdeytei eilikrina, diavasa olh th kouventa kai akrh den ebgala

 

kai erxomai tora kai rotao, ti einai to annexA kai annexB kai pou vlepo sto diko mou ti einai! kai deyteron pia ekdosh einai gia mena? ypopsin oti to router ayto to phra klassika ki ego apo th forthnet me to adsl in a box plus!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re paidia exo mperdeytei eilikrina' date=' diavasa olh th kouventa kai akrh den ebgala

 

kai erxomai tora kai rotao, ti einai to annexA kai annexB kai pou vlepo sto diko mou ti einai! kai deyteron pia ekdosh einai gia mena? ypopsin oti to router ayto to phra klassika ki ego apo th forthnet me to adsl in a box plus![/quote']

 

annex a ine gia pstn grammi kai to annex b gia isdn.to annex a exei 4 siderakia ekei pou mpenei to kalidio tis grammis kai to annex b exei 8.episis to annex b otan anavei kanei ena mikro tsak sta wag54g.oso gia tofirmware se liges meres tha bgei firmware pou diorthonei ta provlimata apo kapoion provider alla tha einai mono gia auton ton provider.auta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx poulinos gia thn enhmerosh, ekana to update sto firmware gia anexxb kai ola deixnoun na phgainoun kalyter pros to paron! idomen me to epomeno

 

auto pou diorthonei telios ta provlimata tha bgei apo ena provider kai tha ine mono gia auton.ta ipoloipa firmware elatonoun to provlima alla den to midenizoun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες προσπαθω να παρακαολουθησω την συζητηση, αλλα εχω ακομα αποριες.

Εγω ειμαι νεος στον κοσμο του dsl. Πηρα το πακετο της forthnet που ειχε αυτο το ρουτερ. αλλα γενικα δεν ξερω που να βαλω τον πυχη;;; δηλαδη στο οτι το dc σπανια κατεβαζει με πανω απο 10-15 κβ/σ φταει το ρουτερ ή εγω δεν εχω κανει σωστα τις ρυθμισεις του προγραμματος. Καλα τα τορεντς δεν τα εχω καταφερει να κατεβασουν, αλλα αυτο δνε το ριχνω στο ρουτερ καθως τωρα τα ανακαλυπτω αρα κατι μπορει να κανω λαθος. Στο dc ομως οταν ειμαι ακτιβ κανει ανα 3 τεταρτα connection reset by server. ενω τρωει μια φρικη καθε τοσο και μου λεει οταν ξανακανω connect μου λεει onknown adress (sta dyo megala ellinika hubs mpaino).

επισης οταν λετε οτι σας κανει disconnect τι εννοειτε? γιατι μερικες φορες φαινετε οτι ειμαι κανονικα ον λαιν, και δεν δουλευουν ουτε browsers ουτε τιποτα. και συνητηως πρεπει να κανο ρεσταρτ και να βγαλο το ρουτερ απο την πρηζα για να ξαναδουλεψει. Αλλα ακομα και ετσι σε 1/6 φορες δεν δουλευει.

Επισης τι πρεπει να κανω για να δουλευει bridge που προετεινουν μερικοι (να το βαλω στο σεταπ, ή πρεπει να αλλαξω και συνδεσμολογια?)

Μπορει να φταει η forhtnet? ή το δικτυο του ΟΤΕ στην γειτονια μου?

Μπορει να φταει το linksys?

Μηπως κανω εγω κατι λαθος?

Τελικα πως θα καταλαβω αν ειναι απο τα ελλατωματικα το δικο μου (το πηρα 10/2/2006)? Αυτο που σου δινουν απο την εταιρια για αντικατασταση ειναι το ιδιο καλο?

 

 

ΕΧΩ ΨΥΧΑΣΘΕΝΗΣΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...