Προς το περιεχόμενο

Linksys Wag354g-eu (annexa) Firmware


skarvelas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια να σας ρωτησω κατι να μου δωσετε τα φωτα σας...

 

Ειμαι και εγω κατοχος του συγκεκριμενου router και εχω βαλει το γνωστο firmware της Forthnet το οποιο ελυσε πολλα προβληματα οντως αλλα μου συμβαινει κατι παραξενο και δε ξερω τι να κανω...

 

Μια φορα την μερα περιπου, ενω κατεβαζει κανονικα απο το uTorrent, ολες οι σελιδες στο Web δε μου εμφανιζονται και δε ειναι θεμα browser, χρησιμοποιω Firefox Opera και IE τα ιδια δε συνδεεται ενω τα torrents κατεβαινουν κανονικα και το ελεγχω και απο το Netlimiter ποσο κατεβαζει.

 

Με soft ή hard reboot απο το interface της Linksys το προβλημα δε λυνεται και η μονη λυση ειναι να βγαλω την τροφοδοσια και να την ξαναβαλω και μετα παιζει κανονικοτατα...

 

Τι συμβαινει ξερεις κανεις να μου πει? Τι μπορω να κανω?

 

Επισης σε αντιθεση με οσα εχουν πει αλλοι, το δικο μου μετα την αναβαθμιση το νιωθω πιο ζεστο, αλλα δε μου κολλαει περα απο αυτο που περιγραφω πιο πανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Κι εμένα μου συμβαίνει όταν έχω πολλές συνδέσεις ταυτόχρονα. Ειδικά όταν δουλεύουν στον δεύτερο υπολογιστή που μπαίνει με WiFi το μTorrent και κανα-δύο Ρ2Ρ δεν ανοίγει τίποτα στον browser.

 

Πάτα το Stop στο Firefox και Refresh ή GoTo. Αργεί αλλά φορτώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να συνδέσω ασύρματα το φορητό μου HP με το LinkSys 354 το οποίο είναι ήδη συνδεδεμένο με με τον επιτραπέζιο PC με σύνδεση Ethernet. Οι γνώσεις μου σχετικά με δίκτυα είνα πολύ φτωχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι άνθρωποι της Linksys δεν είναι καθόλου σοβαροί. Στην ιστοσελίδα τους έχουν αφαιρέσει την Ελλάδα από το lacation. Ας μην αναφέρουμε το firmware με τα όποια λάθη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι άνθρωποι της Linksys δεν είναι καθόλου σοβαροί. Στην ιστοσελίδα τους έχουν αφαιρέσει την Ελλάδα από το lacation. Ας μην αναφέρουμε το firmware με τα όποια λάθη....

Απίστευτο!Μόνο που πρέπει να αποσύρουν και τις συσκευές τους από την αγορά.

 

 

asmilon έχεις ενεργοποιήσει το qos καθόλου;

Απ'οτι εχω παρατηρήσει, όταν κατεβαζα torrents, το browsing άλλοτε υπέφερε και άλλοτε όχι (συνήθως σαββατοκύριακα). Πιστεύω πως φταίει σε μεγάλο βαθμό και ο provider.

Αν κάνεις ping δηλαδή π.χ

>
ping www.insomnia.gr

την ώρα που κατεβάζεις, τι σου βγάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Capthookb πιστευεις πως αν ενεργοποιησω το QoS θα στρωσει το προβλημα? Το σκεφτηκα και εγω να το φτιαξω για το http αλλα δε ειμαι σιγουρος αν θα φτιαξει τιποτα. Τι προτεινεις για ρυθμιση?

 

Ping οταν κανω download μου βγαζει μεσο ορο 2880ms στο http://www.insomnia.gr, αλλα εχει λιγο καιρο να μου κανει το προβλημα αυτο, το κανει που και που ομως. Ισως εφτιαξε με την καινουρια εκδοση του uTorrent που χρησιμοποιω, δε ξερω :-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι άνθρωποι της Linksys δεν είναι καθόλου σοβαροί. Στην ιστοσελίδα τους έχουν αφαιρέσει την Ελλάδα από το lacation. Ας μην αναφέρουμε το firmware με τα όποια λάθη....

gia tin ellada pou tin exoun aferesei den xero giati alla gia to firmware den exei lathos se sxesi me tis aposindeseis.to firmware pezei pantou kala se exeresei tin elada kai alli mia xora.an ixame 10 -15 mbit grammi den tha ixame oute emeis aposindeseis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia tin ellada pou tin exoun aferesei den xero giati alla gia to firmware den exei lathos se sxesi me tis aposindeseis.to firmware pezei pantou kala se exeresei tin elada kai alli mia xora.an ixame 10 -15 mbit grammi den tha ixame oute emeis aposindeseis

 

poulinos

Έχω συνδέσει 3 pc, με winXP home, winXP pro, win98se και ένα laptop με winXP home ασύρματα. Όταν μπαίνει το win98se, τότε κανένα δεν έχει σύνδεση........:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δε σου δεχεται το password? Μπορεις να του κανεις reset αν θες, πατωντας για 20-30sec το reset ωσπου να κοκκινισει το power led... Μετα απλα ξαναδηλωνεις τα στοιχεια σου και θα εισαι οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σου δεχεται το password? Μπορεις να του κανεις reset αν θες, πατωντας για 20-30sec το reset ωσπου να κοκκινισει το power led... Μετα απλα ξαναδηλωνεις τα στοιχεια σου και θα εισαι οκ...

 

Από το δικό μου pc δεν "μπαίνω", από το δεύτερο pc που είναι σε δύκτιο μπορώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εχεις βαλει καποιο firewall τωρα προσφατα και σου μπλοκαρει την προοσβαση στο τοπικο δικτυο? Δοκιμασε το κατι τετοιο μου φαινεται πως ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω το Forthnet Adsl in a box plus με το Linksys WAG354G.

Επειδή έχω PSTN γραμμή θα πάρω προφανώς το AnnexA.

Από τα χαρακτηρηστικά του πίστευα ότι είναι πολύ καλό router.

Προβληματίστηκα όταν διάβασα το thread.

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις για το συγκεκριμένο router, σε κάποιους πιο έμπειρους και ψαγμένους από μένα.

 

1. Έχουν λυθεί ΠΛΗΡΩΣ ΟΛΑ τα προβλήματα που υπήρχαν;

(ΠΡΟΣΟΧΗ μιλώ για το PSTN)

 

2. Επειδή ανυσυχώ για την ασφάλεια, μπορώ να απενεργοποιήσω τελείως το Wireless, και να το ενεργοποιώ όποτε θέλω;

 

3. Μπορώ μέσω firmware update να το μετατρέψω από PSTN σε ISDN, και αντίστροφα;

 

4. Τέλος, θα μου συνηστούσατε αυτήν την αγορά;

 

Θα χρησιμοποιώ το ADSL για torrents, rapidshare, WinHTTrack και φυσικά με Firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...