Προς το περιεχόμενο

Αγορά καρέκλας


Exoskeletor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό τον καιρό ψάχνω και εγώ για μια καρέκλα... με ενδιαφέρει να πιάνει ολόκληρη την πλάτη και να έχει και προσκέφαλο. Όσο για τιμή διαθέτω 200-250.. κάθισα μια μέρα στο πλαίσιο σε αυτήν http://www.plaisio.gr/Furntiture/Office-Furniture/Chairs/Manager/Topstar-Ortega-Blue-8140-TA6.htm και μου φάνηκε καλή... έχετε να μου προτείνετε καμία άλλη;

 

Ανέτρεξε στο post #110, όπου αναφέρω ποιά έχω αυτή τη στιγμή και πές μου αν σου αρέσει κατ'αρχήν αισθητικά . . .

 

---------- Προσθήκη στις 18:53 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:53 ----------

 

πε'ιτε καμία ιδέα γτ και εγώ πρέπει να πάρω μια κοντεύω να βγάλω αιμοροίδες με δαύτη !!!! ε'ιναι από τις ακρίβες του πρακτικερ με 15 ευρο :P

 

Πόσα χρήματα θέλεις να διαθέσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό τον καιρό ψάχνω και εγώ για μια καρέκλα... με ενδιαφέρει να πιάνει ολόκληρη την πλάτη και να έχει και προσκέφαλο. Όσο για τιμή διαθέτω 200-250.. κάθισα μια μέρα στο πλαίσιο σε αυτήν http://www.plaisio.gr/Furntiture/Office-Furniture/Chairs/Manager/Topstar-Ortega-Blue-8140-TA6.htm και μου φάνηκε καλή... έχετε να μου προτείνετε καμία άλλη;

 

Εχω μια τετοια στο γραφειο σε δερματινη αλλα ιδια ως προς τα δυο μαξιλαρακια στην πλατη αλλα αυτο που ειναι πιο μεσα , το μεσαιο, με ενοχλει που δεν ακουμπα η πλατη. Η δικια μου δεν εχει και ρυθμιση πλατης.Βεβαια εγω στο σημειο που δεν ακουμπα η πλατη εχω και σπονδυλοδεσια/σιδηροκατασκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέτρεξε στο post #110, όπου αναφέρω ποιά έχω αυτή τη στιγμή και πές μου αν σου αρέσει κατ'αρχήν αισθητικά . . .

 

ναι μου αρέσει και μου φαίνεται αρκετά ψηλή για να πιάνει και το κεφάλι (είμαι 1,88) αγκαλιάζει όλη την πλάτη; είσαι ευχαριστημένος; Μπορώ να πώς στο κατάστημα να την δω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μου αρέσει και μου φαίνεται αρκετά ψηλή για να πιάνει και το κεφάλι (είμαι 1,88) αγκαλιάζει όλη την πλάτη; είσαι ευχαριστημένος; Μπορώ να πώς στο κατάστημα να την δω;

 

Η πλάτη έχει μέγιστο πλάτος 50 cm (στο επίπεδο της έδρας) και μειώνεται στα 41 cm (στο ύψος του προσκέφαλου).

Το ύψος της πλάτης είναι 83 cm (μετρούμενο από το επίπεδο της έδρας).

Οι διαστάσεις της έδρας είναι ~48*52 cm (βάθος*πλάτος) με ύψος βραχιόνων ~22 cm.

Έως τώρα είμαι από αρκετά έως πολύ ευχαριστημένος με μόνο "παράπονο" έναν μικρό τζόγο στον μηχανισμό ανύψωσης (ο οποίος βέβαια μέχρι ένα σημείο είναι λογικός).

 

Εάν πάς στα ΙΚΕΑ, σίγουρα θα έχουν εκθεσιακό μοντέλο για δοκιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μου αρέσει και μου φαίνεται αρκετά ψηλή για να πιάνει και το κεφάλι (είμαι 1,88) αγκαλιάζει όλη την πλάτη; είσαι ευχαριστημένος; Μπορώ να πώς στο κατάστημα να την δω;

 

Και εγώ αυτήν έχω και είμαι 1.98 και απολυτα ικανοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μου αρέσει και μου φαίνεται αρκετά ψηλή για να πιάνει και το κεφάλι (είμαι 1,88) αγκαλιάζει όλη την πλάτη; είσαι ευχαριστημένος; Μπορώ να πώς στο κατάστημα να την δω;

 

Και εγώ αυτήν έχω και είμαι 1.98 και απολυτα ικανοποιημένος.

 

Ντερεκια η νεα γενια Insomniacs !!!!H παλια σαν εμενα (1.70) δεν ξερω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw τα 100-110 κιλά μου θα τα αντέξει;

 

Για τα 100-110 δεν μπορώ να εγγυηθώ, αλλά για τα ~85, ΝΑΙ !

 

υ.γ. Νομίζω πως όλες οι λίγο σοβαρές εταιρείες, προβλέπουν τη χρήση από άτομα με μεγαλύτερο από το Μ.Ο. βάρος . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα χθες Πλαισιο και αποδειχτηκε αναγκαιο...

Αν δεν κατσεις σε μια καρεκλα απο φωτο και χαρακτηριστικα μπορει να πεσεις εξω.Δοκιμασα 7-8 καρεκλες και επελεγξα αυτη παρολο που υπηρχαν πολυ ακριβοτερες.Με βολεψε πιο πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...