Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ανάλυση που θα πρέπει να βάλω, ή θα πρέπει να αλλάζω στην τύχη "και όποια μου κάτσει"?

Έχω ένα παλιό philips tft monitor. Μοντέλο 170b.

 

Βασικα έχει να κάνει με το game και όχι με την τηλεόραση. Δοκίμασε κανα 2 διαφορετικές και βλέπεις. Πάντως να ξέρεις ότι οι τηλεόρασεις έχουν και κάποια φίλτρα που δεν έχουν τα Monitors.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

λοιπον, εχω ενα προβλημα που με απασχοληθει πολυ καιρο. Οποιος ξερει κατι παιδια ας δωσει μια βοηθεια. Σπιτι μου πιανω ενα δικτυο ασυρματο με την ονομασια Νετγκιαρ. Το λαπτοπ μου acer, συνδεεται μια χαρα και εχει απο 2 εως 3 γραμμες σημα.

 

Οταν παω να συνδεσω το χβοχ360 μου, παλι ασυρματα, το χβοχ βρισκει το δικτυο, συνδεεται με αυτο (αφου δεν εχει ασφαλεια) και ξεκιναει τα τεστ στην γνωστη οθονη. Μου δειχνει μια γραμμη σημα (κοκκινη). Περναει λοιπον το πρωτο τεστ (connect to netgear/modem) και μου δινει παντα error sto connect to internet.

 

τι φταιει ρε παιδια. Δοκιμασα να του βαλω και χειροκινητα ΙΡ και τα σχετικα οπως τα ειδα μεσα απο την συνδεση του πισι μου με δεξι κλικ και προπερτιζ αλλα τοτε δεν συνδειταν ουτε καν με το μοντεμ.

 

Ριξτε καμια ιδεα γιατι θα τρελαθω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον συνδέεται το laptop σου σύνδεσε με ethernet το xbox=>laptop και κάνε bridge τη σύνδεση από τις συνδέσεις δικτύου μάρκαρε την ασύρματη+τοπική σύνδεση και δεξή κλίκ συνδέσεις γέφυρας και είσαι ΟΚ.

(Αυτό προσωρινά μέχρι να βρείς γιατί δεν μπαίνει απευθείας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον συνδέεται το laptop σου σύνδεσε με ethernet το xbox=>laptop και κάνε bridge τη σύνδεση από τις συνδέσεις δικτύου μάρκαρε την ασύρματη+τοπική σύνδεση και δεξή κλίκ συνδέσεις γέφυρας και είσαι ΟΚ.

(Αυτό προσωρινά μέχρι να βρείς γιατί δεν μπαίνει απευθείας).

 

Νταξει φιλτατε με τρελανες τωρα, το δοκιμαζω οπως ειμαι και σου λεω τι παιζει.Επιτελους λαιβ (ασε ειμαι στο Καταρ!)

Καλα ας μην ξεσηκωνομαι, παω να δοκιμασω...

 

 

Λοιπον μαλλον την πατησα, μου βγαζει ενα μυνημα που λεει το εξης:

 

To create a network bridge you must select at least two LAN or high speed internet connections that are not being used by internet connection sharing.

 

Καμια ιδεα gherudos??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, εχω ενα προβλημα που με απασχοληθει πολυ καιρο. Οποιος ξερει κατι παιδια ας δωσει μια βοηθεια. Σπιτι μου πιανω ενα δικτυο ασυρματο με την ονομασια Νετγκιαρ. Το λαπτοπ μου acer, συνδεεται μια χαρα και εχει απο 2 εως 3 γραμμες σημα.

 

Οταν παω να συνδεσω το χβοχ360 μου, παλι ασυρματα, το χβοχ βρισκει το δικτυο, συνδεεται με αυτο (αφου δεν εχει ασφαλεια) και ξεκιναει τα τεστ στην γνωστη οθονη. Μου δειχνει μια γραμμη σημα (κοκκινη). Περναει λοιπον το πρωτο τεστ (connect to netgear/modem) και μου δινει παντα error sto connect to internet.

 

τι φταιει ρε παιδια. Δοκιμασα να του βαλω και χειροκινητα ΙΡ και τα σχετικα οπως τα ειδα μεσα απο την συνδεση του πισι μου με δεξι κλικ και προπερτιζ αλλα τοτε δεν συνδειταν ουτε καν με το μοντεμ.

 

Ριξτε καμια ιδεα γιατι θα τρελαθω!

 

Μηπως πρεπει ν' ανοιξεις το port στο ρουτερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως πρεπει ν' ανοιξεις το port στο ρουτερ;

 

To router δεν ειναι ακριβως...δικο μου. Ειναι του γειτονα...

Τεσπα, το καταφερα να δουλεψει, μπηκα λαιβ εκανα το update (μετα κοπων και βασανων καθως συνεχως με πεταγε εξω, ε παω να κανω sing in και μου λεει πως το προφιλ μου εχει καποιο "θεμα" και πρεπει να το κανω recover.

 

Τι το ηθελα ρε παιδια... Κανω ρεκοβερ (παλι μετα κοπων και βασανων, βλεπε παραπανω) και στο τελος μου πεταει εναν μηνυμα προβληματος πως το προφιλ μου δεν εγινε επιτυχως ρεκοβερντ. Παρολα αυατ τωρα μπαινω λαιβ οποτε θελω (με τα προβληματα που αναφερω-συνεχη disconnections, αλλα μπαινω) ΑΛΛΑ το πληρωσα ακριβα: Τελευται φορα που ημουν ονλαιν (6 μηνες πριν) ειχα 23000 GS, τοσο καιρο ομως συνεχιζα να παιζω και ειχα φτασει 27500 GS. Ε, παει χαθηκαν ολοι οι βαθμοι. με γυρισε πισω στα 23...

 

Το οποιο ειναι πολυ περιεργο καθως εχω κανει γυρω στις 3-4 φορες ρεκοβερ και καθε φορα το συστημα συμψηφιζε την διαφορα.

 

Την πατησα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Device shipped to customer - Your console has been repaired or replaced. We are shipping it back to you.

αυτο σημαινει οτι μου το φτιαξανε και οχι οτι το στελνουν πισω οπως τους πηγε ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Device shipped to customer - Your console has been repaired or replaced. We are shipping it back to you.

αυτο σημαινει οτι μου το φτιαξανε και οχι οτι το στελνουν πισω οπως τους πηγε ε?

 

ναι...εισαι οκ...το ιδιο ειχαν πει και σε μενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη πιθανοτατα θ'αγορασω ενα arcade τωρα μιας και το προηγουμενο premium(launch) τα εφτυσε εδω και μηνες,η εγγυηση ειναι 1 χρονος?Επισης,το πιο φτηνο τω εχω βρει απο το easybuyworld στα 160.Εχει παρει κανεις απο κει ή εχει ακουσει κατι για το συγκεκριμενο κατστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για rrod ή Ε73 εχεις 3 χρόνια και όχι 1 όπως νομίζεις.

Όσο για το easybuyworld μείνε μακριά από αυτό το μαγαζί γιατί μόνο τα χειρότερα ακούγονται. Πάρε ένα παράδειγμα από εδώ ή εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω, επειδη μολις τωρα αρχισα να ασχολουμε με Χ360 εχω μια απορια.

Οταν βαζεις ενα παιχνιδι σου ζηταει να γραψει τα saves στον δισκο(αν θες). Πως μπορω να κανω αυτα τα saves delete ή overwrite?

 

Ρωταω γιατι αρχικα μου δωσανε δωρο 4 χαζοπαιχνιδα τα οποια για λιγο καιρο επαιζα. Τωρα σιγα-σιγα αρχιζω να ασχολουμαι με τα σοβαρα παιχνιδια και δεν θελω να εχει μεινει στον δισκο σαβουρα. Για την ακριβεια αυτη την στιγμη δεν εχω τιποτα στον δισκο που να θελω. Πως μπορω να τα σβησω?Ακομα καλυτερα αν μπορουσα να σβησω επιλεκτικα(burnout paradise ίσως ξαναπαιξω λιγο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω, επειδη μολις τωρα αρχισα να ασχολουμε με Χ360 εχω μια απορια.

Οταν βαζεις ενα παιχνιδι σου ζηταει να γραψει τα saves στον δισκο(αν θες). Πως μπορω να κανω αυτα τα saves delete ή overwrite?

 

Ρωταω γιατι αρχικα μου δωσανε δωρο 4 χαζοπαιχνιδα τα οποια για λιγο καιρο επαιζα. Τωρα σιγα-σιγα αρχιζω να ασχολουμαι με τα σοβαρα παιχνιδια και δεν θελω να εχει μεινει στον δισκο σαβουρα. Για την ακριβεια αυτη την στιγμη δεν εχω τιποτα στον δισκο που να θελω. Πως μπορω να τα σβησω?Ακομα καλυτερα αν μπορουσα να σβησω επιλεκτικα(burnout paradise ίσως ξαναπαιξω λιγο)

Πήγαινε στο Settings> Memory> Games. Κάπως έτσι, δεν ξέρω αν έχεις και το NXE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τα κοκκινα λαμπακια ρε παιδια τι ειναι? Ενα φιλαρακι εχει προβλημα με μια κονσολα που δεν του ανοιγει και βγαζει κοκκινο λαμπακι απο οτι μου περιεγραψε, και λογικα υποθετουμε πως κατι εχει πεχτει με θερμοτητες και σκονες και στατικους ηλεκτρισμους.

 

Αυτο μπορει να φτιαχνει χωρις να τρεξει η κονσολα σε καταστημα και πληρωσει το παιδι κερατιατικα?Εσυ φιλος Toufas κατι θυμαμαι ειχες αναφερει. Τελικα τι επαιξε ακριβως με την περιπτωση σου?

 

Απο εξωτερικο το πηρες? Το στειλες M$ στα κεντρικα για αντικατασταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το site της ms στο xbox.com τα κανα ολα, μου ρθε email, κανεις book την ups οταν θες να ρθει και σε 10 μερες το ειχα πισω φτιαγμενο. ηταν με customfw πανω και το αυτοκολλητο φαινοταν πειραγμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...