Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πηρα το nfs shift και ενω αρχισε κανονικα στη συνεχεια εκανα κατι ρυθμισεις στα options και κολλησε,εκανα restart και για 2 ωρες ειναι μια χαρα.συμβαινει να κολλαει το 360 που και που???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα προσωπικά μια χαρά δουλεύει και όχι δεν κολλάει πουθενά.

Μάλλον έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι σου προτείνω να το πας πίσω εκεί που το αγόρασες για άμεση αντικατάσταση αφού το έχεις αγοράσει μέσα σε 14 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παω δλδ mediamarkt με κουτι και αποδειξη και λεω ειναι ελλατωματικο και μου δινουν αλλο εκεινη την στιγμη χωρις να μου πουν αφηστε το να το κοιταξουμε και να παρει δλδ καποιες μερες????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά ναι γιατί δεν το έχεις αγοράσει πάνω από 14 μέρες που λέει ο νόμος από την ευρωπαϊκή ένωση ότι έχεις το δικαίωμα μεχρι και επιστροφής χρημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dudes ψήνομαι να αγοράσω ένα ΧΒΟΧ τώρα για XMAS και προσπάθησα να διαβάσω τα μυνήματα σε αυτό το ποστ για να δώ τι παίζει αλλά με χασατε με ορολογίες που δεν γνωρίζω...

Δεν με νοιάζει να το φλασάρω το XBOX θα παίζω μόνο αυθεντικά και όσον αφορά το live Μπορεί να μπαίνω αλλά δεν τρελένομαι κι όλας.

Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να πάρω το XBOX και ναμου βγάζει προβλήματα χωρίς να το έχω πειράξει;

είναι συγκεκριμένες σειρές που τα παρουσιάζουν;

To Arcade χωρίς τον σκληρό, φτάνει μόνο για τα saves πχ του Fable 2?

http://www.plaisio.gr/Gaming/Consoles/Microsoft-XBOX-360/Microsoft-Xbox-360-GTA-IV-Elite-bundle.htm

http://www.plaisio.gr/Gaming/Consoles/Microsoft-XBOX-360/Microsoft-XBOX360-Arcade-plus-Wireless-Controller-plus-Banjo-plus-Lego-Batman-pl.htm

είμαι ανάμεσα στα παραπάνω 2.. είναι κάποιο απο τα δύο ... ύποπτο;;; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

το πλήρωμα του χρονου φτανει σιγα σιγα για την επιλογη μου αναμεσα σε xbox 360 Και Ps3.Στα σημεια φαινεται οτι θα κερδισει το ενα η το αλλο.

 

Οσον αφορα το online Κομματι, τι συμβαινει στο xbox live; πληρωνεις καποια συνδρομη;επισης,υπαρχουν περιορισμοι η τα παντα ειναι ανοιχτα οσον αφορα τους χρηστες που παιζεις και γενικοτερα την υποστηριξη που σου παρεχει το συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλησπέρα

 

το πλήρωμα του χρονου φτανει σιγα σιγα για την επιλογη μου αναμεσα σε xbox 360 Και Ps3.Στα σημεια φαινεται οτι θα κερδισει το ενα η το αλλο.

 

Οσον αφορα το online Κομματι, τι συμβαινει στο xbox live; πληρωνεις καποια συνδρομη;επισης,υπαρχουν περιορισμοι η τα παντα ειναι ανοιχτα οσον αφορα τους χρηστες που παιζεις και γενικοτερα την υποστηριξη που σου παρεχει το συστημα

 

Αντί να σε επηρεάσω για να αγοράσεις μια κονσόλα με αστεία και βλακώδη επιχειρήματα όπως κάνουν οι περισσότεροι εδω μέσα, θα σου δώσω μια αντικειμενική (όσο γίνεται) λίστα για αποφασίσεις μόνος σου.

 

PS3 pros:

 

- Blu-Ray, που είναι χρήσιμο μόνο αν έχεις HDTV και θέλεις να δείς ταινίες σε υψηλή ανάλυση.

- Μερικά κορυφαία exclusives (MGS4, Uncharted, Uncharted 2, God of War 3, GT5).

- Δωρεάν online.

- Εγκατάσταση Linux. (Μόνο τα μοντέλα πριν το Slim).

- PSP connectivity.

- Backwards Compatible (60 GB model).

- Motion Controls (Δεν έχει αξιοποιηθεί επαρκώς, αν και έχει πλάκα σε μερικά παιχνίδια).

 

PS3 cons:

 

- Μεγάλη σε όγκο κονσόλα.

- Όχι τόσο πολλά παιχνίδια σε σύγκριση με το Xbox.

- Οι devs δυσκολεύονται να προγραμματίζουν παιχνίδια για το PS3, με την πιθανότητα να χαθούν κάποιοι καλοί 3rd party τίτλοι στο μέλλον.

- Υψηλή τιμή λόγω features που όμως δεν ενδιαφέρουν κανέναν.

- Μερικοί μισούν το PS3 (όπως εγώ), το κοροϊδεύουν (εγώ), και ίσως να κοροϊδεύουν και τους κατόχους τους (όχι εγώ, δεν είμαι κόπανος) :P (μην το πάρεις στα σοβαρά, προφανώς κάνω πλάκα).

 

Xbox 360 pros:

 

- Πολύ περισσότερα παιχνίδια.

- Πολύ καλύτερο online απο το PS3, και την μεγαλύτερη gaming κοινότητα στον κόσμο (Xbox Live).

- Περισσότερα exclusives.

- Χαμηλή τιμή.

- Νοικιάζεις ταινίες και αγοράζεις παιχνίδια online.

- Παίζει τα παιχνίδια του original Xbox (μόνο αν έχεις σκληρό δίσκο).

 

Xbox 360 cons:

 

- RRoD (Ωστόσο έχεις 3 χρόνια εγγύηση και το στέλνεις στη MS για δωρεάν επισκευή).

- Μπορεί να γρατσουνίσει ορισμένους δίσκους.

- Το Xbox Live απαιτεί συνδρομή.

 

Μύθοι:

 

- To Blu Ray έχει περισσότερο χώρο και κάνει τα παιχνίδια να φαίνονται οπτικά καλύτερα.

 

Σωστό, όμως το Blu Ray είναι αργό (2Χ), έτσι οι devs αναγκάζονται να γεμίζουν τον δίσκο με duplicate data στους κενούς χώρους, έτσι ώστε το λεΐζερ να μην διανύει περισσότερη απόσταση για να φτάσει στα δεδομένα. Επίσης έχουν βάλει υποχρεωτικό loading σε όλα τα games, όπου στην ουσία κάνει το Blu-Ray άχρηστο.

 

- Το PS3 έχει καλύτερα γραφικά/ είναι δυνατότερο.

 

Κανένα παιχνίδι που έχει βγεί στο PS3 μέχρι τώρα δεν είναι καλύτερο απο αυτά που έχουν βγεί στο 360, όλα τα multiplatform μοιάζουν ακριβώς το ίδιο και στα δύο συστήματα. Επίσης οι devs χρειάζονται περισσότερο χρόνο να κατανοήσουν τις δυνατότητες του PS3, με αποτέλεσμα το χάσιμο χρόνο και χρήματος.

 

Συνολικά προτιμώ και σου προτείνω το Xbox 360, αν και το PS3 είναι ένα επίσης πολύ ικανό σύστημα.

Επεξ/σία από Tilemaxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ ναι παιδιά το ξέχασα οτι μόνο η παλιά κονσόλα έχει Linux support. Όμως υπάρχουν ακόμα πάρα πολλές παλιές κονσόλες στα μαγαζιά, οπότε πρoς το παρών υπάρχει ακόμα η επιλογή Slim ή Fat. Stock υπάρχει, άσχετα του ότι η Sony έχει σταματήσει την παραγωγή του παλιού μοντέλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://games.slashdot.org/story/09/12/18/1649253/Microsoft-Seeks-Patent-On-Shaming-Fat-Gamers?art_pos=1

Αν ισχύει αυτή η είδηση, τότε έχουν παλαβώσει στην Microsoft!

Ετοιμαστείτε για αρκετές μηνύσεις από εύσωμους gamers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αιδιά μια βοήθεια.

Πήρα την micorsoft να ρωτήσω πως καλύπτεται η εγγύηση παρόλο που το αγόρασα απο το εξωτερικό το σκληρό αλλά θέλουν απόδειξη δεν γίνετε με τα serial number η email επιβεβαίωσης αγοράς του σκληρού για να γίνει αντικατάσταση....

Αλλά εγώ δεν έλαβα κάποιο email...

Μήπως δεν έκανα καλά?Αλλά αφού είναι original ο σκληρός απλά πρέπει να βρώ μια απόδειξη αγοράς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ θα πεταχτώ να το πάρω αυτές τίς μέρες αλλά δεν παίζει πολύ χρήμα. Οπότε θέλω να ρωτήσω...η κονσόλα έχει καμία ουσιαστική διαφορά, πέρα από το χρώμα, στις διαφορετικές εκδόσεις της? (Arcade,elite και άλλα πακέτα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να σε επηρεάσω για να αγοράσεις μια κονσόλα με αστεία και βλακώδη επιχειρήματα όπως κάνουν οι περισσότεροι εδω μέσα, θα σου δώσω μια αντικειμενική (όσο γίνεται) λίστα για αποφασίσεις μόνος σου.

 

PS3 pros:

 

- Blu-Ray, που είναι χρήσιμο μόνο αν έχεις HDTV και θέλεις να δείς ταινίες σε υψηλή ανάλυση.

- Μερικά κορυφαία exclusives (MGS4, Uncharted, Uncharted 2, God of War 3, GT5).

- Δωρεάν online.

- Εγκατάσταση Linux. (Μόνο τα μοντέλα πριν το Slim).

- PSP connectivity.

- Backwards Compatible (60 GB model).

- Motion Controls (Δεν έχει αξιοποιηθεί επαρκώς, αν και έχει πλάκα σε μερικά παιχνίδια).

 

PS3 cons:

 

- Μεγάλη σε όγκο κονσόλα.

- Όχι τόσο πολλά παιχνίδια σε σύγκριση με το Xbox.

- Οι devs δυσκολεύονται να προγραμματίζουν παιχνίδια για το PS3, με την πιθανότητα να χαθούν κάποιοι καλοί 3rd party τίτλοι στο μέλλον.

- Υψηλή τιμή λόγω features που όμως δεν ενδιαφέρουν κανέναν.

- Μερικοί μισούν το PS3 (όπως εγώ), το κοροϊδεύουν (εγώ), και ίσως να κοροϊδεύουν και τους κατόχους τους (όχι εγώ, δεν είμαι κόπανος) :P (μην το πάρεις στα σοβαρά, προφανώς κάνω πλάκα).

 

Xbox 360 pros:

 

- Πολύ περισσότερα παιχνίδια.

- Πολύ καλύτερο online απο το PS3, και την μεγαλύτερη gaming κοινότητα στον κόσμο (Xbox Live).

- Περισσότερα exclusives.

- Χαμηλή τιμή.

- Νοικιάζεις ταινίες και αγοράζεις παιχνίδια online.

- Παίζει τα παιχνίδια του original Xbox (μόνο αν έχεις σκληρό δίσκο).

 

Xbox 360 cons:

 

- RRoD (Ωστόσο έχεις 3 χρόνια εγγύηση και το στέλνεις στη MS για δωρεάν επισκευή).

- Μπορεί να γρατσουνίσει ορισμένους δίσκους.

- Το Xbox Live απαιτεί συνδρομή.

 

Μύθοι:

 

- To Blu Ray έχει περισσότερο χώρο και κάνει τα παιχνίδια να φαίνονται οπτικά καλύτερα.

 

Σωστό, όμως το Blu Ray είναι αργό (2Χ), έτσι οι devs αναγκάζονται να γεμίζουν τον δίσκο με duplicate data στους κενούς χώρους, έτσι ώστε το λεΐζερ να μην διανύει περισσότερη απόσταση για να φτάσει στα δεδομένα. Επίσης έχουν βάλει υποχρεωτικό loading σε όλα τα games, όπου στην ουσία κάνει το Blu-Ray άχρηστο.

 

- Το PS3 έχει καλύτερα γραφικά/ είναι δυνατότερο.

 

Κανένα παιχνίδι που έχει βγεί στο PS3 μέχρι τώρα δεν είναι καλύτερο απο αυτά που έχουν βγεί στο 360, όλα τα multiplatform μοιάζουν ακριβώς το ίδιο και στα δύο συστήματα. Επίσης οι devs χρειάζονται περισσότερο χρόνο να κατανοήσουν τις δυνατότητες του PS3, με αποτέλεσμα το χάσιμο χρόνο και χρήματος.

 

Συνολικά προτιμώ και σου προτείνω το Xbox 360, αν και το PS3 είναι ένα επίσης πολύ ικανό σύστημα.

 

 

 

Θα συμφωνησω μαζι σου στο γενικο συμπερασμα,νομιζω οτι στα σημεια κρινεται ποια ειναι καλυτερη ομως θα προσθεσω για το μεγεθος και την τιμη που ειπες οτι πλεον με το slim τα πραγματα ειναι ετσι οπου και το μεγεθος και η τιμη του στα + ειναι

 

 

Τελος,οσον αφορα την παραπανω χωρητικοτητα του blue ray,τοτε δεν μπορει παρα η 5πλασια χωρητικοτητα να αποτελει και αυτη σε καποια παιχνηδια ενα +,μαλιστα το εχω διαβασει σε σχετικα reviews οτι τα αντιστοιχα για παραδειγμα στο 360 θα απαιτουσαν 5 -6 δισκους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...