Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τιμονιέρα του 360(με το usb όχι το wireless) δουλεύει και στο PC;

 

Έχω να τη χρησιμοποιήσω χρόνια επειδή δε βολεύει εκεί που έχω το 360 αλλά τώρα με το νέο Formula 1 αν δουλεύει και στο PC λέω να τη βγάλω από τη ντουλάπα και να τη χρησιμοποιήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λες? Οι μπαταριες δεν κανουν καλη επαφη, ή αυτο το σημειο στο κεντρο που περνει το ρευμα απο τις μπαταριες, με τα 4 χρυσα σιδερακια?

 

Παντως λογικο μου ακουγεται αν και δεν το σκεφτηκα, επειδη χρησιμοποιησα το χειρηστηριο στο PC, με τον ασυρματο δεκτη που εχω, αλλα εκει το χειρηστηριο δεν εκλεινε, και επρεπε να βγαζω τις μπαταριες, και αν θυμαμαι καλα μετα απο αυτο το περαστικο ξεκινησε το προβλημα που περιγραφο.

 

Rechargable batter pack, που να μην θελει 2Α μπαταριες παιζει για το χειρηστηριο?

 

http://www.amazon.com/Xbox-360-Rechargeable-Controller-Battery-White/dp/B000B6MLSC

 

Αυτο δλδ, αξιζει τα χρηματα, για να μην φορτιζω μπαταριες, και να καλνει κλαυτερη επαφη?

 

Δεν ξερω ακριβως που εχει το προβλημα αλλα απο το βαλε-βγαλε μπαταριες κατι χαλαρωνει και χανει επαφη. Μου το κανει αμα κανω καμια αποτομη κινηση οταν παιζω, και κυριως ειναι κρισιμα σημεια στα παιχνιδια οποτε τρως ηττα εκεινη την ωρα... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Coming soon to the Xbox LIVE Marketplace

 

 

Here is a list of upcoming content scheduled for the Xbox LIVE Marketplace*

 

Please see the blog post I’ll make for each of these for pricing and/or regional availability

 

 

 

 

Xbox LIVE Arcade:

 

September 22: Alien Breed 2: Assault Episode 2, 800 Microsoft Points

September 22: DeathSpank 2: Thongs of Virtue, 1200 Microsoft Points

 

September 22: Serious Sam HD: The Second Encounter, 1200 Microsoft Points

 

September 29: Hydrophobia, 1200 Microsoft Points

 

October 6: Comic Jumper, 1200 Microsoft Points

 

October 13: Pinball FX 2, Free game download. Tables purchased individually with free import from original “Pinball FX”

 

October 20: Super Meat Boy, 1200 Microsoft Points

 

 

 

Xbox LIVE Deal of the Week** :

 

Week of September 20: Left 4 Dead 2: The Passing, 320 Microsoft Points

 

Week of September 27: Toy Soldiers, 800 Microsoft Points

 

 

**Special pricing available for Xbox LIVE Gold Members

 

 

 

Xbox Games On Demand:

 

September 21: Lara Croft Tomb Raider Anniversary

 

September 28: Assassin’s Creed II

 

 

 

Xbox LIVE Avatar Marketplace:

 

September 23: Guitar Hero: Warriors of Rock

September 28: Assassin’s Creed Brotherhood

 

 

 

Xbox Game Add-Ons

 

September 21 Red Dead Redemption - Liars and Cheats, 800 Microsoft Points

 

September 28: Borderlands - Clap Trap's New Robot Revolution , 800 Microsoft Points

 

September 29: Toy Soldiers - Invasion! , 400 Microsoft Points

 

Cast your vote for deal of the week - XBL

http://majornelson.com/archive/2010/...-the-week.aspx

 

 

Want to tell us what YOU want to see for an upcoming Xbox LIVE Deal of the Week? The next time you sign into Xbox LIVE, head over to the Spotlight channel and check out the Member’s Choice Deal Of The Week Poll.* Here you can vote on what you want to see for an upcoming Deal. You can choose from Deathspank for 33% off, Perfect Dark for 50% off or discounts on select Dragon Age Origins, Trials HD or BF BC2 content. The winner of the poll will be a Deal of the Week in October. You can only vote once per Gold Account, so choose carefully.

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κλεινω την κονσολα, χωρις να την βγαλω κανα απο την πριζα, και δεν την αοιξω για καμμια βδομαδα, μηδενιζει την ωρα στο 2005. WTF? Στο ps2, ακομα και αν το βγαλεις απο την πριζα σου κραταει την ωρα.

 

Επισης πως μπορω να σωζω σε περισσοτερες θεσεις απο οσες σου δινει ανα παιχνιδι? Στα RPG, μαρεσει να κραταω save σε διαφορα σημεια σε περιπτωση που θελω να ξαναγυρισω. Στο Lost Oddyssey, Που παιζω εχει μονο 20 θεσεις που ομολογουμενως ειναι λιγες για RPG...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κλεινω την κονσολα, χωρις να την βγαλω κανα απο την πριζα, και δεν την αοιξω για καμμια βδομαδα, μηδενιζει την ωρα στο 2005. WTF? Στο ps2, ακομα και αν το βγαλεις απο την πριζα σου κραταει την ωρα.

 

Επισης πως μπορω να σωζω σε περισσοτερες θεσεις απο οσες σου δινει ανα παιχνιδι? Στα RPG, μαρεσει να κραταω save σε διαφορα σημεια σε περιπτωση που θελω να ξαναγυρισω. Στο Lost Oddyssey, Που παιζω εχει μονο 20 θεσεις που ομολογουμενως ειναι λιγες για RPG...

 

Δεν ξέρω πώς δουλεύει το PS2, πάντως στο 360 δεν υπάρχει μπαταρία για το εσωτερικό ρολόι (ή τελοσπάντων κρατάει λίγο) οπότε αν η κονσόλα μείνει λίγες ώρες εκτός ρεύματος το ρολόι κάνει reset. Ούτε καν βδομάδα. Από την άλλη βέβαια αν συνδέσεις την κονσόλα στο Xbox Live, τραβάει αμέσως την σωστή ώρα.

 

Τώρα το άλλο που λες για τα saves των παιχνιδιών, κατά πρώτο λόγο είναι θέμα του παιχνιδιού. Φαντάζομαι όμως ότι μπορείς να επεκτείνεις τα saves σου χρησιμοποιώντας πολλαπλές memory cards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πώς δουλεύει το PS2, πάντως στο 360 δεν υπάρχει μπαταρία για το εσωτερικό ρολόι (ή τελοσπάντων κρατάει λίγο) οπότε αν η κονσόλα μείνει λίγες ώρες εκτός ρεύματος το ρολόι κάνει reset. Ούτε καν βδομάδα. Από την άλλη βέβαια αν συνδέσεις την κονσόλα στο Xbox Live, τραβάει αμέσως την σωστή ώρα.

 

Τώρα το άλλο που λες για τα saves των παιχνιδιών, κατά πρώτο λόγο είναι θέμα του παιχνιδιού. Φαντάζομαι όμως ότι μπορείς να επεκτείνεις τα saves σου χρησιμοποιώντας πολλαπλές memory cards.

 

Ναι αλλα εγω δεν μιλαω για εκτος ρευματος, δλδ να βγαλω μπριζα. Λεω πως ακομα και με την πριζα, αλλα με την κονσολα κλειστη (standby) παλι χανει την ωρα. Συνδεδεμενος στο xlive οχι δεν ειμαι.

 

Memory Card τι ακριβως εννοεις? Τον σκληρο που κουμπωνεις στο πανω μερος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LIVE Activity for week of Sept 13

 

 

 

Here is a look at LIVE activity for the last week:

 

Xbox 360 Top LIVE Titles (based on UU’s)

1 Modern Warfare 2

2 Halo 3

3 Halo: Reach

4 Call of Duty: WaW

5 Call of Duty 4 (Purchase the full game for direct download)

6 Mafia II Playable Demo

7 GTA IV (Purchase the full game for direct download)

8 Red Dead Redemption

9 Gears of War 2

10 FIFA 10

11 Halo 3: ODST

12 Battlefield Bad Co. 2

13 Madden NFL 11

14 DEAD RISING 2: CASE ZERO

15 Left 4 Dead 2

16 Forza Motorsport 3 (Download the demo)

17 Monday Night Combat

18 Tom Clancy's H.A.W.X. 2 – DEMO (Purchase the full game)

19 Trials HD

20 FIFA Soccer 11 Demo

Top Arcade Titles (Full Versions purchased)

1 DEAD RISING 2: CASE ZERO

2 Monday Night Combat

3 SCOTT PILGRIM VS. THE WORLD: THE GAME

4 Lara Croft and the Guardian of Light

5 LIMBO

6 Plants vs. Zombies

7 Shank

8 Trials HD

9 Castle Crashers

10 Castlevania Harmony of Despair

11 Deadliest Warrior

12 Hydro Thunder Hurricane

13 RISK: FACTIONS

14 UNO

15 Sonic Adventure

16 Toy Soldiers

17 Geometry Wars: Retro Evolved 2

18 Game Room **

19 Magic: The Gathering

20 Battlefield 1943

 

The above arcade list is based on full versions purchased.

**Combined sales of all Game Room titles

Top Indie Games (Full Versions purchased)

1 MILITARY SNIPER-SIM 3.18

2 I MAED A GAM3 W1TH Z0MB1ES!!!1

3 The Impossible Game

4 Baby Maker Extreme

5 Avatar Paintball

6 Avatar Racedrome

7 So Many Girls So Little Time

8 Try Not To Fart

9 Avatar Ninja!

10 ADVENTURES of CAPTAIN Becky

11 Avatar Onslaught

12 Miner Dig Deep

13 Zombie Estate

14 Avatar Drop

15 Avatar Showdown

16 Jet Pack War

17 Globe Clicker

18 Beat Hazard

19 Breath of Death VII

20 radiangames Inferno

Games for Windows Top LIVE Titles (based on UU’s)

1 GTA IV

2 Warhammer 40,000: Dawn of War II

 

3 Fallout 3

4 Colin McRae : Dirt 2

5 Bioshock 2

6 Street Fighter IV

7 Resident Evil 5

8 Halo 2

9 Batman: Arkham Asylum

10 Red Faction Guerrilla

11 Gears of War

12 Tinker

13 Blacklight: Tango Down

14 FlatOut UC

15 Fuel

16 Battlestations: Pacific

17 Kane & Lynch: Dead Men

18 Quantum of Solace

19 LOST PLANET COLONIES

20 Section 8

These lists are based on global unique users connected to Xbox Live or in the case of Arcade and Indie Games, full versions purchased during the week.

 

Some content (and therefore the links) may not be available in all Xbox LIVE regions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πανακριβη ειναι. Αφου δεν τιθεται θεμα περιορισμυο χωρου, μιας και η εσωτερικη μνημη ειναι 256, γιατι σου δινουν τοσα λιγα slot για save. 20 slot για RPG 4 δισκων ειναι απαραδεκτο. Λες και το κανουν επιτηδες για να αγορασεις αχρειαστει εξωτερικες memory card, θα σκεφτει ενα πονηρο μυαλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και λέτε για το Lost Odyssey, ένας φίλος μου έχει κάποιο περίεργο πρόβλημα με το πρώτο dvd. Με το που τελειώνει η πρώτη μάχη-tutorial του πετάει ένα error πως δεν μπορεί να διαβάσει το δισκάκι. Μετά δοκιμάζει να αντιγράψει το ίδιο δισκάκι στον σκληρό αλλά στο 3% σταματάει η διαδικασία. Το παιχνίδι το έχω και εγώ αλλά την Ασιατική/Ιαπωνική έκδοση που έχει και τις original Ιαπωνικές φωνές. Αν του δώσω το δικό μου πρώτο δισκάκι να το εγκαταστήσει στον δίσκο και πάει να παίξει με το δικό του (Ευρωπαίκο με Αγγλικό dub) θα δουλέψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες καλησπέρα!για πείτε την γνώμη σας...αξιζει η αγορά του arcade?για το pro ενδιαφέρομαι κυρίως να παίζω αλλά θα ήθελα να ψαχτώ και να παίζω τα ''αντιγραφα'' των γνήσιων παιδιών που αγοράζω...

το πλαίσιο το εχει 122 ευρώ στο stock house και μου φαίνεται πολύ ok!

ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...