Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πέρσυ τέτοια εποχή αν θυμάμαι καλά

 

Συνηθως μαζι με τα "μεγαλα" update ερχονται και τα μεγαλα μπανια!!!οποτε ναι παιζει τωρα να υπαρξει ενα ban wave

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγει είδη φίλε(Τουλάχιστον έτσι ακούγετε) μου μέσα σε παιχνίδι που είναι wave7.

Το παιχνίδι είναι το "Hasbro Family Game Night 3".

Δεν προτείνετε να το κάνετε όσοι είστε με φλασαρισμενες κονσόλες γιατί τα νέα παιχνιδια απλά θα σας βγάζουν το μήνυμα "disc unreadable"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανένας αν θα συνεχίσει τουλάχιστον να ισχύει ο παλιός τρόπος, που πατσάρουμε το παιχνίδι σε παλιότερο wave? (χωρίς φυσικά να μας ενδιαφέρει το ban)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν νομίζω να συνεχίσει να ισχυει γιατί τώρα αλλάζουν και άλλες ασφάλειες που πατσαροντας μόνο το wave του παιχνιδιού δεν αλλάζουν αυτές οι ασφάλειες(ap2.5 & ssv3)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, μόνο αυτό μας έλειπε. Κάπου όμως διάβασα ότι το Fable3 θεωρείται κι αυτό Wave 7 (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος) και έπαιξε μια χαρά με πατσάρισμα σε wave 2. Εκτός αν αλλάξουν αρκετά με το αυριανό (?) dashboard update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά κάποια στιγμή τα παιχνίδια θα αρχίσουν να ζητάνε υποχρεωτικό update για να παίξουν (είτε από το δισκάκι, είτε offline με USB stick). Για την ακρίβεια τόσο καιρό πάτσαρα τα παιχνίδια σε wave2 και άρα χανόταν το dashboard update από το σχετικό partition. Ο μοναδικός τρόπος ήταν να αναβαθμίζω το dashboard με στικάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ωραία, μόνο αυτό μας έλειπε. Κάπου όμως διάβασα ότι το Fable3 θεωρείται κι αυτό Wave 7 (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος) και έπαιξε μια χαρά με πατσάρισμα σε wave 2. Εκτός αν αλλάξουν αρκετά με το αυριανό (?) dashboard update.

Τι εννοείς έπαιξε κανονικά με πατσαρισμα σε wave2?

Έχεις περάσει κάποιο beta dashboard στο 360 σου? Αν όχι τότε μια χαρά παιζει και το fable3 & to sims3 στα ixtreme lt liteon drives και χωρίς να το πατσαρεις αρκεί να μην εχεις το νέο dashboard.

 

Αν περάσεις το νέο dashboard τότε λογικά δεν θα σου παιζει ακόμα και αν το πατσαρεις σε wave1.

 

Ναι αλλά κάποια στιγμή τα παιχνίδια θα αρχίσουν να ζητάνε υποχρεωτικό update για να παίξουν (είτε από το δισκάκι, είτε offline με USB stick). Για την ακρίβεια τόσο καιρό πάτσαρα τα παιχνίδια σε wave2 και άρα χανόταν το dashboard update από το σχετικό partition. Ο μοναδικός τρόπος ήταν να αναβαθμίζω το dashboard με στικάκι.

Εννοείτε ότι καποια στιγμή που πιστέψτε με δεν αργεί θα είσαι υποχρεωμένος να αναβαθμίσεις τη κονσόλα σου στο νέο dashboard και τότε αν δεν βγει κάποιο νεότερο firmware(Λογικά το ixtreme lt+) δεν πρόκειται να μπορούμε να παίξουμε τα νεα παιχνιδια ετσι οπως έχουν μεχρι τώρα τα πράγματα.

Εκτός αν βγει κάποιο πρόγραμμα που να πατσαρη ακόμα και τις νεες προστασίες που ανάφερα ποιο πάνω.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το official 2.0.8955. Βλέπω όμως ότι έχει και βγει και νεότερο (9199 μου φαίνεται). Κανένα από τα τελευταία παιχνίδια δεν το απαιτούσε όμως. Οπότε πάτσαρα τα παιχνίδια σε wave2 και έπαιζαν κομπλέ. Τώρα ποιο fw έχω θα σε γελάσω, πάει πολύς καιρός από τότε που ασχολήθηκα. Μου φαίνεται είναι το 1.3 ixtreme για Hitachi-LG.

 

Κατάλαβα όμως τι γίνεται, thanks για τις εξηγήσεις σου. Διάβασα και αυτό και απογοητεύτηκα.

 

Τι θα γίνει λοιπόν με τα νέα παιχνίδια? Υπάρχει καμια θεωρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε γι' αυτό ακριβώς το λόγο σου παιζει μια χαρά το fable3.

Αν περάσεις κάποιο νεότερο dashboard από το 2.0.9199 τότε πολύ απλά θα σου βγαζει το μήνυμα "disc unreadable" μόνο στο fable3 & sims3 αρχικά και σε όλα τα νέα παιχνιδια στη συνέχεια.

 

Αν δεν βγει νεότερο ixtreme ή κάποιο πρόγραμμα που να τα πατσαρει και να βγαζει τις έξτρα προστασίες τότε λυπάμαι αλλά δεν θα μπορούμε να παίζουμε νέα παιχνιδια στο 360 μας.

 

Αν και δεν νομίζω είδη έχει ανακοινωθεί ότι θα βγει το νεότερο ixtreme lt+ που θα υποστηρίζει και τα νέα δεδομένα αλλά δεν ξέρουμε ακόμα πέρα από τα liteon drives αν θα βγει και στα άλλα παλιοτερα drives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο στο fable3 & sims3 αρχικά και σε όλα τα νέα παιχνιδια στη συνέχεια

 

Αν περάσω το νέο update (12κάτι) τότε θα παίζουν έστω τα παλιά (πατσαρισμένα ή όχι) παιχνίδια? Πχ. το Fifa11, το Red Dead Redemption ή κάποιο παιχνίδι τριετίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στα παλιά παιχνιδια δεν υπάρχει πρόβλημα στα νέα υπάρχει.

Ειδικά αν εχεις περασμένο στο drive σου κάποιο no stealth firmware τότε θα παιζει κανονικά και τα πατσαρισμενα παλιά παιχνιδια όχι τα νέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Πολύ διαφωτιστικός. Άντε να δούμε τι θα σκεφτούν ο c4eva και το συνάφι του αυτή τη φορά.

 

Διάβασα επίσης ότι αν το νέο dashboard δεν "περάσει" το νέο AntiPiracy test, σε κάνει αυτόματα flagged για ban (και μπορείς να ελέγξεις αν έχεις γίνει flagged χωρίς να χρειαστεί να το δεις στην... πράξη), ενώ κάνει corrupt και το gamertag (ώστε να συνεχίσεις μεν να το χρησιμοποιείς στην πειραγμένη κονσόλα, αλλά αν πας να το κάνεις recover σε κονσόλα με Live, τότε δεν θα το δέχεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...