Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει ακουσει κανεις για προβληματα υπερθερμανσης και στο καινουριο 360 slim?Δουλευει ενας φιλος στα Multirama και μου λεει οτι του εχουν επιστρεψει 5,τα οποια μετα απο μια βδομαδα παραδωσανε......Συγκεκριμενα εχουν παγωμα εικονας στο λογοτυπο XBOX μολις ξεκιναει και οι θερμοκρασιες επανω στο κουτι ειναι μεγαλες....Τελικα τι γινεται?Αξιζει η αγορα του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χλωμό το κόβω φίλε μου γιατί το το νέο cpu/gpu chip στο slim είναι σχεδιασμένο στα 45nm κάτι το οποίο εγγυάται πολύ χαμηλότερες θερμοκρασίες ακόμα και από τα jasper επομένως κάτι άλλο παιζει φίλε μου.

 

Με SSv2 δεν σε βρισκουν ποτε, ή απλα μειωνοει τις πιθανοτητες?

Από τι στιγμή που εχεις κονσόλα που παιζει αντίγραφα πάντα θα μπορούν σε εντοπίζουν απλά το θέμα είναι να είσαι και λίγο τυχερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τυχη δηλαδη πως προσδιορτιζεται? Που οφειλεται το γεγονος οτι σε εντοπιζουν? Καταλαβουν οτι το drive ειναι μονταρισμενο, ή οτι τρεχεις το μπακαπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να σου πει ο οποιοσδήποτε όλα είναι θεωρίες τίποτα δεν έχει αποδειχτεί αλλά ούτε και αναιρεθεί(Κάτι σαν το στρατό δηλαδή με το όλα επιτρέπονται και όλα απαγορεύονται)

 

Πολλοί λένε ότι αν παίζεις τα παιχνίδια μετά την επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας τους και είναι και ssv2 ίσως εχεις λιγότερες πιθανότητες για μπαν αλλά όπως σου είπα είδη όλα είναι θεωρίες και τίποτα δεν έχει εξακριβωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να σου πει ο οποιοσδήποτε όλα είναι θεωρίες τίποτα δεν έχει αποδειχτεί αλλά ούτε και αναιρεθεί(Κάτι σαν το στρατό δηλαδή με το όλα επιτρέπονται και όλα απαγορεύονται)

 

Πολλοί λένε ότι αν παίζεις τα παιχνίδια μετά την επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας τους και είναι και ssv2 ίσως εχεις λιγότερες πιθανότητες για μπαν αλλά όπως σου είπα είδη όλα είναι θεωρίες και τίποτα δεν έχει εξακριβωθεί.

 

Δηλαδη ακομα και με αυτες τις συνθηκες λες η ΜΣ να εχει καποιο τροπο που να μην εχει γνωστοποιησει προς τα εξω για να σε καταλαβαινει? Πολυ πιθανον οντως ετσι να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννοείτε.

Δεν το συζητώ ότι ισχυει κάτι τετοιο αφού είναι αυτονόητο ότι θα το κάνει στάνταρ η Microsoft και η κάθε Microsoft.

Για χαζή την κόβεις δηλαδή την Microsoft να μην κάνει κάτι τετοιο.

 

Και για ποιο λόγο δηλαδή να γνωστοποιήσει κάτι τετοιο? Ποιον ενδιαφέρει κάτι τέτοιο δηλαδή? Αυτούς που παίζουν αντιγραφές θα μου πεις και θα σου πω απαντήσω ότι χεσ.... η Microsoft γι' αυτούς αφού υποτίθεται ότι θέλει να τους αντιμετωπίσει και την ενδιαφέρουν μόνο οι νόμιμοι κάτοχοι παιχνιδιών και κονσολών της και λογικό δεν είναι άλλωστε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ αλοιμονο που θα κατσει να τον γνωστοποιησει. Εγω εννουσα πως δεν εχουν καταφερει τα χακερια να βρουν με τι τροπο το αντιλαμβανονται και να το γνωστοποιησουν, ωστε να βρεθουν πιο σταθερες λυσεις απο SSv2 και παραγοντα τυχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντήσω ακριβώς το ίδιο με πριν.

Κόβεις την Microsoft για καμιά χαζή εταιρία που να μπορούν μερικά άτομα ή ομάδες να την χακεψουν εντελώς?

Δεν νομίζω απλά την χακεβουν όσο αυτή τους επιτρέπει να την χακεψουν όπως και άλλες εταιρίες π.χ. sony γιατί έτσι τι βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Demo: NBA 2K11

 

Content: NBA 2K11 Demo

Price: Free

Availability: All Xbox LIVE Regions

Dash Text: Get a taste of the most anticipated basketball simulation videogame of the year with the NBA 2K11 demo. Relive the 2010 NBA Finals game between the Lakers and the Celtics while experiencing NBA 2K11’s all-new breathtaking visuals & innovative controls. In addition to being the only game featuring Michael Jordan, NBA 2K11 also includes improvements to core gameplay elements – including an all-new IsoMotion™ dribbling controls, all-new breathtaking visuals, and much more. This year BECOME THE GREATEST with NBA 2K11.

 

Add the demo to your Xbox 360 download queue

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ipal

Όλα τα XBOX 360 με mfr date 18 Ιουνίου 2009 ή νωρίτερα & με Dashboard Version από 7371 και πριν τότε γίνετε jtag αλλιώς το ξεχνάς γιατί η Microsoft έκλεισε την κενό ασφαλείας που είχε στο 7371 dashboard version και πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει πως αφου κατεβασω καποιο arcade game οπως πχ το shadow complex ή το limbo το οποιο παρεπιπτοντως δεν μπορω να βρω, να το γραψω σε cd,dvd ή flashaki ωστε να το παιζει το xbox360 μου.Φυσικα εχω κατεβασει παρα πολλα κανονικα παιχνιδια αλλα θελω να μαθω να γραφω και arcades μιας και εχουν βγει αρκετα ενδιαφεροντα παιχνιδια του ειδους.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρηστηριο του X360 συνεχως μου αποσυνδεεται. Θεμα μπαταριας ειναι ή δεν βλεπει καλα τις υπερυθρες στο faceplate? Παντως εχει καλη επαφη, αλλα ολο μου σβηνει και μου πεταει "please connect controller".

 

Μπαταρια εχει 1/3, αλλα νομιζω πως μου το κανει και απο το 2/3 (στα τελιωματα ομως της 2 μπαρας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανει μαλλον καλη επαφη πισω στις μπαταριες, μου το κανει και εμενα...

 

Λες? Οι μπαταριες δεν κανουν καλη επαφη, ή αυτο το σημειο στο κεντρο που περνει το ρευμα απο τις μπαταριες, με τα 4 χρυσα σιδερακια?

 

Παντως λογικο μου ακουγεται αν και δεν το σκεφτηκα, επειδη χρησιμοποιησα το χειρηστηριο στο PC, με τον ασυρματο δεκτη που εχω, αλλα εκει το χειρηστηριο δεν εκλεινε, και επρεπε να βγαζω τις μπαταριες, και αν θυμαμαι καλα μετα απο αυτο το περαστικο ξεκινησε το προβλημα που περιγραφο.

 

Rechargable batter pack, που να μην θελει 2Α μπαταριες παιζει για το χειρηστηριο?

 

http://www.amazon.com/Xbox-360-Rechargeable-Controller-Battery-White/dp/B000B6MLSC

 

Αυτο δλδ, αξιζει τα χρηματα, για να μην φορτιζω μπαταριες, και να καλνει κλαυτερη επαφη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...