Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη το αλλο θεμα εχει 7000+ μηνυματα

θελω να ρωτησω κατι

τι διαφορα εχει η καθε εκδοση Xbox 360 απο την αλλη ,επι της ουσιας.

Θα εχω καποιο προβλημα. Μονο ο σκληρος εχει διαφορα?

Αν περνατε τωρα xbox360 Ποιο θα περνατε?

τι διαφορα εχει το 250GB με το Αrchade και το ELite?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Mερικές ερωτήσεις απο ένα ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετο με το xbox:

 

1.Έχει σπάσει;Άν ναι, με softmod ή θέλει κολλήσεις;Άν όχι,ακούγεται αν θα σπάσει;

2.Στα ήδη σπασμένα xbox μπορούμε να παίζουμε με εσωτερικό ή εξωτερικό usb σκληρό ή μόνο με καμμένα δισκάκια;

3.Σκέφτομαι για το 4gb slim+kinect.Θα μπορέσω να αλλάξω το σκληρό;Πόσο θα κοστίσει;

4.Τι κίνδυνος υπάρχει πλέον με το ban;

 

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mερικές ερωτήσεις απο ένα ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετο με το xbox:

 

1.Έχει σπάσει;Άν ναι, με softmod ή θέλει κολλήσεις;Άν όχι,ακούγεται αν θα σπάσει;

2.Στα ήδη σπασμένα xbox μπορούμε να παίζουμε με εσωτερικό ή εξωτερικό usb σκληρό ή μόνο με καμμένα δισκάκια;

3.Σκέφτομαι για το 4gb slim+kinect.Θα μπορέσω να αλλάξω το σκληρό;Πόσο θα κοστίσει;

4.Τι κίνδυνος υπάρχει πλέον με το ban;

 

Ευχαριστώ...

 

Ναι ρε παιδιά, και εγώ τα ίδια ήθελα να ρωτήσω γιατί τώρα ξεκινάω να το ψάχνω το θέμα και δεν θα ήθελα να βρεθώ με xbox που δεν σπάει... και τα σχόλιά σας για το xbox 360 250gb θα ήταν εξίσου καλοδεχούμενα!

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mερικές ερωτήσεις απο ένα ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετο με το xbox:

 

1.Έχει σπάσει;Άν ναι, με softmod ή θέλει κολλήσεις;Άν όχι,ακούγεται αν θα σπάσει;

2.Στα ήδη σπασμένα xbox μπορούμε να παίζουμε με εσωτερικό ή εξωτερικό usb σκληρό ή μόνο με καμμένα δισκάκια;

3.Σκέφτομαι για το 4gb slim+kinect.Θα μπορέσω να αλλάξω το σκληρό;Πόσο θα κοστίσει;

4.Τι κίνδυνος υπάρχει πλέον με το ban;

 

Ευχαριστώ...

1. Προς το παρόν έχει σπάσει μόνο το "χοντρό" 360 το "αδύνατο" αναμένεται να σπάσει τα Χριστούγεννα. Προς το παρόν όλα τα 360 που φλασαρονται στην ουσία τους περνάς ένα αλλαγμένο firmware στο dvdrom drive του 360.

 

2. Μπορείς να παίζεις εννοείτε με δισκάκια αλλά μπορείς το κάθε παιχνίδι να το κάνεις εγκατάσταση στο δίσκο ή στο usb flash disk(Μέχρι 16gb σε φλασακι όχι δίσκο) και παίζεις το παιχνίδι με μέσα το δισκάκι στο drive(Για ευνοήτους λόγους) ίσα - ίσα για να δει ότι εχεις το δισκάκι του παιχνιδιού αφού όλο το παιχνίδι φορτώνει από το δίσκο.

 

3. Θα μπορέσεις αλλά θέλει διαδικασία(Μπορείς να βάλεις και το δίσκο των παλιών 360 με κάποιες αλλαγές)

 

4. Αυτό ότι και να σου πει ο οποιοσδήποτε είναι μόνο θεωρίες αφού κανείς δεν ξέρει με τι κριτήρια μπαναρει η ms κονσόλες. Αν φλασαρεις τη κονσόλα σου απλά το ρισκάρεις τόσο απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το εξης σοβαρο προβλημα ειχα κανει ενα account στο email μου στο xbox live free και δοκιμασα προχτες να βαλω να προχωρήσω χρυση συνδρομη μεχρι το σημειο που ζηταει την καρτα να δω τους τροπους πληρωμης, μετα πατησα ακυρω. Οταν ανοιξα την κονσολα και εκανα signin μου ελεγε οτι το account μου ειναι suspended due to payment options, δοκιμασα και απο το σιτε και την κονσολα να βαλω οντως την καρτα μου με 1 μηνα πληρωμη και δεν την δεχοτανε για τον ιδιο λογο ενω η καρτα δουλευει κανονικα και εχει και λευτα, μετα δοκιμασα να αγορασω και καρτα συνδρομης παω να την βαλω και απο το σιτε και απο την κονσολα παλι το ιδιο. Μπαινω και στο billing.microsoft.com και δεν υπαρχουν κινησεις η κατι να φαινετε οτι εκρεμμη και δεν ξερω τι να κανω μου εχει σπασει τα νευρα και δεν μπορω να κατεβασω κανενα dlc, πως φτιαχνει αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Castle Crashers στα 600 Points ειναι ευκαιρια νομιζω και το σκεφτομουν προσφατα να το παρω :-)

 

Και τα αλλα deals δε ειναι ασχημα παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το αλλο θεμα εχει 7000+ μηνυματα

θελω να ρωτησω κατι

τι διαφορα εχει η καθε εκδοση Xbox 360 απο την αλλη ,επι της ουσιας.

Θα εχω καποιο προβλημα. Μονο ο σκληρος εχει διαφορα?

Αν περνατε τωρα xbox360 Ποιο θα περνατε?

τι διαφορα εχει το 250GB με το Αrchade και το ELite?

^ ^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφτιαξα αλλο account με αλλο email και δεν μου δεχεται το subscription απο το g2play.net οι καρτες ειναι region free ή οχι; πως θα καταλαβω η καρτα που εχω απο που ειναι δηλαδη που πρεπει να φτιαξω account για να παιξει αν δεν ειναι. Μηπως παιξει απο την κονσολα η καρτα; γιατι οταν την ειχα βαλει με το πρωτο account που ειχε το θεμα με το suspension due to payment την εβλεπε οτι ειναι 12μηνη και τα λοιπα αλλα δεν την εβαζε λογο suspension.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες suspesion τι ακριβώς εννοείς?

Αν εννοείς ότι έχει μπαναριστη η κονσόλα σου τότε είναι πολύ λογικό να μην δέχεται καμία μα καμία κάρτα συνδρομής xbox live αφού είναι μπαναρισμενη η κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε μαγαζια που τσιπαρουν φλασαρουν xbox360 αν υπαρχει καπιο μαγαζι πειραια...σε pm περιμενω οποιος φιλος ξερει να μου απαντησει ευχαριστω παρα πολυ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οκ εντεγραφα λαθος τον αριθμο, εφτιαξα αλλο account γιατι μου είπε η microsoft οτι μου λεει για suspension due to payment options γιατι το ειχα το account απο παλια πριν ερθει στην ελλαδα και παρω και το xbox οποτε λεει μπορει να μην εχει δημιοργηθει σωστα ο λογαριασμος και οτι δεν το βλεπανε στο συστημα τους. Και ετσι δεν μπορουσα ουτε να το μεταφερω σε αλλο email το account και ετσι αναγκαστηκα να φτιαξω και καινουργιο email...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LIVE Activity for week of Dec. 6

 

 

1 Call of Duty: Black Ops

2 Modern Warfare 2

3 Halo: Reach

4 FIFA Soccer 11

5 Assassin's Creed Brotherhood

6 Madden NFL 11

7 GTA IV

8 NBA 2K11

9 Halo 3

10 Call of Duty: WaW

11 Call of Duty 4

12 Fallout: New Vegas

13 Red Dead Redemption

14 Battlefield: Bad Co. 2

15 Gears of War 2

16 Fable III

17 Forza Motorsport 3

18 NHL 11

19 Need for Speed Hot Pursuit

20 FIFA 10

 

 

Η δημοσίευση μηνυμάτων σε αυτό το forum χρησιμοποιώντας greeklish χαρακτήρες, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια και χαρουμενες γιορτες...εχω ενα προβλημα με το xbox 360 καθως οταν προσπαθω να παιξω multiplayer στο cod black ops μεσω του xbox live μου βγαζει ενα μηνυμα που λεει this current profil is not allowed to play online η κατι τετοιο.....ξερει κανεισ τι πρεπει να κανω ωστε να μπορω..??ευχαριστω εκ των προτερων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...