Προς το περιεχόμενο

PS2 χειριστήριο / DualShock 2 controller στο PC


n1kos.klx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο δεν κανει για PC!!!! (ενταξει με σωστους drivers θα κανει, αλλα δεν αξιζει να το ρισκαρεις!!)

 

αντιθετως, αυτο που ζητας ειναι: http://www.ebw.gr/store/default.aspx?tabid=144&CatID=88&productid=3133

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτο δεν κανει για PC!!!! (ενταξει με σωστους drivers θα κανει, αλλα δεν αξιζει να το ρισκαρεις!!)

 

αντιθετως, αυτο που ζητας ειναι: http://www.ebw.gr/store/default.aspx?tabid=144&CatID=88&productid=3133

 

Αυτό που μου δείχνεις έχει μια υποδοχή ενά το άλλο έχει τέσσερεις και έχουν τα ίδια λεφτά...:fear: Τι να προτιμήσω?:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@ pavlos77:αυτό που λες εσύ είναι για να συνδέσεις 4 χειριστήρια ps2 στο ps2 για να παίξουν παραπάνω από 2 παίχτες στο ps2 γιατί 2 υποδοχές για χειριστήρια έχει για να συνδέσεις τα χειριστήρια ps2 στο pc πρέπει να πάρεις αυτό που λέει ο darklordvader77 και έχει 2 υποδοχές για χειριστήρια όχι 1 που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου δείχνεις έχει μια υποδοχή ενά το άλλο έχει τέσσερεις και έχουν τα ίδια λεφτά...:fear: Τι να προτιμήσω?:o

 

To μαυρο που λες εσυ ειναι multitap για τo PS2,δηλαδη επεκταση χειριστηριων σε 4,δεν ειναι για PC.Το δευτερο το γαλαζιο ειναι για τη δουλεια που θες,εχει 2 υποδοχες για χειριστηρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

PS2 To USB Adapter

 

Έχει αγοράσει κανένας σας PS2 To USB Adapter;

Το χρησιμοποιεί; Έχει προβλήματα ή δουλεύει κανονικά;

Σκέφτομαι να πάρω ένα και θέλω γνώμες από κάποιον που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αγοράσει κανένας σας PS2 To USB Adapter;

 

Το χρησιμοποιεί; Έχει προβλήματα ή δουλεύει κανονικά;

 

Σκέφτομαι να πάρω ένα και θέλω γνώμες από κάποιον που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βαλεις το controller στο PC? Ναι δουλευει κανονικα. Δεν χρειαζεται παραπανω εξηγησεις, το εκαστοτε παιχνιδι η emulator το βλεπει σαν κανονικο controller και μπορεις να το χρησιμοποιησεις κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βαλεις το controller στο PC? Ναι δουλευει κανονικα. Δεν χρειαζεται παραπανω εξηγησεις, το εκαστοτε παιχνιδι η emulator το βλεπει σαν κανονικο controller και μπορεις να το χρησιμοποιησεις κανονικα.

 

Ναι έχω ένα PS2 DualShock 2 το οποίο δεν το χρησιμοποιώ και δεν θέλω να πάρω άλλο gamepad.

 

Απλά ζητάω γνώμες γιατί με μια πρόχειρη έρευνα που έκανα, διάβασα ότι μερικά παρουσιάζουν πρόβλημα στη λειτουργία τους (δεν αναγνωρίζεται ή οι drivers δεν δουλεύουν) ή είναι ψεύτικα και σε ταλαιπωρούν.

 

Επίσης μπορείς να προτείνεις κανένα καλό κατάστημα (έγκυρο) που να το έχει και σε περίπτωση που δεν δουλεύει να μην βρω το μπελά μου για αντικατάσταση του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει κανενας driver να περασεις, το αναγνωριζει αμεσως σαν εξωτερικο controller. Απο καταστηματα δεν εχω να σου προτεινω κατι γιατι εγω το δικο μου απο αγγλια το πηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...