Προς το περιεχόμενο

PS2 χειριστήριο / DualShock 2 controller στο PC


n1kos.klx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, εχω ενα ps2 controller και θα ηθελα να το χρησιμοποιω στο pc για gaming. εχω δει στο ebay κατι ανταπτορες. εχει κανεις δοκιμασει κανεναν ή χρησιμοποιει κανεις κατι τετοιο? για να μου πει τι γνωμη του....

κάτι τετοιο ας πουμε http://www.ebay.com/itm/Joypad-Game-Controller-to-PC-USB-Converter-Adapter-For-PS2-Playstation-2-GU-/351528343279?hash=item51d8b8d6ef:g:E7gAAOSwFnFWBUqZ

ωστε να βαζεις το χειρηστηριο του playstation 2 και την ακρη του usb στο pc και να παιζεις και στο pc.

δουλευει αυτο που εβαλα απο το ebay ? το χει καποιος? να το παρειγγειλω? ή αδικα τα 2 ευρω?

ευχαριστω προκαταβολικα!

ειχα ενα παρομοιο,το εβαζα δεν επαιζε ομως τα παιχνιδια,επρεπε να κατεβασω ενα προγραμμα πρωτα που δεν θυμαμαι το ονομα για να το κανει να παιξει πχ αμαξακια κτλπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ειχα ενα παρομοιο,το εβαζα δεν επαιζε ομως τα παιχνιδια,επρεπε να κατεβασω ενα προγραμμα πρωτα που δεν θυμαμαι το ονομα για να το κανει να παιξει πχ αμαξακια κτλπα

Στο φίφα ήθελε το x360ce http://www.x360ce.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει εμενα με νοιαζει αν αυτος ο ανταπτορας απο το ebay που εβαλα στο λινκ κανει για τη δουλεια που ειπα να βαζω δηλαδη το controller του ps2 και να μπορω να παιζω με αυτο στο pc. τωρα για τα προγραμματακια που θα θελουν για να ρυθμισουμε τα κουμπια θα υπαρχουν λυσεις λογικα. το παρειγγελνω δηλαδη κανει για τη δουλεια που το θελω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
προβλημα με συνδεση χειριστηριου dualshock 2 σε λαπτοπ

 

καλησπερα σε ολους!!

 

προσπαθω που λετε να συνδεσω τα χειριστηρια απο το ps2 στο λαπτοπ να παιξω κανενα φιφα με τον γαμπρο μου και αγορασα εναν ανταπτορα usb ωστε να τα συνδεσω. 

 

επειδη ομως το ενα χειριστηριο ειναι χαλασμενο αγορασα ακομα ενα καινουριο χειριστηριο για pc με usb καλωδιο ωστε να τα εχω και τα δυο συνδεδεμενα σε διαφορετικες θυρες usb.

 

εχω δηλαδη το καινουριο χειριστηριο συνδεδεμενο στην μια υποδοχη και στην αλλη το dualshock 2 με τον ανταπτορα usb.

 

ελα ομως που μου βγαζει κατευθειαν προβλημα μολις παω να μπω στο φιφα και δεν με αφηνει να μπω... μπορω να προχωρησω μονο αν αποσυνδεσω ή το ένα χειριστηριο ή το αλλο... καμια ιδεα αν πρεπει να κανω καμια ρυθμιση στον πινακα ελεγχου?? helppppppppp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ρίξε για αρχή μια ματιά εδώ με το ds3 tool γράφουν οτι έγινε δουλειά https://www.reddit.com/r/FIFA/comments/3n7vk6/is_it_possible_to_play_fifa_16_on_pc_with_ps3/

άλλοι γράφουν οτι αφότου μπεις στο παιχνίδι στην επιλογή μεριάς τότε το συνδέεις και δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...