Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2142


HellasVagabond

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω περάσει το τελευταίο patch για το παιχνίδι και όποτε μπαίνω σε server μετά απο ελάχιστο χρόνο με πετάει και μου βγάζει ένα μήνυμα με την μοναδική λέξη 'Punkbuster'.

 

Αυτό είναι για να πετάει έξω τους cheaters?

Εγώ πάντως δεν έχω cheats,παρά μόνο νεύρα γιατί κάθομαι και ασχολούμαι με τα παιχνίδια της EA. :evil:

 

Τι να κάνω? Μήπως φταίει που έχω ανοιχτό το MSN Messenger στο background?

 

Υπαρχει επιλογή για enable το punkbuster στα options η στο multiplayer menu? (ρωτάω δεν θυμάμαι) Για τσέκαρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι έχει,ενεργοποιημένο το είχα,μέχρι που είδα κι απόειδα και είπα να το απενεργοποιήσω.χειρότερα,μου έλεγε οτι πρέπει να το'χω ενεργοποιημένο σε οποιονδήποτε server προσπάθησα να μπω.:evil::evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ας μου απαντησει καποιος με PM για το πως μπορει καποιος να παιξει σε fixed servers του bf2142 please.Εχω τον μικρο αδερφο μου που εχει φαγωθει να το δοκιμασει πριν το αγορασουμε original...Αυτο που εκανα μεχρι στιγμης ειναι να εγκαταστησω την εκδοση απο Rzr1911 και εβαλα το patch εκδοση 1.25 , μετα απο πανω περασα το fix-αρισμενο 1.25.Εκει εχουμε κολησει.Καθως οπου και αν δοκιμασω να μπω ζηταει κωδικο για account ( μονο sigle παιζει :( )κτλ...

Help please :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είναι το single έτσι είναι και το multi μόνο που suckάρει άσχημα το παιχνίδι.Άκου να μην μου τρέχει σε κανένα απ'τα PC..:evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες αγόρασα το battlefield2142 αυθεντικό αλλά έχω ένα πρόβλημα ναι μεν το κάνω κανονικά install όταν πάω να το τρέξω δεν μ βρίσκει το CD στο drive και μ λέει να βάλλω το σωστό CD ενώ αυτό είναι μέσα καμια ιδέα για το τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε άλλο drive. :-|

Και τσέκαρε να δεις σε τι κατάσταση είναι απο κάτω το δισκάκι. (αν και καινούργιο είναι,τι μπορεί να έχει...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάθει κάτι παρόμοιο παλιά, με ένα παιχνίδι που είχε laserlock προστασία και το cd-rom μου (ένα Philips) δεν μπορούσε να το διαβάσει ή το διάβαζε 1 στις 10 φορές, και δεν μπορούσα να παίξω! Με το που άλλαξα cd-rom drive, το παιχνίδι έπαιξε με τη μία.

Ίσως ένα firmware update στο drive σου να βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το BTF 2142 γνήσιο και η ερώτησή μου είναι : τι προυποθέσεις χρειάζονται για να μπορέσω να παίξω online μιάς και προσπαθώ αρκετές ημέρες τώρα χωρίς αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλα μήπως θα μπορούσες να μου πείς πιο είναι αυτό το update,απο που μπορώ να το κατεβάσω,γίνεται μεσα στο παιχνίδι ή είναι ξεχωριστό αρχείο?Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατέβασα και έκανα install αλά σε κάποια στιγμή το patching σταμάτησε και μ έγραψε patch failed,δοκίμασα να το ξαναπεράσω αλλά βγήκε το ίδιο πρόβλημα,μήπως έχεις καμιά ιδέα να μ πείς τι να κάνω??Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...