Προς το περιεχόμενο

Duke Nukem Forever


HellasVagabond

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Νομίζω ότι ψάχνουν να βρουν αφορμές να δημιουργήσουν τζέρτζελο, ότι κρύβονται αλήθειες και "ρίχνεται" η 3DR.

Εγώ από την παρουσίαση στην PAX έμαθα ότι το παιχνίδι το είχαν ήδη σχεδόν τελειώσει στην 3d Realms / Triptych και η Gearbox ουσιαστικά ανέλαβε το polishing, -και επιπλέον η ομάδα Triptych Games έχει προσληφθεί στην Gearbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 548
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Οσο και ξεπερασμενο να ειναι σε γραφικα, που θα ειναι και ισως αρκετα χρονια πισω, ο κοσμος ειναι τοσο κουτος που παλι θα το παρει απο τα ραφια και θα τους πει και μπραβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο και ξεπερασμενο να ειναι σε γραφικα, που θα ειναι και ισως αρκετα χρονια πισω, ο κοσμος ειναι τοσο κουτος που παλι θα το παρει απο τα ραφια και θα τους πει και μπραβο.

 

Εισαι πολυ λαθος.Παρα πολυ.

Ακομα κι αν το παιχνιδι δεν ειναι τελειο (ποιο Duke Nukem ηταν?),δεν ειναι κουτοι οσοι το παρουν.Υπαρχουν παιχνιδια με ιστορια και χαρακτηρα,και αν αυτο για σενα δε λεει τιποτα,υπαρχουν εκατομυρια παλιοι gamers σαν εμενα που ενδιαφερει.

Περα τουτου,τα σχολια σου ειναι για την ωρα,και μαλλον θα αποδειχθουν,αβασιμα.

Τα γραφικα που βλεπω στεκονται ανετα στα επιπεδα των 99% των multiplatform τιτλων .Χτες επαιξα το Crysis 2 σε 360 και σε πληροφορω δειχνει πολυ χειροτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω απο το 89 παιχνιδια οποτε θεωρουμαι αρκετα παλιος Gamer και εγω....Και ναι εχω παιξει τα πρωτα Duke Nukem τοσο τα Platform οσο και το FPS....Ωστοσο τα γραφικα που ειδες τωρα οχι δεν ειναι γραφικα 2010, οχι οταν εχουμε το Crysis 2 προ πυλων καθως και αλλους πολλους τιτλους που θα βγουν μεσα στο 2011....Το πως φαινεται ενα παιχνιδι στο 360 εμενα δεν με αφορα, οταν μιλαμε για παλιους Gamer εξαλλου εννοουμε χαλαρα PCακηδες και οχι Consoleακηδες οποτε εγω κοιταω το εκαστοτε παιχνιδι πως ειναι σε PC. Το Duke Nukem χρησιμοποιουσε μεχρι οταν σταματησε η αναπτυξη του πριν κανα χρονο μηχανη γραφικων του 2006-2007 και αμφιβαλλω παρα πολυ πως τα παιδια που συνεχιζουν την αναπτυξη θα αλλαξουν την μηχανη αυτη. Σε 360 λοιπον μπορει να δειχνει καλο ισως και καλυτερο απο το Crysis 2 , αμφιβαλλω αλλα οκ, σε PC ομως η διαφορα θα ειναι τεραστια.

Οσο για την ιστορια του παιχνιδιου εγω οπως και με το SC2 δεν συγχωρω μια εταιρεια οταν μας εχει στην αναμονη ηδη 14 χρονια απο την ελευεση του DN3D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο και ξεπερασμενο να ειναι σε γραφικα, που θα ειναι και ισως αρκετα χρονια πισω, ο κοσμος ειναι τοσο κουτος που παλι θα το παρει απο τα ραφια και θα τους πει και μπραβο.

 

Κουτοί είναι όσοι νομίζουν ότι τα γραφικά είναι το παν. Και αν το αξίζει το μπράβο θα τους το πούμε, δεν στο χρωστάνε το παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και μας το χρωστανε, ανακοινωθηκε πριν 11 χρονια και τα τελευταια 5 το πηγαιναν απο χρονο σε χρονο πως θα ηταν ετοιμο αλλα τπτ....Το δουλεμα δλδ σε ολο του το μεγαλειο και θα τους πουμε και μπραβο ? Για παιχνιδι μιλαμε οχι για Διαστημικο Σταθμο η κατι που δεν εχει ξαναγινει ποτε οποτε μην υπερβαλουμε.....Τα ατομα ηταν ανευθυνα και αυτο τους εφαγε τπτ περισσοτερο και τπτ λιγοτερο.....Και φυσικα τα γραφικα δεν ειναι το παν αλλα αν ειναι να βγει το 2011 και να εχει γραφικα 2006 ε οχι αυτο για μενα ειναι απλα βλακωδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Nik.K

 

Παντως σε επιπεδο multiplayer σε πληροφορω πως το Crysis 2 ειναι 75% Halo Reach και 25% COD.Γρηγορο gameplay,οπλα που αμολανε decoy φιγουρες,καλεις ελικοπτερα για καλυψη απο αερα,επιλογη για δυνατοτερη θωρακιση η καμουφλαζ,θερμικη οραση.

Campaign δεν επαιξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα παιχνίδι είναι και αυτό που αν το θες το αγοράζεις, δεν υπάρχει λόγος να παρακολουθείς την κατασκευή του για ακριβώς τέτοιους λόγους. Τώρα ναι αν είναι γραφικά του 2006 θα είναι βλακώδες, αλλά από αυτά που ξέρουμε το παιχνίδι ήταν σχεδόν έτοιμο μόλις άλλαξε χέρια, και ξέρουμε ότι αναβαθμίσεις στις μηχανές γραφικών γίνονται οπότε θα μπορούσαν να κάνουν και αυτοί. Παράδειγμα η Source engine που είναι του 2004.

Το βίντεο φαίνεται αρκετά καλό, προπαραγγελία δεν κάνω φυσικά, αλλά αν βγει το παίξω και μ'αρέσει, θα το αγοράσω, δεν βρίσκω λόγο να τους κρατήσω μούτρα. Το ότι άργησαν απλά αυτοί είναι που έχασαν, όχι εγώ. Άλλες τακτικές είναι που δεν υποστηρίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα πει και για το Starcraft 2 :

δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοση ανυπομονησια για ενα παιχνιδι!! Ας το βγαλουν οποτε γουσταρουν.Δε πα να μη το βγαλουν και καθολου. Γιατι καθεστε και ασχολειστε μαζι τους! Δεν εχετε κατι καλυτερο να κανετε; Μου αρεσει που θυμωνετε λες και σας ειχαν ταξει αυξηση μισθου και δεν σας το δινουνε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς είμαστε κολλημένοι με το Gaming, πες μου εσύ με τι είσαι κολλημένος πραγματικά μπας και σου θέσω καλό παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...