Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


Bougas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αυτή ήτανε μπαλιά μεγάλου παίχτου.

Αρχίζουμε πάλι να τσιμπάμε βαθμούς για την Ελλαδίτσα και θα τους ξαναβγάλουμε όλους ΤΣΟΥ ΛΟΥ μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ηξερε η ΕΠΟ απο την αρχη της χρονιας οπου βγηκε το προγραμμα οτι η κληρωση του Τσ.Λ. θα ηταν ετσι ωστε χθες θα ειχατε παιχνιδι.:-(:-(:-(:-(

Μα μην λετε ο,τι θελετε....

Ναι, ειναι τραγικο δυσκολο να αλλαξει η ημερομηνια και να γινει Κυριακη. Πρωτη φορα θα ηταν αλλωστε. Αστα, που να αλλαζουν τα εισητηρια του ΚΤΕΛ οι αλλοι απο την Τριπολη, μην σουπω τι κινηση θαχει Κυριακη μεσημερι η Τριπολεως.

Ρε θελετε και τα λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δεν πρέπει όχι Χ αλλά να της ρίξεις 2 γκολ την Ανόρθωσης εδώ μέσα που θα έχει 80.000 μέσα και 80.000 απ' έξω;

 

Έτσι για το γαμώτο δηλαδή.

 

 

Ρίξτε της μια πεντάρα και υπόσχομαι να πανηγυρίσω αγκαλιά με κασκόλ του παναθηναϊκού, αλήθεια:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ειναι τραγικο δυσκολο να αλλαξει η ημερομηνια και να γινει Κυριακη. Πρωτη φορα θα ηταν αλλωστε. Αστα, που να αλλαζουν τα εισητηρια του ΚΤΕΛ οι αλλοι απο την Τριπολη, μην σουπω τι κινηση θαχει Κυριακη μεσημερι η Τριπολεως.

Ρε θελετε και τα λετε?

 

Μην είσαστε αχάριστοι ρε. Ο Γκαγκάτσης για να μας διευκολύνει θα μας βάλει να παίξουμε κύπελλο τη Δευτέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά καταχωρημένο από Krokodilos Εμφάνιση Μηνύματος

Ναι ηξερε η ΕΠΟ απο την αρχη της χρονιας οπου βγηκε το προγραμμα οτι η κληρωση του Τσ.Λ. θα ηταν ετσι ωστε χθες θα ειχατε παιχνιδι.:-(:-(:-(:-(

Μα μην λετε ο,τι θελετε....

Ναι, ειναι τραγικο δυσκολο να αλλαξει η ημερομηνια και να γινει Κυριακη. Πρωτη φορα θα ηταν αλλωστε. Αστα, που να αλλαζουν τα εισητηρια του ΚΤΕΛ οι αλλοι απο την Τριπολη, μην σουπω τι κινηση θαχει Κυριακη μεσημερι η Τριπολεως.

Ρε θελετε και τα λετε?

Εγω απαντησα στο:

 

o ΠΑΟ μας,πηγε την Ελλαδα χθες στηνν 13η θεση της βαθμολογιας..

τι κανει η Επο για αυτο?

μας εβαλε να ξαναπαικουμε ΣΑΒΒΑΤΟ,3 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ το ματς της τεταρτης!

 

Και ειπα οτι δεν τους εβαλε επιτηδες οπως υπονοηθηκε απο τα παραπανω, το Σαββατο. ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΟΡΙΣΤΕΙ ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ!;);)

 

Καταλαβες?;)

 

Το οτι ο ΠΑΟ θα μπορουσε να ζητησει αλλαγη μερας ειναι σωστο.

Ζητησε και η ΕΠΟ ειπε οχι?

Για να ακουσω.....

 

Ή μηπως η ΕΠΟ επρεπε να ευαισθητοποιηθει και απο μονη της να ζητησει αλλαγη ημερας? Αυτο θα ηταν κωμικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό τη στιγμή που ο αγώνας είναι σε τηλεοπτική μετάδοση δε νομίζω να μπορεί να γίνει αλλαγή ημέρας έτσι εύκολα.

 

Όπως και να 'χει η ΕΠΟ έπρεπε να τα είχε προβλέψει αυτά, αυτή δηλαδή είναι η δουλειά της. Δεν χρειάζεται να είσαι πυρηνικός επιστήμονας για να δουλέψει η απλή λογική κατά την δημιουργία του προγράμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ ο γαυρος παιζει σημερα uefa(χαχα) και την κυριακη παιζει πρωταθλημα...

ποσες μερες θα πρεπει να καθονται οι ομαδες δλδ?

έλεος με αυτήν την καραμέλα για την ξεκούραση....:mad: δεν μπορω να το ακουω αλλο!!

οι αλλες ομαδες που παιζουν περισσοτερα παιχνιδια τι να πουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ ο γαυρος παιζει σημερα uefa(χαχα) και την κυριακη παιζει πρωταθλημα...

ποσες μερες θα πρεπει να καθονται οι ομαδες δλδ?

έλεος με αυτήν την καραμέλα για την ξεκούραση....:mad: δεν μπορω να το ακουω αλλο!!

οι αλλες ομαδες που παιζουν περισσοτερα παιχνιδια τι να πουν?

 

συμφωνώ απόλυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι ακουω σημερα! Δεν παιζουμε πρωτη φορα τσου λου ρε παιδια δεν ειναι νεος θεσμος ετσι ηταν, ειναι και θα ειναι παντα, Τριτη ή Τετάρτη και αναλογα πας το σκ πριν και μετα. Γιατι να το αλλαξουν αυτο; ποιος ο λογος;;;; Εδω οι αλλοι παιζουν και intercontinental και πρωταθλημα και κυπελο χωρις σταματιμο!!!

Ας ειχαμε ενα καλο ροστερ ωστε να κανει μερικες καλες αλλαγες και να δωσει ανασες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστια νίκη,respect!

 

 

Αυτό που δεν μ' αρέσει είναι που μερικοί ασχολούνται με τον γαύρο.Ήμαρτον ρε,τι σε νοιάζουν οι άλλες ομάδες;Δεν μπορείς απλά να χαρείς για την δική σου;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες είναι αυτές οι άλλες ομάδες;

 

Ξέρω 'γω, στο NBA θα αναφέρονται, δε μπορώ να σκεφτώ περισσότερα από δύο παιχνίδια τη βδομάδα για οποιαδήποτε ευρωπαϊκή ομάδα :-).

 

Ελλάς-Ευρώπη-Παναθηναϊκός λέμε, από έναν βαθμό στα τρία πρώτα παιχνίδια, 7 βαθμούς την 5η αγωνιστική με δύο εκτός έδρας νίκες σε Βρέμη και Μιλάνο και να παίζεις με Ανόρθωση ΟΑΚΑ! Ανατροπή από τις λίγες (μόνο τη Λίβερπουλ θυμάμαι πέρυσι ή πρόπερσι, που είχε πάλι 1 βαθμό στις 3 πρώτες αγωνιστικές - μπορεί να κάνω και λάθος).

 

Για το παιχνίδι τι να πεις; Ηρωϊκή νίκη. Μπράβο στα παλικάρια, θέλει πολύ καρδιά, πολύ τσαγανό και πολλά αρχίδια για τέτοιο διπλό (ακόμα περισσότερο με Μουρίνιο στον αντίπαλο πάγκο). Για μένα η ομάδα έδειξε το μέταλλό της από όταν έμαθαν ότι η Ανόρθωση προηγείται 2-0 (απ' ό,τι είπαν έβλεπαν το σκορ του άλλου αγώνα στο video wall) και αντί να πελαγώσουν και να χάσουν το κουράγιο τους βγήκαν και μπροστά να διεκδικήσουν τη νίκη. Επίσης, μεγάλο μέρος της έργο του Ολλανδού (τον οποίο αν θυμάστε υποστήριζα ακόμα και μετά τα παιχνίδια με Ηρακλή και Εργοτέλη) που κατάφερε να πάρει ένα παιχνίδι από τον Μουρίνιο στην τακτική. Γενικά ποτέ δε μου άρεσαν οι άκρατες θριαμβολογίες αλλά πιστεύω πως τέτοιες δε θα υπάρξουν, λόγω του τρόπου που πήραμε το παιχνίδι αλλά και της μέχρι τώρα πορεία μας φέτος (που η αλήθεια είναι έχει πολλά ύψη και πολλά βάθη).

 

Από παίκτες, προσωπικά μου έκανε τεράστια εντύπωση χτες ο Σπυρόπουλος, από ένα σημείο και μετά δεν μπορούσε να περάσει κανείς από τα αριστερά, δεν ξέρω μήπως έκανε τάκλιν και στον επόπτη κάποιες φορές :-). Έδινε εικόνα τεράστιου αριστερού μπακ, ενώ υπήρξαν και φορές που προωθήθηκε - δύσκολο για παιχνίδι με τέτοιον αντίπαλο. Ο Σιμάο έπαιξε όπως παίζει κάθε φορά που παίζει αμυντικό χαφ (δηλαδή πάρα πολύ καλά, αν και σαν ποδοσφαιστή δεν τον πολυσυμπαθώ), ο πανηγυρισμός του Σαριέγκι θα μπορούσε να είναι μετά από απονομή Όσκαρ για α' ανδρικό στην ταινία Εξιλέωση (:-)), ο Γκούμας μου θύμισε το παιχνίδι στο Τορίνο το 2000 (και το γκολ το θεωρώ δικό του), και Γκάμπριελ παικτάρα από τις λίγες. Δε λέω για Ζιλμπέρτο γιατί αφενώς τον ξέρουμε και αφ' ετέρου έχει δείξει και στα προηγούμενα παιχνίδια ότι έχει ανέβει πολύ. Μόνο ο Γκαλίνοβιτς δε μπορώ να καταλάβω γιατί παίζει βασικός (αφού και του Κάτε του αρέσει ο Τζόρβας), αλλά δεν παίζει να γκρινιάξω μετά από τέτοια νίκη :-).

 

Άπειρο RESPECT στην κερκίδα μας στο Μεάτσα που ήταν πραγματικά συγκλονιστική, τους έβλεπα στο πέταλο στη ζωντανή μετάδοση και νόμιζες ότι παίζαμε στην έδρα μας. Και είμαι σίγουρος ότι ήταν πολύ σημαντική η συνεισφορά τους στην ομάδα.

 

Επιτέλους έκλεισε ο μεγαλύτερος κώλος στην ιστορία του Champions League. Ναι, αναφέρομαι στον κυπριακό κώλο της Ανόρθωσης που μετά τα τρία γκολ με 0 ευκαιρίες, 1 καραμπόλα και δύο αυτογκόλ ουσιαστικά με την Ίντερ (συν τα γκολ που χάνουν οι Ιταλοί στο τέλος), τα τσαφ και τα δοκάρια της Βρέμης, το αυτογκόλ του Σαριέγκι, κτλ. επιτέλους υπήρξε δικαιοσύνη και έμειναν στο Χ με τους γερμανούς (προσωπικά θα εκνευριζόμουν πάρα πολύ αν ήμουν οπαδός της Βέρντερ και με τόσους παικταράδες στην ομάδα την έβλεπα να είναι όπως είναι: παιδική χαρά). Γενικά αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα χτες όταν ηρέμησα λίγο: ότι γενικά η τύχη είχε παίξει πολύ το ρόλο της μέχρι τώρα στον όμιλο, από τη δικιά μας κακοδαιμονία (π.χ. τα δοκάρια, το αυτογκόλ στην Κύπρο, το γκολ-χέρι της Βέρντερ) μέχρι την απίστευτη κωλοφαρδία της Ανόρθωσης. Ε, πιστεύω χτες έγινε κάτι σαν course-correction (Lost addict :lol:) το οποίο θα ολοκληρωθεί με την ηδονική τελευταία αγωνιστική στην οποία θέλω καθαρή νίκη επί της Ανόρθωσης και πραγματικά θα το ευχαριστιόμουν να νικήσει και η Βέρντερ (και για να βγούμε πρώτοι αλλά κυρίως για να μείνει εκτός Uefa η κωλοφαρδόρθωση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σπυρόπουλος ήρθε με ένα πρωτοφανή τουπέ, λες και έγινε μεταγραφή από την Μάντσεστερ, και δεν του έκανε τελικά και πολύ καλό.

 

Όσο είναι υπό αμφισβήτηση θα βελτιώνεται συνέχεια. Όταν τον βλέπω και δεν πάει στο ένας εναντίον ενός και επιχειρεί τυφλή σέντρα, μου ανάβουν τα λαμπάκια. Με ένα αριστερό μπακ ακόμα (που ούτως ή άλλως είναι απαραίτητο) πάω στοίχημα πως στο ένας εναντίον ενός θα περνάει έστω και με σπασμένα πόδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...