Προς το περιεχόμενο

The Da Vinci Code


Snolly

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γυρίζεται γυρίζεται γυρίζεται και δε μπορώ να περιμένω. Σας παρακαλώ ας μιλήσουμε μόνο για την ταινία μη το κάνουμε flame thread για το αν είναι αληθινά ή όχι όσα έγραψε ο Dan Brown.

 

Γνωρίζω πως υπάρχει topic για επερχόμενες ταινίες αλλά θα χάσουμε τη μπάλα εκεί μέσα... Αν δε σε πειράζει παρεδώσε μη βάλεις λουκέτο

 

Λοιπόν το Cast έχει ως εξής:

 

[Tom Hanks as Robert Langdon]

στην αρχή δε μου άρεσε σαν επιλογή αλλά όπως τον είδα στην φωτογραφία εδώ μου τον έφερε κάπως στο μυαλό... 3153.jpg

 

[Audrey Tautou as Sophie Nevau

οκ μου κάνει, Γαλλίδα είναι της πάει γενικότερα (συζητάγανε και για Kate Beckinsale την οποία γουστάρω πολύ αλλά δεν νομίζω να έβγαζε το παριζιάνικο στυλ).

 

[ian McKellen as Sir Leigh Teabing]

καλός αλλά είχα την αίσθηση πως στο βιβλίο ήταν παχουλός. μήπως ο Hopkins θα ήταν καλύτερη επιλογή;

 

[Alfred Molina as Bishop Aringarosa]

Εξαιρετική επιλογή.

 

[Jean Reno as Bezu Fache]

Τέλεια, καλύτερα δε γίνετε, όταν διάβαζα το βιβλίο μου ερχόταν το πρόσωπό του στο μυαλό.

 

[Paul Bettany as Silas]

Κι αυτός πολύ καλός ό,τι πρέπει για Αλμπίνος.

 

IMDB Site όπου στα forums έχει και κάμποσες φωτογραφίες από γυρίσματα. Τώρα γυρίζουν στο Λονδίνο... http://www.imdb.com/title/tt0382625/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 362
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

εμενα ρε παιδια ο hanks δε μου γεμιζει το ματι για αυτον τον ρολο.

θα προτιμουσα κατι σε mel gibson!φανταζομουν τον ρολο οταν διαβαζα το βιβλιο περιπου οπως την ερμηνεια του στο "conspiracy theory".

ελπιζω να μην απογοητευσει ο hanks.

ο reno κορυφαια επιλογη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ουτε εμενα με χαλαει ο χανκς, αλλα για καποιο λογο νομιζα οτι ειχε μουσι ο langdon

 

η ταινια θα ειναι καλη, τεσπα καλυτερη απο το *κακιστο* βιβλιο, ακριβος γιατι ειναι σαν σεναριο οποτε θα μεταφερθει σχεδον αυτουσιο, το screenplay που θα χρειαστει πρεπει να ειναι ελαχιστο.

 

πλακα θα εχει

 

η totu δεν μου κανει με τιποτα για τη sophie θα προτιμουσα την πιο "εντονη" Sophie Marceau, η totu ειναι καλη για κανα χαζοαμελι η τιποτα τετοιο.

 

τεσπα και ο mckelen καλος μου φαινετε για τον tibing, απο που σχηματισες την εντυποση οτι ηταν χοντρος? εγω ετσι τον φανταζομουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να δούμε γιατί το τρέιλερ δε δείχνει τίποτα...

 

Ο Χανκς, ε; Δε ξέρω αν μου κάθεται πολύ καλά και μένα.. δεν τον έχω στο μυαλό μου σαν τον χαρακτήρα του Λάνγκτον. Έχει λίγο το στυλ του καθηγητή, αλλά τον Λάνγτον τον φανταζόμουν κάπως μεγαλύτερο, όχι απαραίτητα γοητευτικό, με πανέξυπνη φάτσα, ικανή να σε πείσει ότι αν σκεφτεί λίγο μπορεί να βρει και την εξήγηση για την γέννηση του σύμπαντος.

 

η totu δεν μου κανει με τιποτα για τη sophie θα προτιμουσα την πιο "εντονη" Sophie Marceau, η totu ειναι καλη για κανα χαζοαμελι η τιποτα τετοιο.

Μμμ... εν μέρει συμφωνώ μαζί σου, με τίποτα δεν είχα στο μυαλό μου την οντρέ όταν το διάβαζα. Παρόλα αυτά, σκέψου ότι μπορεί να μην έχει το λουκ της νεβό, μπορεί ομως να ερμηνεύσει τον χαρακτήρα με έναν τρόπο που να της πηγαίνει. Πολύ ωραία νεβό θα εκάνε, κατά τη γνώμη μου, η Virginie Ledoyen.

Α, όσο για το ότι είναι καλή μόνο για χαζοαμελί, σου προτείνω να δεις το A la folie...pas du tout. Θα αλλάξεις αμέσως γνώμη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή επιλογή ο Tom Hanks όπως και ο Jean Reno!!! Δεν μου πολυκολλάει η Totu αλλά με τα θέλουμε όλα δικά μας. Σε αντίθεση με τον epote πιστεύω ότι το πολύ καλό βιβλίο, δεν θα μπορέσει να μεταφερθεί πιστά στην μεγάλη οθόνη του σινεμά. Αυτό επειδή έχει πολλά σημεία στο βιβλίο που είναι περιγραφικά και αφηγητικά και δεν ξέρω κατά πόσο θα περάσει αυτό στο σινεμά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οχι και κακιστο ρε epote!

το βιβλιο εσπειρε!

με κρατησε καθηλωμενο, σχεδον το διαβασα σε μια βραδια!

σπανια το εχω παθει αυτο με βιβλιο!

 

αληθεια ρε παιδια αυτα που γραφει μεσα ειναι αληθεια, ψεματα η μισα μισα?:roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οχι και κακιστο ρε epote!

το βιβλιο εσπειρε!

με κρατησε καθηλωμενο' date=' σχεδον το διαβασα σε μια βραδια!

σπανια το εχω παθει αυτο με βιβλιο!

 

αληθεια ρε παιδια αυτα που γραφει μεσα ειναι αληθεια, ψεματα η μισα μισα?:roll:[/quote']

 

Krine esy an einai alithia i oxi.Apo oti exo akousei exoune vgei vivlia tou styl: The anti-da vinci code h To spasimo tou kwdika da vinci.Einai den einai alithia auta pou lene ta sygekrimena vivlia vrikan patima to best seller tou Dan Brown gia na ploutisoun ki autoi.Egw se merika simfono se merika oxi.De sta epivalei gia auto kai de to ekdose san epistimoniki erevna alla sa mithistorima!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πράγματι το βιβλίο είναι πολυ καλογραμμένο...σαν να παρακολουθείς ταινία δράσης!

έχει καταιγιστικούς ρυθμούς! αλλά δεν είναι και κανα αριστούργημα της λογοτεχνίας για να λεμε και την αλήθεια! !πάντως εμένα μου άρεσε και άκουσα από φίλους μου που δεν είχανε ανοίξει βιβλίο ποτέ τους ότι είχανε πάθει την πλάκα τους! γενικά νομίζω οτι διαφημίστηκε και αρκετά λόγω περιεχομένου οπότε είχε σίγουρη επιτυχία!! έχω διαβάσει και καλύτερα πάντως...!! αντε να δούμε και την ταινία..

 

btw δεν νομίζω ότι ο Τομ Χανκς είναι ο κατάλληλος...

Ζαν Ρενο όλα τα λεφτά!!!

και νομίζω ότι η "Αμελι" δεν θα πείθει!!οσες άλλες ταινίες της έχω δει μου έφερναν πάντα στο μυαλό την Αμελί!!

 

Θα συμφωνήσω με των ΜΖ Βιργινίααααααααααααααα για πάντα!!!

 

π.σ την έχετε δει στο "the Beach"?? kolashhhhhhhh....teu42.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πράγματι το βιβλίο είναι πολυ καλογραμμένο...σαν να παρακολουθείς ταινία δράσης!

έχει καταιγιστικούς ρυθμούς!

 

Aν νόμισες ότι αυτό το βιβλίο έχει καταιγιστικούς ρυθμούς' date=' περίμενε μέχρι να διαβάσεις το The Deception Point - Aρκτικός Kύκλος, θα τρελαθείς. Δεν χρειάζεται καν γράψιμο το σενάριο γι αυτή την ταινία, είναι έτοιμο. Aν πέσει στα χέρια σου, διάβαστο.

 

Θα συμφωνήσω με των ΜΖ Βιργινίααααααααααααααα για πάντα!!!

Δε την διάλεξε τυχαία η loreal για το κεντρικό πρόσωπο της καμπάνιας της.. Nα την διάλεγε και ο Hοward για το "πρόσωπο" της Nεβό... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οχι και κακιστο ρε epote!

το βιβλιο εσπειρε!

με κρατησε καθηλωμενο, σχεδον το διαβασα σε μια βραδια!

σπανια το εχω παθει αυτο με βιβλιο!

 

αληθεια ρε παιδια αυτα που γραφει μεσα ειναι αληθεια, ψεματα η μισα μισα?

 

einai mithistorima, den exei simasia an einai alithia ayta pou leei i oxi

 

pantos gia thn poiotita tou vivliou.

 

oxi einia kako. Nai einai "piasariko" kai se krataei logo ton sinexon apokalipseon kai ton mikron kefaleon, alla einai vivlio den einai to "24". Otan teleiose ego den eixa kamia "sindesh" me tous xaraktires. Diavaza to vivlio mono kai mono giati ithela na do ti ginete parakato. Sinithos otan teleiono ena vivlio noiotho mia glikia melagxolia. Se ayto enoiosa...anakoufisi, den me apasxolouse ti tha kanei o langdon kai h sophie meta.

 

oi xaraktires htan apla "ergalia" gia na metaferei mia pseydoendiaferousa ploki h opoia vasizete oxi sto vathos ths alla stis anatropes typou 6h aisthisi

 

ayto den einai kali logotexnia, arlekin einai

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...