Προς το περιεχόμενο

Το "ιδανικό" PC για την Greenpeace...


Dklearhos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ego den katakrino to egxeirima na ftiaksoun ena tetoio pc alla stin arxi mou fanikan polla ta lefta...meta bebaia apo tin analitiki parousiasi ton pragmaton pou foraei,ta exei ta leuta tou,parola auta ego den exo-den eimai diatethimenos na doso tosa lefta gia ena pc...makari na ta eixa gia na eftiaxna-agoraza kati paromoio ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Είπαμε αγοράζουμε την σημερινή τεχνολογία του χρόνου για να είμαστε μέσα και στα λεφτά και στα πράγματα....γιατι φίλε lalexoulhs συμφωνώ οτι το μηχάνημα θα κρατήσει τρία ίσως και τέσσερα χρόνια (αν σκεφτεί κανείς οτι το πυρίτιο έφτασε πια στα όριά του σε GHz ακόμη και στα κράμματα) αλλα άν το πάρεις του χρόνου θα κοστίζει πολύ λιγότερο και θα το έχεις για ν-1 χρόνια ετσι σε ν-1 χρόνια αγοράζεις(αναβαθμίζεις) πάλι το περσινό για άλλα v-1 και μ'αυτό το τρόπο έχεις με τα ίδια και λιγότερα λεφτά για 2(v-1) χρόνια ένα αξιοπρεπέστατο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File geoastrix an kai diafono mazi sou ws pros to oti otan to pareis ena xrono argotera tha sou kratisei (n-1) xronia kai auto dioti ta prwta 1-3 xronia to mhxanhma tha einai idietaira aksioprepes...alla meta to 3o etos tha xolenei siga siga.

 

Oson afora to kostos den nomizw na parei kaneis kati th mera pou bgainei skeptomenos value/money.

 

Asfalos kai einai polu akribo... egw den tha edina auta ta xrhmata an den htan to miniatiko mou, odhgousa carrera gt kai emena se epaulh... alla o kathenas to blepei diaforetika.

 

Filika panta kai xwris pareksigish! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ geoastrix: για να το πάρεις του χρόνου, θα πρέπει να υπάρχει ;) . Αντιλαμβάνεστε όλοι ότι ένα τέτοιο PC, δεν βγαίνει από τη γραμμή παραγωγής ότι ώρα καπνίσει του καθένα μας. Έχει βγει σε υπερ-περιορισμένο αριθμό κομματιών - δεν θυμάμαι αν είναι 4 ή 5 - εκ των οποίων τα 3 έχουν πουληθεί.

 

@giankyr: το ότι δεν γνωρίζεις κάποιον από τους αγοραστές στοιχειοθετεί κάποιο επιχείρημα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@giankyr: το ότι δεν γνωρίζεις κάποιον από τους αγοραστές στοιχειοθετεί κάποιο επιχείρημα ;

Όχι βέβαια.

 

Έχει συζητηθεί ήδη 3-4 φορές αυτό το μηχάνημα στο insomnia, γιατί μπαίνουμε ξανά στην ίδια διαδικασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι σχετικά.Ο έχων παίρνει και πληρώνει ,ο μη έχων βλέπει και το βουλώνει ...αλλα ο έχων είχε την ανάγκη για ένα τέτοιο PC ?!Αnyway ...όσο για "του χρόνου" που λέγαμε ...ο κολλητός μου είχε πάρει για το γραφείο του (πολιτικός μηχανικός) ένα 386!!! μαζι με ploter και λογισμικό (καπου στην εποχή του χαλκού αν θυμάμαι καλα) γύρω στο 1.900.000Δρχ. και επειδή τότε τους έπερνε τους micromads της Intel να βελτιώνουν τις CPU σχεδόν κάθε νύχτα πριν πέσουν για ύπνο ,ο φιλαράκος μου τραβούσε όσα μαλλιά του είχε αφήσει το πολυτεχνείο σε λιγότερο απο 1 χρόνο.Αυτό για την ιστορία που συνεχώς επαναλαμβάνεται.....τώρα ο φιλαράκος έπαθε-έμαθε και αλλάζει PC μόλις αρχίσει να του σέρνεται η ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΝΤΑ εκδοση του AutoCad .Το σκεπτικό του ......"και το 1990 ρε μαλ#κα πάλι σπίτια έχτιζα τί έγινε ...πέσανε;" ......Απόψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι σχετικά.Ο έχων παίρνει και πληρώνει ,ο μη έχων βλέπει και το βουλώνει ...αλλα ο έχων είχε την ανάγκη για ένα τέτοιο PC ?!Αnyway ...όσο για "του χρόνου" που λέγαμε ...ο κολλητός μου είχε πάρει για το γραφείο του (πολιτικός μηχανικός) ένα 386!!! μαζι με ploter και λογισμικό (καπου στην εποχή του χαλκού αν θυμάμαι καλα) γύρω στο 1.900.000Δρχ. και επειδή τότε τους έπερνε τους micromads της Intel να βελτιώνουν τις CPU σχεδόν κάθε νύχτα πριν πέσουν για ύπνο ,ο φιλαράκος μου τραβούσε όσα μαλλιά του είχε αφήσει το πολυτεχνείο σε λιγότερο απο 1 χρόνο.Αυτό για την ιστορία που συνεχώς επαναλαμβάνεται.....τώρα ο φιλαράκος έπαθε-έμαθε και αλλάζει PC μόλις αρχίσει να του σέρνεται η ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΝΤΑ εκδοση του AutoCad .Το σκεπτικό του ......"και το 1990 ρε μαλ#κα πάλι σπίτια έχτιζα τί έγινε ...πέσανε;" ......Απόψεις

that's right.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι σχετικά.Ο έχων παίρνει και πληρώνει ,ο μη έχων βλέπει και το βουλώνει ...αλλα ο έχων είχε την ανάγκη για ένα τέτοιο PC ?!Αnyway ...όσο για "του χρόνου" που λέγαμε ...ο κολλητός μου είχε πάρει για το γραφείο του (πολιτικός μηχανικός) ένα 386!!! μαζι με ploter και λογισμικό (καπου στην εποχή του χαλκού αν θυμάμαι καλα) γύρω στο 1.900.000Δρχ. και επειδή τότε τους έπερνε τους micromads της Intel να βελτιώνουν τις CPU σχεδόν κάθε νύχτα πριν πέσουν για ύπνο ,ο φιλαράκος μου τραβούσε όσα μαλλιά του είχε αφήσει το πολυτεχνείο σε λιγότερο απο 1 χρόνο.Αυτό για την ιστορία που συνεχώς επαναλαμβάνεται.....τώρα ο φιλαράκος έπαθε-έμαθε και αλλάζει PC μόλις αρχίσει να του σέρνεται η ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΝΤΑ εκδοση του AutoCad .Το σκεπτικό του ......"και το 1990 ρε μαλ#κα πάλι σπίτια έχτιζα τί έγινε ...πέσανε;" ......Απόψεις

 

Πολύ σωστό και εγώ κάτι τέτοιο κάνω.

 

Αλλά εντάξει το PC αυτό δεν είναι για τέτοια. Είναι για την κ@ύλα της customιας.

 

Σε ένα χρόνο τα εξαρτήματα του θα υπάρχουν και θα μπορείς να το έχεις για αρκετά λιγότερα φράγκα αλλά σε ένα κουτί τις σειράς, χωρίς την δουλειά που έχουν ρίξει τα παιδιά πάνω.

 

Υπάρχουν άτομα που μαζεύουν χρόνια για να πάρουν κάτι σαν κι αυτό. Αν αξίζει γι' αυτούς που θα δώσουν τα χρήματα και τους προσφέρει ψυχική ικανοποίηση τότε σε κανέναν δεν πέφτει λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν άτομα που μαζεύουν χρόνια για να πάρουν κάτι σαν κι αυτό. Αν αξίζει γι' αυτούς που θα δώσουν τα χρήματα και τους προσφέρει ψυχική ικανοποίηση τότε σε κανέναν δεν πέφτει λόγος.

 

Λοιπόν ίσως είμαι παράξενος ή οπισθοδρομικός ή παλιομοδίτης ή ακόμη και πουριτανός ...αλλα δεν μπορώ και δε νομίζω να μπορέσω ποτέ να καταλάβω γιατί πρέπει να ΒΑΨΩ ΤΟ PC MOY!!!!!????? με μπογιά 600 €/lit !!!!!????? την οθόνη; να τη βάψω; να του βάλω και κανα κολιέ μπριγιάν με ασορτι σκουλαρίκια; ......τωρα θα μου πείτε ...καθένας με τη τρέλλα του

Παντως αν ακουσετε καμια καλή μπογια για ψυγείο πείτε μου γιατι έχει πάρει να σκουριάζει.

 

Φιλικά και με διάθεση για χιούμορ πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω έχω ακριβώς την ίδια απορία για όλους αυτούς που μάνε και τουμπανιάζουν το αυτοκίνητο τους. Στο θέμα του υπολογιστή όμως έχω εντελώς διαφορετική άποψη, προφανώς επειδή είμαι πορωμένος ενώ εσύ όχι. Το παιδί που έστεισε τα μη ηλεκτρονικά μέρη έκανε το ίδιο ακριβώς πράγμα για πολύ καιρό ως χόμπυ *και υπό αυτή την έννοια προφανως και τον ζηλεύω"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Case Art λοιπόν ή κάτι τέτοιο;Κατάλαβα αλλα εγώ είμαι απο αυτούς που χρησιμοποιώ το pc μόνο για δουλειά (και λίγο serfing),να φανταστείς το case ούτε που το βλέπω εκεί που είναι .....ωραία λοιπον παιδες ...είναι ένα χόμπυ ...και ώς συνηθως αναφωνώ: Ανθρωπος δίχως χόμπυ κενός εστί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prin o kopriths eipes oti exei x-fi fatality(300e) sta multirama leei x-fi extreme music(110e),episis exei 4 7900gt i 7900gtx? Pandos 6600 euro einai polla an skefths oti den exoun vali oute tin othoni kai ta periferiaka pou xriazese kai sths arxes tou 2007 me ton 1/4 ton xrimatwn tha mporis na ftiaksis pc pou tha to skizei auto!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...