Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο που παρατηρησα μετα την αναβαθμιση:

Ειναι οτι η ταχυτητες που επιανα στα torrents και p2p πριν την αναβαθμιση ηταν 30-35 (384 συνδεση) και απο server σχεδον 40 σταθερα.

Τις πρωτες δυο ωρες μετα την αναβαθμιση οι τιμες πηγαν 65-75 και 80-90 αντιστοιχα.(768 πλεον)

Μετα απο κανα 6ωρο εγιναν 0-10 και 80-90.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι γιατι απο server οι ταχυτητες ειναι super και στα αλλα ειναι χαλια.Αν ηταν γενικα θα ελεγα οτι πρεπει να κανω υπομονη μεχρι τον Νοεμβριο(?) αλλα αφου το νετ παει "σφαιρα" τοτε γιατι τα αλλα σερνονται.

Μην μου απαντησετε ετσι ειναι τα τορρεντσ και τα π2π γιατι δεν το δεχομαι οταν με την 384 3 βδομαδες(24/7) τωρα κατεβαζω ασταματητα με 30-35.Με 30 seeders και 150 leechers και σερνομαι και αλλες φορες με τους μισους και λιγοτερους και κατω απο 30 δεν επεφτα.

 

Υπαρχει περιπτωση να εχει κανει καμια "μαγκια" ο ΟΤΕ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=113126

 

Για κοιταχτε εδω.Κατι τετοιο εννουσα.

Μηπως ο ΟΤΕ με τις αναβαθμισεις των γραμμων εκανε γενικα "αναβαθμισεις"???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol αυτο το πραγμα ποθ αναφέρεται στο link ο πΟΤΕ το κανει από τότε που ξεκίνησε η ADSL στην ελλάδα! Οχι όμως για να περιορίσει τα p2p αλλά κυρίως για να περιορίσει το Voip και να αποφορτίσει τα επαρχιομένα dslams!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως οσοι παραπονιουνται για χαμηλες ταχυτητες (μαζι με μενα) εχουν παρατηρησει τα ιδια με μενα.Δηλαδη να εχουν την εντυπωση οτι σερνονται επειδη τα τορρεντ δεν πιανουν ταχυτητες αλλα απο σερβερ το νετ να πεταει?

 

Μην παρεξηγηθουν αυτοι που γενικα δεν μπορουν να πιασουν καλες ταχυτητες, προσπαθω οπως ολο το φορουμ να δω τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως οσοι παραπονιουνται για χαμηλες ταχυτητες (μαζι με μενα) εχουν παρατηρησει τα ιδια με μενα.Δηλαδη να εχουν την εντυπωση οτι σερνονται επειδη τα τορρεντ δεν πιανουν ταχυτητες αλλα απο σερβερ το νετ να πεταει?

 

Μην παρεξηγηθουν αυτοι που γενικα δεν μπορουν να πιασουν καλες ταχυτητες, προσπαθω οπως ολο το φορουμ να δω τι παιζει.

 

kapos etsi eimai kai egw me 512 grami kai 1024 apo forthnet

lipon to pio pithano paidia einai na mhn axoume kala ping giauto kai apo ftp pianoume kales taxitites eno pao torrent me polapla connect diladi na mhn exoume ta megista..

auto einai arketa geniko vevea alla den mporw na eipothesw kati allo gia tin ora..genika eiparxi megali astathia kai skampanebasmata.

anamoni lipon mexri to telos ton ergasiwn...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειμαι με 2048 Otenet απο χθες και οι ταχυτητες ειναι οικτρες. οχι μονο στα p2p και στα torrents αλλα ακομα και η ταχυτητα που πιανει ο browser με κανει να βαλω τα κλαματα και να βγαλω το χερι απο τη τσεπη. να υποθεσω πωσ μεσα στις μερες θα ανεβουν οι τιμες. (περιττο να πω οτι το upload ειναι στα υψη!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σημερα αναβαθμιστηκα απο 1024 2048 (οτενετ-Πευκη)και μπορω να πω οτι παει αρκετα καλα! στο speedtest της φορθνετ μου εωγαζε σταθερα 1.8 Mbps αρκετα καλ δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο 384 σήμερα το μεσημέρι με πέταξε και συνδέθηκα πάλι με 786!!!

 

κατέβαζα max 40k/s και τώρα στα καλά του πάει 60-65k/s

 

XIOS-OTENET

 

Ωραίος....:wink:

Άντε και στα δικά μας.....:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...