Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

theorotika apo semptembri tha iparxei 768 anti gia 384 1 mbit anti gia 512 kai 2 mbit anti gia 1024.eukola einai stin egkatastasi ama katalaveneis ta apla pragmata.ego forthnet tha pigena.tora ama tha ne septembri i later auto kaeis den to xereis.analogos poio paketo tha pareis allazei ligo o tropos egkatastasis alla ine easy min agxonesai gia auto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1ον:Λοιπόν δεν είναι εντελώς σίγουρο ακόμα αλλά κατά ένα μεγάλο ποσοστό θα αναβαθμιστούν όλες οι συνδέσεις ADSL στην ίδια τιμή αφού οι αναβαθμίσεις είναι δωρεάν.Προσοχή όμως να ξέρεις ότι αν αναβαθμίση ο ΟΤΕ τις γραμμές θα σημαίνει ότι πχ ένας που έχει 384/384 γραμμή/συνδρομή αντίστοιχα τότε θα γίνει 768/384.Από κει και πέρα είναι θέμα του ISP αν θα αναβαθμίση την ταχύτητα δωρεάν ώστε να γίνει 768/768.

 

2ον:Αφού όλα θα διπλασιαστούν τότε και τα πακέτα φυσιολογικά θα δίνουν διπλασιασμένες ταχύτητες.

 

3ον:Ανάμεσα σε FORTHNET και HOL σου προτείνω FORTHNET γιατί πιστεύω ότι οι μεγαλύτερες εταιρίες είναι η ΟΤΕΝΕΤ και η FORTHNET.Αλλά και η HOL είναι πολύ καλή.

 

4ον:Αυτό τον καιρό συμφέρει πολύ να βάλεις πακέτο γιατί γλιτώνεις αρκετά λεφτά.Πιστεύω ότι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα στην εγκατάσταση όποια εταιρία και να πάρεις.

 

Ελπίζω να βοήθησα. ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γίνουν οι αναβαθμίσεις θα είναι σίγουρα δωρεάν γιατί πρώτα από όλα δεν μπορούν να σε χρεώσουν χωρίς να σε ρωτήσουν.Αλλά νομίζω ότι όλοι θα κάνουν αναβαθμίσεις δωρεάν λόγο ανταγωνισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γίνουν οι αναβαθμίσεις θα είναι σίγουρα δωρεάν γιατί πρώτα από όλα δεν μπορούν να σε χρεώσουν χωρίς να σε ρωτήσουν[/b'].Αλλά νομίζω ότι όλοι θα κάνουν αναβαθμίσεις δωρεάν λόγο ανταγωνισμού.

 

Μα δεν θα έχουν λόγο να σε ρωτήσουν. Τι τους εμποδίζει να σε κρατήσουν στα 768 γραμμή, 384 συνδρομή χωρίς κάποια χρέωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε, δλδ εσεις θα εχετε δωρεαν αναβαθμιση και εμεις τι θα κανουμε; εγω πχ τωρα εγω 384 και μενω σε ενα χωριο. εκανα αναβαθμιση την γραμμη σε 512 και σε 18 ημερες θα κανω αναβαθμιση και στο isp σε 512. συμφαιρει ή οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chatasos,δεν κατάλαβα τι είπες. :???:Εγώ στο μήνυμά μου εννοώ ότι αν είναι να σου κάνουν αναβάθμιση που δεν είναι δωρεάν είναι υποχρεωμένοι να σε ρωτήσουν πρώτα.

 

Luxx,από ότι κατάλαβα έχεις δικιά σου γραμμή από ΟΤΕ και ξεχωριστό ISP.Ο ΟΤΕ τον Σεπτέμβρη θα αναβαθμίση όλες τις γραμμές δηλαδή εσένα τώρα που την έκανες 512 θα στην πάει τον Σπτέμβρη σε 1024.Τώρα αν συμφέρει αυτό που έκανες είναι ανάλογα με κατά πόσο την χρειάζεσαι τη σύνδεση.Πάντως μια 1024 στην τιμή της 512 μια χαρά είναι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ θα κατεβαζω με το Max για την 512 ταχυτητα.. καλο ειναι. γλυτωνω και καμμια 10 ευρω τον μηνα.. αλλα σιγουρα θα γινει στην περιοχη μου; λαγκαδας θεσσαλονικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Σεπτέμρη θα γίνει σε όλη την Ελλάδα.Σε μερικές απόμακρες περιοχές μπορεί να αργήσει λίγο αλλά όχι πάνω από μήνα.

 

Να ξέρεις ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αναβαθμίσουν και οι ISP δωρεάν τις ταχύτητες άρα θα έχεις και σύνδεση 1024.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε παιδια...εχουν παρατηρηθει τιποτα κολληματα ή δυσλειτουργιες σε οσους εχει γινει η αναβαθμιση...πειτε μας τις τελευταιες εντυπωσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia ta pragmata ine apla...olh h istoria ine na to kanei enas ayto (ISP)

diladi na dosei dorean anabthmish analoga th grammh...molis to kanei enas

 

tha TREKSOUN OLOI!

 

tora an kato apo th myth mas simfonisoun kato apo to trapezi na mhn to kanei KANENAS tote tin katsame giati kai mono me ti glyka tou oti tha exoyme 1024 anti 512 tha treksoume na plirosoume distixos...ego pantos akoma kai me lefta tha tin kano 1024 apo ISP giati allo 60kbyte/sec kai allo

120 ! tha exo anesh bre paidi mou kai kalitera pings gia on-line!

kirios omos sonomai apo ta 25 kbyte tou upload afou diathro ratio

se torrents kai ine dyskolo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...