Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

tora otan teliosei i pilotiki fasi kaneis den xerei ti tha ginei alla opos to pane malon gia dorean anabathmisi tha fame oloi.opos leo to basiko ine na ginei apo ton ote pou ine monopolio kai ti provlimata tha bgoun apo autin tin katastasi.oi providers den nomizo oute na anabathmisoun tous misous alla oute na zitisoun lefta.kai genikos akoma kai oi isp na min anabathmizan autoi pou ixan xalia taxitites.px ixan 1 mbit kai ebgazan 500 sto test tora xeroun oti tha bgaloun 1,1 akoma kai an den anabathmistei i sindesi apo ton isp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με το μπαρδον κιολας αλλα λυσε μου μια απορια .

 

Το τοπικ που σου εδωσα ειναι υπομνημα κ αρχιζει ο τιτλος του ακριβως οπως ο δικος σου .

Ακομα κ αναζητηση να μην εκανες ( που δεν εκανες) δεν σου χτυπησε καθολου ο τιτλος του -κ σε σενα κ σε οσους απαντησανε- καθε φορα που εμπαινες στην κεντρικη του adsl ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1on. To topick pou mou edwses to eixa diabasei paliotera, alla den eixa postarei k etsi den fainete sto control panel.

2on. To paron topic me ton idio titlo den to ksekinisa egw. Opote den ypirxe logos na psaksw.

3on. Brika to paron topic sta nea posts k apla elaba meros sthn syzithsh.

4on. Exw firefox, exw to plugin tou insomnia k blepw mono to control panel k new posts. Opote den bainw pote apo tin kanonikh selida tou forum, oute apo thn kentrikh tou Adsl.

 

An ekana kati kako pesto na kserw......

 

edit: k an apantas apla gia na eirwneyesai meta, kalytera na min apantas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ εκανα λαθος νομιζοντας σε για τον τοπικ σταρτερ , δεν ηταν ειρωνευτικη η απαντηση μου .

Γιατι οσο λαθος ειναι ο τοπικ σταρτερ , αλλο τοσο λαθος ειναι κ οι υπολοιποι που συμμετεχουν σε τοπικ που δημιουργουνται ενω υπαρχουν ηδη σχετικα παλιοτερα .

Η αναζητηση δεν δημιουργηθηκε για τα ματια του κοσμου .

Αν ηταν ετσι οι ιδρυτες του Γουγλη δεν θα φτουραγαν ουτε μια μερα ( για ν'αναφερω την νο1 μηχανη αναζητησης στο Ιντερνετ ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Egw otan blepw ena topic sta new topics k thelw na symetexw h kserw na apanthsw se erwtish, to kanw. Twra an prepei na psaxnw kathe neo topic mhpws k yparxei pali gia na to kleisw h na to ypodeiksw se ayton pou to ksekinise, den einai dikh mou douleia alla twn mods. Egw den eimai oute mod oute xorofilakas.....

 

edit: Sta forum ayto pou den anexomai einai h eirwnia k h xazh antiparathesi. Epeidh den yparxei logos k den exw k oreksi na to synexisw, oles oi apopseis dektes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εβαλα πριν απο 2 εβδομαδες περιπου, γραμμη 512 και συνδεση tellas με 23.90 το μηνα, αοριστου χρονου. Τον Σεπτεμβριο με τις αναβαθμισεις τι θα γινει με τη γραμμη μου?? θα την κανουν 1024 και εγω θα πρεπει να αλλαξω πακετω στην Tellas και να μεταβω σε 1024???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η paschalia έχει δίκιο (να μια πρόταση που δεν πίστευα να γράψω ποτέ :-)). Το πρώτο πρώτο τόπικ που βλέπεις στην κατηγορία ADSL είναι ένα sticky που είναι ανοιχτό απ' όταν ανακοίνωσε ο ΟΤΕ την διαδικασία αναβάθμισης. Νομίζω είναι θέμα χρόνου να κλειδωθεί αυτό και να μεταφερθούν εκεί τα εδώ posts.

 

To stay on topic, σήμερα ανανέωσα την 3+3 Forthnet. Ένα mini-chat με τον Forthnet-man έβγαλε ότι κατά 99% η Forthnet θα αναβαθμίσει δωρεάν τις συνδέσεις της (τουλάχιστον τις Fast Internet), κάτι που έχει γίνει μέχρι τώρα στους συνδρομητές των περιοχών που έχει εφαρμοστεί πιλοτικά το πρόγραμμα. Βέβαια, συμφωνήσαμε ότι το "μέσα στο Φθινόπωρο" για τα ελληνικά δεδομένα (και λαμβάνοντας υπόψιν ότι ΟΤΕ είναι αυτός) σημαίνει ότι η αναβάθμιση θα έχει ολοκληρωθεί την επόμενη...Άνοιξη. Οπότε θα περάσει καιρός μέχρι να μας απασχολήσουν οι ISPs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η paschalia έχει δίκιο (να μια πρόταση που δεν πίστευα να γράψω ποτέ ). Το πρώτο πρώτο τόπικ που βλέπεις στην κατηγορία ADSL είναι ένα sticky που είναι ανοιχτό απ' όταν ανακοίνωσε ο ΟΤΕ την διαδικασία αναβάθμισης. Νομίζω είναι θέμα χρόνου να κλειδωθεί αυτό και να μεταφερθούν εκεί τα εδώ posts.

 

To stay on topic' date=' σήμερα ανανέωσα την 3+3 Forthnet. Ένα mini-chat με τον Forthnet-man έβγαλε ότι κατά 99% η Forthnet θα αναβαθμίσει δωρεάν τις συνδέσεις της (τουλάχιστον τις Fast Internet), κάτι που έχει γίνει μέχρι τώρα στους συνδρομητές των περιοχών που έχει εφαρμοστεί πιλοτικά το πρόγραμμα. Βέβαια, συμφωνήσαμε ότι το "μέσα στο Φθινόπωρο" για τα ελληνικά δεδομένα (και λαμβάνοντας υπόψιν ότι ΟΤΕ είναι αυτός) σημαίνει ότι η αναβάθμιση θα έχει ολοκληρωθεί την επόμενη...Άνοιξη. Οπότε θα περάσει καιρός μέχρι να μας απασχολήσουν οι ISPs.[/quote']

 

Το ότι η forthnet αναβάθμισε μερικές παροχές της δωρεάν προσωπικά δε μου λέει και πολλά, γιατί πολύ απλά μπορεί να το έχει κάνει και αυτή "πιλωτικά"... μόλις αρχίσει να εφαρμόζεται ο διπλασιασμός σε όλη την Ελλάδα, βλέπουμε πώς θα κινηθεί και αν θα της φτάνει το δίκτυο για να διπλασιάσει οοοοολες τις συνδρομές της...

 

Αυτό που λες πάντως για τις αργοπορίες του οτε δεν το συμμερίζομαι, γιατί αν αργήσουν, θα φάνε πρόστιμο... αν δεν είχε ξεκινήσει καν η όλη διαδικασία θα ήταν εύλογο ότι το πρόστιμο τους συνέφερε, οπότε και περιμένουν να το πάρουν... αλλά να ξεκινάνε διπλασιασμούς κλπ και να φάνε και το πρόστιμο, λίγο μ@λ@κία μου φαίνεται... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yes Yes Yes !

 

Είναι γεγονός !!!

Από τις 11:00 περίπου η γραμμές στην περιοχή αναβαθμίστηκαν.

 

Το καλό είναι ότι ο Isp μου έχει ξεκλείδωτη την ταχύτητα (ίσως στηριζόμενος στο Dslam) και κατεβάζω ΣΦΑΙΡΑ !!!

 

Επιτέλους, κάτι αρχίζει να στρώνει. (Δεν ξέρω για πόσο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το router θελει μηπως reset για να δειξει αν διαπλασιαστηκε η γραμμη μου?Γιατι μεχρι τωρα (17:05) δεν εχει αλλαξει τιποτα.Η μηπως δεν θα φανει τιποτα απλα στα τεστ που κανω θα δω αλλαγη στα αποτελεσματα.Εχω το speedtouch 530 αν παιζει καποιο ρολο στο που θα φανει ο διπλασιασμος της ταχυτητας.

 

Μενω Αγ.Παρασκευη (μεγαλη η χαρη της σημερα που γιορταζει :)) και απο σημερα εχουν πει οτι θα διπλασιαστουν οι ταχυτητες στο DSLAM.

Αραγε υπαρχει τροπος να δω σε πιο DSLAM ειμαι συνδεδεμενος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...