Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

merikoi ine poloi aharistoi kai monimos oti kalo kai na ginei panta tha griniazoun giati ehoun sinithisei na griniazoun.

 

ine auto pou leme ipame stin gria na hesei kai ekini xek@oliastike. lipon iremiste merikoi ellinarades kai midenistes kai mia fora stin zoi mas an kanei estw kai ena kalo o pOTE kai mas anavathmisei tis grames dwrean as poume kai ena bravo...

 

ante bravo

 

 

Φιλε μου με ξερεις και απο χτες?? :twisted:

Μηπως δεν ξερεις/καταλαβαινεις τι σημαινει το lool στο τελος του μηνυματος μου??:confused: :evil: :confused:

Ουτε αχαριστος ημουν ουτε γκρινιαζω.Τον χαρακτηρισμο ελληναρας και μηδενιστης στον επιστρεφω.Αν ειχες διαβασει αλλα μηνυματα μου θα εβλεπες πως δεν κατηγορω τον ΟΤΕ διοτι σε οτι τους εχω ζητησει το εχουν πραξει σχεδον αμεσα (αναβαθμισεις γραμμων κλπ κλπ) και μπραβο θα τους πω οταν δω το modem μου να συγχρονιζει στα 2Mbps.

Αν τα βαλεις κατω και τα υπολογισεις θα δεις οτι αναλογικα με τις αυξησεις στο bandwidth των αλλων γραμμων η 2048 θα επρεπε να ειχε up@512...και εγω ζητησα/προτεινα/αναρωτηθηκα γιατι δεν βαζουν εστω up@384

Αν το σκεφτεις λιγο θα δεις οτι οσοι εχουμε 1024/256 γραμμη ειμαστε οι πιο ''ριγμενοι''

Εξ αλλου εσυ εισαι αυτος που αποκαλεις τον ΟΤΕ πΟΤΕ

Ηρεμισε λοιπον και σκεψου περισσοτερο την επομενη φορα που θα postαρεις

 

Και οπως θα ελεγε και ο Τακης ..... ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

oles oi tahitites tha diplasiastoun ektos apo ta paketa.

 

auto pou den xerw ine ti tha ginei me autous pou den tha ine apo prin sindromites adsl gia na tous diplasiasoun tin tahitita' date=' tha vazoun adsl me tis palies times oi me tis nees?[/quote']

Γιατί είσαι τόσο απόλυτος σ' αυτά που λές? Φαντάζομαι πως ξέρεις ότι πάνω απ' το 60% των κατόχων σύνδεσης DSL στην Ελλάδα έχει πακέτο και μ' αυτά σου τα λόγια τους παραπλανείς. Λοιπόν, καλά θα κάνεις να αναφέρεις επιχειρήματα γι' αυτό που είπες!

 

Η γνώμη μου είναι πως δεν θα ισχύσει κάτι τέτοιο. Είναι σα να λέμε πως τώρα με τις 384, 512 και 1024 του ΟΤΕ, οι ISPs προσφέρουν ταχύτητες 256, 640, και 896. Οι ταχύτητες της γραμμής και των ISP συμβαδίζουν παντού και πάντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια χαλαρωστε. Τι θα γινει ακριβως με την αγορα θα φανει οταν ξεκινησουν οι αναβαθμισεις για ολους. Τωρα στο πιλοτικο μονο προσωπικες εκτιμησεις μπορουν να γινουν. Η μονη συμβουλη που μπορει να πιασει τοπο ειναι να αποφυγετε τις δεσμευσεις. Πχ εμενα η συνδρομη μου ληγει στα μεσα Οκτωβρη κι αν μεχρι τοτε δεν εχουν γινει μεγαλες αλλαγες θα παω σε 3μηνη max.

 

Τωρα γι'αυτους που λενε 'μπραβο' στον ΟΤΕ, καλυτερα να πειτε 'επιτελους'. δειτε τι κανει η hol σ'αυτες τις 2-3 περιοχες της Αθηνας.

HOL BROADBANDPACK: 4000KBPS 8 ΜΗΝΕΣ 142.00 €

 

Στη τιμη που δινει 512/128 στο δικτυο ΟΤΕ, στο δικο της δινει 4000/1000 και μιλατε ακομα για ΟΤΕ; Αρχιστε να ζητατε περισσοτερα για τα χρηματα σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oles oi tahitites tha diplasiastoun ektos apo ta paketa.

 

auto pou den xerw ine ti tha ginei me autous pou den tha ine apo prin sindromites adsl gia na tous diplasiasoun tin tahitita' date=' tha vazoun adsl me tis palies times oi me tis nees?[/quote']

 

Ακυρο τελειως.Στο 134 που πηρα για να ρωτησω για το Conn-X που εχω λενε οτι δεν υπαρχει προβλημα,θα αναβαθμιστουν σε ΟΛΑ τα πακετα η adsl γραμμη.Για την προσβαση θα δουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα γι'αυτους που λενε 'μπραβο' στον ΟΤΕ' date=' καλυτερα να πειτε 'επιτελους'. δειτε τι κανει η hol σ'αυτες τις 2-3 περιοχες της Αθηνας.

HOL BROADBANDPACK: 4000KBPS 8 ΜΗΝΕΣ 142.00 €

 

Εχουμε χορτασει απο εταιρειες που δινουν DSL σε 2-3 περιοχες και ξοδευουν μονο σε διαφημιση και οχι σε αναπτυξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά αυτά αλλά κρατώ 2 σημεία!

 

1ον.Πιλοτικό,άρα ετοιμαστείτε για τρέλες αποσυνδέσεις και για μεγάλο χρονικό διάστημα.....(κάπιοι απο εδω μέσα θυμούνται)

 

2ον.Ωραία μας έκανες 1μ την γραμμή....το πάγιο θα παραμείνει στο πάγιο τις 512 γραμμής ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά αυτά αλλά κρατώ 2 σημεία!

 

2ον.Ωραία μας έκανες 1μ την γραμμή....το πάγιο θα παραμείνει στο πάγιο τις 512 γραμμής ;

 

 

 

 

Μετά το πέρας της πιλοτικής φάσης και μέσα στο φθινόπωρο' date=' ο ΟΤΕ σκοπεύει να αναβαθμίσει ουσιαστικά τις ταχύτητες σε όλες τις προσβάσεις ADSL, προσφέροντας ταχύτητες έως και 2Mbps, [u']χωρίς καμία αύξηση στα μηνιαία τέλη[/u].

 

με αυτό εδώ τι καταλαβαίνεις ????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΣΠΙΣΤΟΥΣ, ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΕ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΤΩΝ ΟΤΕ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΕΟΙ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ, ΤΗΝ ΥΣΤΑΤΗ ΩΡΑ Ο ΟΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΣΨΣΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai i grammi dne exei anabathmistei telios allios tha ixe kati parapano.kai sigoura apo ote koumponei ekei alla akoma pezei sta palia.an exeis grammi 384 kai ebgazes 200 kai ginei i grammi 768 tote tha prepei na bgazeis 400 an ola itan ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

akrivos to oti anavathistike i grammh DSL den simainei oti anavathmistike kai i syndromh DSL ara oti syndromh eixes pio prin ayti exeis kai tora kai as eisai me 768/192 an i syndromh sou einai 384/128 me auti tha katevazeis kiolas

 

apla tha exeis perissotero bandwidth tpt parapano.

 

ante na doume posoi ISP tha parameinoun ENERGOI giati eida kati gia TELLAS kai DEH kai den mou arese.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...